piątek, 3 maja 2013

Ranking kont oszczędnościowych maj 2013


Tradycyjnie po rankingu lokat prezentuję ranking kont oszczędnościowych. Tutaj nie ma takich wahań jak w przypadku lokat gdzie znaczna część spadła ale odnotowaliśmy także kilka nieznacznych wzrostów. Tutaj kierunek jest jeden - w dół. 

Ponieważ w drugiej lidze spadki dotyczą praktycznie wszystkich trzeba było dokonać kolejnego obniżenia dolnego progu do 4%. Dzięki temu pojawiły się nowe banki, których nie było dotąd w rankingach jak BPH czy Raiffeisen Polbank.

Prezentowane poniżej konta oszczędnościowe często wymagają założenia konkretnych kont osobistych. Warto zatem przejrzeć warunki samego konta osobistego i skalkulować czy opłaca się jego założenie. Może się bowiem okazać, że opłata za konto osobiste a w BPH wynosi ono 10 zł będzie zrekompensowana przez zysk z konta oszczędnościowe.


Przedliga czyli pseudokonta
Zakładać nie warto. a. Getin Online - Super Saver 10% (8,10%)
   Open Online - Super Saver 10%
c. Getin Online - Family Saver 8% (6,48%)
   Open Online - Family Saver 8%


Pierwsza liga czyli coś dla aktywnych
Tutaj poza obniżeniem oprocentowania w Toyocie na szczęście nic się nie zmieniło. Niestety już wiadomo, że konto w Citi Handlowy spadnie jeszcze w maju. Szczegóły oczywiście w linku.
1 Toyota - Lokata na dzień dobry 6% (5,86%) do 15.000 zł
2 Deutsche bank - db Konto Oszczędnościowe 24h 6,00% do 10.000 zł
3 Citi Handlowy - Konto SuperOszczędnościowe 5,00% do 50.000 zł 
   Idea – Loka ta Ping Pong 5,00% (4,05%) - do 20.000 zł
   Getin Online - Lokata bumerang 5,00% - do 10.000 zł
   Open Online - Lokata bumerang 5,00%- do 10.000 zł
   Kredyt bank - Ekstrakonto Plus 5,00% - do 3.000 zł
   Kredyt bank - Program Concerto 5,00% - do 5.000 zł 

W rankingu nie są brane pod uwagę konta dla młodzieży. Przykładowo w Toyota bank mamy Konto Click oferujące nawet 5,50% co plasowałoby je na podium, ale warunki są tutaj zbyt specyficzne by były brane pod uwagę. W tym przypadku wymagane jest... świadectwo z czerwonym paskiem.

Takie konta są pomijane Źródło: toyotabank


Druga liga czyli klasyka 
Tutaj zmian bardzo wiele i to zdecydowanie na niekorzyść.

Meritum - Konto oszczędnościowe 4,10% (3,32%)
    Meritum - Konto celowe 4,10%
12 BPH - Pracowite Konto Oszczędnościowe 4,15% do 50.000 zł
12 BGŻOptima - Konto oszczędnościowe 4,00% (3,72%) - 4,10%
    ING Bank Śląski - OKO Bonus na start 4,00%
    Raiffeisen Polbank - Konto lokacyjne Plus 4,00%
   BNP Paribas - Konto więcej oszczędnościowe 4,00% do 45.000 zł

Druga liga którą do tej pory cechowało praktycznie brak warunków też zaczyna niestety mieć warunki. W przypadku BPH musi to być konto podpięte do Maksymalnego Konta, w przypadku gdyby było to Kapitalne Konto oprocentowanie mielibyśmy już tylko 3,65%

W przypadku ING pominąłem konto Bonus II oferujące 4,50%. Uznałem, że nie ma sensu prezentować lepiej oprocentowanych kont jeżeli trzeba je było założyć w poprzednich miesiącach. W przypadku ING oferta dotyczy kont założonych do dnia 25 kwietnia 2013, stąd brak tej oferty w rankingu.

11 komentarzy:

 1. dlaczego nie uwzgledniacie mSaver?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferuje 1,80% więc o czym tu mówić?
   Ewentualnie 3,20% a wszystko przy dodatkowych warunkach...

   Usuń
  2. Bo było 7-9% a teraz marnie, Ci co założyli korzystają ale nie ma sensu o tym pisać.

   Toyota ile trwa otwieranie itd?

   Usuń
  3. I czy są jakieś opłaty, czy autor bloga korzysta/korzystał?

   Usuń
  4. Co do Toyoty to oczywiście korzystam od samego początku. Opłaty jeżeli są to łatwo je obejść. Rzecz omawiana szczegółowo na blogu Finanse po Godzinach, wystarczy wpisać w wyszukiwarce blogowej odpowiedni temat.

   Usuń
  5. Nie mogę znaleźć wpisu. Jedynie co to w komentarzach mowa o saldzie +10tys mc. Jakie konto najlepiej otworzyć, interesują mnie tylko te lokaty 1D nic kompletnie więcej.

   Usuń
 2. BNP już tylko 4%

  OdpowiedzUsuń
 3. op tutaj. ok rozumiem, sam mam msaver na 7 ale nie zauwazylem ze po cichu spadlo do 3,6.

  OdpowiedzUsuń
 4. gdzie najlepiej na dzień dzisiejszy założyć konto oszczędnościowe ? (pyta niki)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam w jedno w DB a drugie mSaver..przez jakiś czas bylo to korzystne (wszedzie granice do 10000). Aktualnie fundusze przelane głównie do DB poki jest 6%, bo od polowy czerwca leci na 4%;/ A mSaver bez tych promocji co były nie ma sensu.
  Jest jeszcze jeden plus Deutsche - nie ma konieczności posiadania karty debetowej, wiec odpadają wszelkie opłaty związane z ROR'em ;) Wszedzie indziej są warunki a tu nie;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tym czerwonym paskiem to mnie strasznie zaskoczyłeś. Wiem, że ranking nieaktualny, ale nadrabiam zaległości, i jestem pewien, że w tym okresie korzystałem z tego oprocentowania. A przecież czerwonego paska nie mam, ba, nawet świadectwa już nie dostaję, za stary jestem. Jeżeli nic się nie zmieniło, to w niedługim czasie przeleję tam nawet środki, bo w Deutsche Banku się kończy oprocentowanie 6%, a nic lepszego na razie nie znalazłem.

  OdpowiedzUsuń