poniedziałek, 6 maja 2013

Pozytywne zmiany w Koncie bez kantów czyli premia do 700 zł na miesiąc


Wśród całego galimatiasu  i degrengolady jaki od dłuższego czasu fundują nam banki zawsze można znaleźć jakieś pozytywy. Trzeba je jednak wyszukać i odsiać pośród całej plejady nowych warunków, ograniczeń i ukrytych kosztów.

Do takich perełek na pewno należy konto bez kantów w BOŚ. Prezentowałem je w dwóch artyłach w roku ubiegłym. To jedno z tych kont, które warto mieć w swoim portfelu obok innych popularnych oraz przynoszących realne zyski jak Konto z Premią, Dobre Konto czy eKonto.

Jednak w przeciwieństwie do BGŻ czy Millennium warunki konta w BOŚ nie pogorszyły się. Co więcej uległy nawet znacznej poprawie. Kosztuje miesięcznie co prawda 10 zł ale bardzo łatwo odzyskać tę opłatę a dodatkowo zarobić nieco więcej. A od kwietnia nawet jeszcze więcej.

Dla osób które nie znają jeszcze konta w BOŚ polecam lekturę Ile daje zarobić konto bez kantów w BOŚ. Standardem było dokonywanie 10 przelewów zewnętrznych, które zwracały opłatę za konto oraz dokonywanie 15 wypłat z bankomatu obcą kartą co pozwalało na bezbolesne dodatkowe 15 zł zarobku co miesiąc na czysto.

Istniały jeszcze inne sposoby na zarobek na tym koncie. Całą listę znajdziecie w powyższym artykule. Ważne że od niedawna bank dołożył jeszcze dodatkowe możliwości które czynią go jeszcze bardziej atrakcyjnym! 

Zostały one podzielone na dwie części:
 • program premiowy Aktywny ROR
 • program premiowy Aktywna Karta
To co tutaj warto od razu podkreślić to fakt, że BOŚ zachował niemal wszystkie zalety z małymi modyfikacjami i dodał nowe!

Do starych zalet zaliczało się się przede wszystkim premiowanie przelewów do innego banku, wystarczyło dokonać np. 10 przelewów każdy na kwotę 1 zł do innego banku i za każdy taki przelew mieliśmy 1 zł. Teraz to się zmieniło, od kwietnia musimy:
 • dokonać przelewu na minimum 100 zł
 • numery kont muszą być różne
Jeżeli zatem przelejemy 10 razy po 100 zł na to samo konto dostaniemy i tak tylko premię za jeden przelew. Liczą się różne numery kont. Kto ma np. 15 kont w Eurobanku nie będzie mieć z tym problemu.

teraz dodano premiowanie także przelewów z zewnątrz. Do tej pory można było zarobić 1 zł za każdy przelew do innego banku, teraz BOŚ premiuje przelew z innego banku w zależności od kwoty. Prezentuje to poniższy fragment regulaminu:


Nagroda za przelew Źródło: bosbank


Jak widać opłaci się najbardziej zrobić przelew na kwotę 10.000zł za co bank przyzna nam 10 zł. Przelewy mogą być dowolne ale tak jak to było dotąd w przypadku BGŻ premiowany jest tylko jeden najwyższy przelew w miesiącu.

Do programu premiowego dodano jeszcze dwa inne warunki są one jednak mniej ciekawe chociaż zapewne znajdą liczne grono zwolenników. Pierwszym jest dość popularne ostatnio polecanie konta i zgarnianie premii za każdego Nowego Klienta. Taki program ma już wiele banków bowiem walka o nowych trwa cały czas.

Drugim warunkiem jest wprowadzenie premii 10 zł za skorzystanie z kredytu lub pożyczki hipotecznej. Tutaj trzeba sobie skalkulować opłacalność czegoś takiego. Pożyczki na których można zarobić to bardzo śliska działka finansów z której na pewno warto skorzystać ale trzeba tutaj szczególnie uważać  można bowiem tak zarobić jak stracić.

Podsumowując nareszcie mamy coś fajnego dla aktywnych użytkowników. BOŚ zafundował nam po prostu mix większości najciekawszych promocji z innych banków. Trochę z BGŻ, coś z Millennium, a także kilka oryginalnych pomysłów własnego autorstwa, których nie znajdziemy nigdzie indziej jak np. płacenie za wypłaty z bankomatu. 

W sumie bank reklamuje przyznanie premii do 700 zł na miesiąc - w jaki sposób przekonacie się w poniższym artykule.

Ciąg dalszy: Konto bez kantów w wariancie Akrytny ROR lub Aktywna Karta

10 komentarzy:

 1. Na czym polega dokonywanie wypłat z bankomatu BOŚ kartą obcą?. Skąd wiadomo do kogo należy ta karta i na jakie konto naliczy bank premie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłacasz z bankomatu BOŚ kartą z innego banku, jedną z trzech którą zadeklarujesz na specjalnym formularzu. Premia jest oczywiście na konto w BOŚ.
   Jutro więcej szczegółów na ten temat łatwo bowiem się nadziać na pewne haczyki.

   Usuń
  2. Autor chyba cos dostaje od BOS bo warunki sa gorsze od nawet nowych w BGZ!
   Przelewy wych każdy powyżej 100zł na rozne rachunki-max 10zł;
   Wyplaty kartami które musza mieć bezpłatne wszystkie bankomaty-max 15 zł;
   Przelew przych powyżej 10.000 zł-max 10zł;
   Transakcja karta powyżej 200zł -1 zł (w millenium6 zł)
   5 polecen zapłaty –max 15zł
   Reasumujac tyle trzeba spełnic warunków żeby na czysto miesięcznie otrzymac 50 zł minus 10 zł oplaty za rachunek tj. 40zł!
   Z millenium nawet nie ma co porównywac (100-150 zł z cashbackami wydajemy karta i mamy 50 zł ) a majac pensje 3500 zł – 5 zł za karte i wydajac 500 zł karta mamy 30 zł bez kombinowania.

   Usuń
  3. ..a minimalny dostępny nominał to jak mniemam 50 PLN, czyli, żeby zgarnąć całą premię należy wypłacić 750 PLN?

   Usuń
  4. To, co wypłacisz, możesz w ten sam dzień wpłacić i nazajutrz znów wypłacić - jakby nie było - tą samą gotówkę :> Więc obracasz 50-cioma złotymi.

   Usuń
 2. Czy 10zl za przelew 10.000zl z zewnatrz mozna zgarnac tylko raz?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam konto w 11 bankach i 17tys na KO ile mogę wyciągnąć mc?

  OdpowiedzUsuń
 4. Przelewy wych każdy powyżej 100zł na rozne rachunki-max 10zł - do zrobienia.
  Wyplaty kartami które musza mieć bezpłatne wszystkie bankomaty-max 15 zł; - raczej nie dla mnie.
  Przelew przych powyżej 10.000 zł-max 10zł; - do zrobienia.
  Transakcja karta powyżej 200zł -1 zł (w millenium6 zł)- nie dla mnie.
  5 polecen zapłaty –max 15zł - nie dla mnie.

  Wychodzi mi 20zł mc, za 2 dni po 1 godzinie przelewów. Jednak jeśli konto kosztuje 10zł mc to sobie daruje. Chyba, że ktoś tu źle podsumował.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, jak skorzystać z polecenia zapłaty? Mogę sobie ustawić polecenie zapłaty na własne inne konto?

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwaga !
  Od maja bank Millenium rozróżnia płatności na stacjach i w marketach od usługi cashback. Oznacza to tyle, że od cashbacku nie ma już premii 3 %.

  OdpowiedzUsuń