piątek, 24 maja 2013

Zmiany w Deutsche bank czyli n-pasmówka robi się niewygodna


Wygodne dotąd jeżdżenie n-pasmówką o której pisałem tutaj zaczyna być powoli męczące. Wokół nas panują nieustannie roboty bankowe wśród kont osobistych które powodują, że aby zgarniać zyski z posiadania wielu kont musimy coraz więcej się nagimnastykować.

Wczoraj omówiliśmy sobie jak trzeba się będzie od przyszłego miesiąca napocić by wymęczyć premię w BGŻ. Roboty trwają nie tylko u wiewiórek o tym co się planuje w Toyocie i jak temu w przyszłości zaradzić piszę dziś na FpG. Teraz zobaczymy jakie doły kopią w Deutsche banku.

Wiemy już od pewnego czasu, że konto oszczędnościowe na którym mamy obecnie 6% będzie w ofercie do 20 czerwca. Teraz bank wzorem BGŻ planuje dołączyć do robót na autostradzie powodując kolejne utrudnienia. W środę opublikowana została nowa tabela opłat, które będą obowiązywały od 22 lipca. Zobaczmy co się zmieni.Łagodne zmiany Źródło: deutschebank

Czy jest tragicznie? Na pewno nie aż tak jak w BGŻ. Wprowadzenie opłaty za przelewy dotyczą przelewów w oddziale oraz poprzez teleserwis a nie dokonywanych samodzielnie przez bankowość elektroniczną czyli tak jak lubimy najbardziej a więc zmiana wydaje się być niegroźna.

Z drugiej strony hasła SMS pozostają dalej darmowe więc jest ok. Kolejne na liście polecenie przelewu przez bank w razie zamykania rachunku wymaga trochę wyjaśnienia. Jeżeli nie jest to nasze konto główne i sami obsługujemy to konto dokonując przelewów to wszystko gra. Zerujemy bowiem konto, nie spodziewamy się żadnych wpływów na konto i zamykamy konto bezkarnie.

Problem robi się w momencie gdy po podpisaniu wniosku o zamknięciu konta będą dodatkowe przelewy na nasz rachunek. Bank ma zawsze miesiąc na zamknięcie rachunku a jeśli jakiekolwiek wpływy będą przelewane na nasz rachunek, bank odeśle nam owe środki do innego banku który podajemy na wniosku. Za to bank pobierze sobie 10 zł.

Kolejne punkty dotyczą opłaty za kartę, za wydanie zaświadczeń czy obsługi zadłużenia. Dla użytkowników konta oszczędnościowego te zmiany wydają się zatem mało ważne. Ale osoby które kartę posiadają już zgrzytają zębami w komentarzach na FpG. Wystarczy po prostu zamknąć kartę i używać innej w innym banku.

Swoją drogą co do karty zmiana dotyczy jednej transakcji kartą na płatność 200 zł. Jeżeli program db akceptuje płatności typu VisaCasback wówczas nie ma praktycznie żadnej zmiany gdyż tam akurat 200 zł jest maksymalną dopuszczalną jednorazową kwotą do wypłaty. Zakładając oczywiście, że ta transakcja jest bezpłatna co już zależy od samego banku.

Zatem podsumowując mamy tutaj zmiany, które można zaakceptować a roboty w Deutsche banku są raczej nieszkodliwe. Pytanie jednak po co trzymać to konto skoro od 20 czerwca stawka będzie tutaj taka sama jak w Meritum. 

Większe zmiany w kolejnych miesiącach zapowiadają kolejne banki. W sierpniu roboty zacznie eurobank a we wrześniu Kredyt Bank więc trzeba będzie zrewidować kolejne konta.

13 komentarzy:

 1. Jakie oprocentowanie będzie na koncie 24h od 20 czerwca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4% czyli tyle samo ile Meritum gwarantuje do końca roku bez limitu kwotowego. Z tego prosty wniosek konto w db będzie całkowicie zbyteczne.

   Jedyną korzyścią będzie jedynie możliwość dodatkowej wypłaty. Kto będzie trzymać kasę w obu bankach będzie mieć w sumie dwie darmowe wypłaty w miesiącu.

   Usuń
 2. Ja nie brałem karty czyli nic się nie zmienia oprócz tego, że zamykając konto muszę mieć 100% pewność, że mam salda 0.00 zł. Dzięki za info.

  Czy coś się zminia w Inteligo? Rachunek mam od końca 2012r.

  OdpowiedzUsuń
 3. W Credit-Agricole od października wchodzi opłata miesięczna 3zł za token, ale z uwagi na kiepską ofertę depozytową raczej nie wydaje mi się aby ktoś tam zakładał przypadkowo rachunek.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Wystarczy po prostu zamknąć kartę i używać innej w innym banku." <- w DB zastrzeżenie karty jest płatne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostrzegałem aby nie brać, wielokrotnie w komentarzach jako Anonimowy :-)

   Usuń
 5. Konto zlikwidowane.

  OdpowiedzUsuń
 6. W sierpniu zmiany w naszym ulubionym PKO. Wprowadzają opłatę za konto oszczędnościowe. Za oprocentowanie 2,25% karzą sobie płacić złotówkę miesięcznie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie to jest jeden z gorszych banków. Mówiąc szczerze, współpraca z nim do tej pory układała mi się najgorzej.

   Usuń
 7. może ma ktoś radę jak w Koncie Godnym Polecenia BZWBK wyrobić miesięczny limit transakcji kartą, jest dla tej karty coś na zasadzie cashback jak kartach VISA?

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam. Czy ktoś już otrzymał premię z Konta Godnego Polecenia w BZWBK. Konto założyłem 26.04, do tej pory premii nie wypłacili choć spełniłem wszystkie warunki do jej otrzymania. Mam też kartę Payback Omni i punkty sie nie naliczaja za zakupy. O co tu chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym na Twoim miejscu po prostu zadzwonił na infolinię, trudno zgadnąć o co tak naprawdę może chodzić. Doświadczeniem też się nie podzielę, bo konta tam nie mam. Ale jakby się sprawa wyjaśniła, to napisz jakie były efekty.

   Usuń