wtorek, 7 maja 2013

Kanty w Koncie bez kantów


Do opisanego wczoraj wczoraj hasła premia do 700 zł miesięcznie na koncie bez kantów należy oczywiście podchodzić z dużą rezerwą. Nie da się wyciągnąć takiej kwoty bez strat szczególnie jeżeli ktoś ma zamiar korzystać z pożyczki, kredytu czy pożyczki w ROR. 

Zakładałem milcząco, że czytelnicy bloga są na tyle wyrobieni, że potrafią już samodzielnie odsiać ziarna od plew. Wiadomo bowiem przykładowo, że także premie za płatności kartami nie są w BOŚ szczególnie atrakcyjne bowiem lepszą ofertę ma Millennium.

Mimo to Konto bez kantów to na pewno jedno z najciekawszych obecnie kont na rynku ze względu na nowe funkcjonalności których nie oferują inne banki.  Stanowi doskonałe uzupełnienie arsenału innych kont ale niestety zawiera kanty.


1 Wypłaty w bankomatach - tylko zadeklarowane
Pierwszym kantem na jaki łatwo się nadziać jest premiowanie wypłat w bankomatach BOŚ. Wypłat należy dokonywać kartą inną niż BOŚ. Nie jest to trudne do zapamiętania chociażby z prostego powodu, że karty debetowej w BOŚ mieć nie trzeba więc co za problem?

Kanty oczywiście są Źródło: bosbank


Problem w tym, że przystępując do programu premiowego musimy podać numery trzech różnych kart debetowych z innych banków, którymi będziemy wypłacać pieniądze z bankomatów BOŚ. Każdy z czytelników Polak potrafi ma zapewne w portfelu 5 albo i więcej takich kart ale należy pamiętać, że tylko trzy są ważne.

Bardzo łatwo o tym zapomnieć. Z kont nie korzystamy zawsze tak samo olecz zwykle dokonujemy zmian w zależności od promocji bankowych. W jednym miesiącu korzystamy intensywnie z konta X, w innym z konta Y. Gdy weszła w życie promocja 500 wydajesz 50 dostajesz zacząłem intensywnie używać karty KB, której użyłem także do 15 wypłat w bankomatach BOŚ.

Niestety premia za to nie została przyznana. Okazało się, że w umowie zadeklarowałem trzy inne karty debetowe z trzech innych banków. Nie było wśród nich Kredyt Banku więc premia 15 zł nie została przyznana. Z drugiej strony także promocja w WBK była niewypałem o czym dziś szerzej w artykule na PP 500 wydajesz nic nie dostajesz.2 Możliwość samodzielnego założenia konta - brak
Drugim kantem na który nadziałem się w poprzednim miesiącu jest brak możliwości założenia konta oszczędnościowego z poziomu bankowości internetowej BOŚ. A to przecież rzecz, która jest praktycznie standardem w innym bankach. 

W najnowszych zmianach opisanych wczoraj mamy nową opcję przelewu na kwotę minimum 10 tys zł. Przelewu dokonać nietrudno ale... co potem? Jeżeli przelewu dokonamy w piątek to sami się wkopiemy bowiem owe 10.000 będzie się marnować przez kilka dni na ror, który zawiera praktycznie zerowe oprocentowanie wynosi bowiem tylko 0,10%.

Aby nie marnować tej kasy albo trzeba pilnować by odbić przelew tego samego dnia albo po prostu założyć założyć konto oszczędnościowe. Kto chce mieć takie konto musi się niestety pofatygować do banku by podpisać odpowiednią umowę. Warto to zatem zrobić od razu jeżeli ktoś zakłada tam konto.

Kanty zawiera praktycznie każdy produkt bankowy. Aktywny użytkownik bankowości z pewnością poda mnóstwo własnych przykładów z życia wziętych. Sm mógłbym napisać kilka artykułów o kantach w różnych innych bankach. Ale to od nas ostatecznie zależy czy szybko nauczymy się je omijać tak by wycisnąć najwięcej jak się da.

2 komentarze:

  1. Po czasie okazuje się, że konto bez kantów jest jednym wielkim kantem. Za wypłaty bankomatowe kartą innych banków już nie płacą. Za przelewy niższe niż 100 złotych także. Opłata za prowadzenie konta bez zmian 10 zł, czyli jedna z wyższych. Rezygnuje z tego oszustwa.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wypłaty z bankomatów faktycznie od października już nie ma premii ale pozostają przelewy. Premia niższa ale na wciąż plus. Będzie o tym artykuł na blogu w przyszłym tygodniu.

      Usuń