czwartek, 9 maja 2013

Promocja karty kredytowej Citi na grouponie z ekspresem do kawy


Citi Handlowy od czasu do czasu ma na grouponie oferty wyróżniające go pośród innych banków. Szczególnie atrakcyjne jest 200 zł za kartę kredytową, która raz za razem pojawia się w ofercie. To zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych promocji wyróżnia się bowiem na tle innych banków.

No i mamy znów ów bank na zakupach grupowych, ale niestety nie ma premii pieniężnej. Jest za to ekspres do kawy Nescafe Dolce Gusto Krups Piccolo. Jakby tego było jeszcze mało do ekspresu jest dodany zestaw powitalny kapsułek do kawy. Jeszcze mało? To dostaniemy voucher o wartości 50 zł na zakupy w sklepie internetowym.

Amatorów kawy w naszym kraju nie brakuje więc oferta może być dla nich interesująca. Zawsze jednak trzeba rozważyć warunki jakie są wymagane do nagrody. A niestety jest tutaj jeden haczyk.

Standardowo zatem należy wypełnić wniosek na grouponie do 24 maja 2013. Należy jednak pamiętać, że sprzedaż groupona trwa tylko do 14 maja. Sprzedaż bowiem tym razem trzeba zapłacić 5 zł za udział w promocji.

Ubiegać się można o trzy typy kart kredytowych: Silver, Gold lub Platinum, które widzimy na poniższej reklamie.

 
Dla najszybszych Źródło: groupon


Warunki są niewygórowane: należy dokonać 3 płatności kartą na łączną kwotę 500 zł w terminie do końca następnego miesiąca kalendarzowego czyli praktycznie do końca czerwca. Tyle podaje groupon należy jednak w to wątpić patrząc na kolejny warunek ograniczenia ilości nagród. 

Okazuje się bowiem, że nagrodę otrzyma tylko 500 pierwszych Uczestników czyli mamy tutaj zasadę kto pierwszy ten lepszy. Jest zatem niebezpieczeństwo, że wypełnimy wszystkie warunki a nie otrzymamy nagrody tak jak to było w przypadku 500 zł wydajesz 50 zł (nie) dostajesz o czym pisałem niedawno tutaj.

Niepokojący jest także zapis o zwolnieniu z opłaty... miesięcznej za kartę. A co zwalnia z owej miesięcznej opłaty? Oczywiście dokonywanie zakupów i to wcale niemałych bowiem aż:
 • 1000 zł za kartę Silver (opłata 8 zł na miesiąc)
 • 2000 zł za kartę Gold (opłata 16 zł na miesiąc)
 • 4000 zł za kartę Platinum (opłata 27 zł na miesiąc)
W przypadku gdy nie dokonamy zakupów na podane wyżej kwoty będziemy musieli zapłacić podane w nawiasie kwoty za użytkowanie karty.

A ileż to wart jest ów ekspres do kawy? Zdaniem Citi Handlowy łączna suma nagród to 399 zł. Ale szukając cen samego ekspresu można znaleźć oferty nawet za 189 zł. Dla prawdziwych koneserów czarnego płynu marzących o wypasionym ekspresie nie będzie to więc jakaś szczególna oferta.

Niemniej jednak opinie posiadaczy są dość entuzjastyczne, narzekają praktycznie tylko na ceny kapsułek. Komu wystarczy taki ekspresik może po prostu skorzystać z oferty i zamknąć kartę. Podsumowując gdyby nie warunek oferta limitowana mogłoby to być ciekawe. Kto lubi wyścigi w zakupy może stanąć na start. 

Mnie jednak zaczyna niepokoić fakt, że banki zamiast premii pieniężnych zaczynają oferować wybrane przez siebie produkty o czym pisałem niedawno tutaj. W końcu gdyby było to 200 zł do których zdążyliśmy się przyzwyczaić amatorzy kawy i tak mogliby dokonać zakupu w tej cenie.

2 komentarze:

 1. Jak zobaczyłem "tylko 500 pierwszych Uczestników" to odrazu skreśliłem to.

  Co do tego ekspresu, to pikuś, gorzej z tymi kapsułkami. Ja kupuje 250-500g kawy do 10zł i to mi starcza na miesiąc. Dolewam mleka (które i tak muszę w domu mieć) więc koszta to przykładowo te 8-16zł mc + mleko i cukier. Tu kiedyś liczyłem (bo reklama mi się spodobała) i jedna kawa to 2 kapsułki (wydajność filiżanek). 3 dziennie x 2 kapsułki x 31dni to 12 opakowań po 18.99zł min. Taki to ekpres którego ekploatacja kosztuje 227,88zł mc. Tylko dla wygodnych smakoszy którzy i tak kupowali jakieś 3 in 1 z saszetki + jakoś pienili mleko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze jak ktoś pija kawę okazjonalnie lub 1-2x dzinie lub trzyma dla gości to fajnie mieć różne kawy pod ręką. Takiego wyglądu kawa (jeśli obrazki nie kłamią) to 8-10zł na mieście, i tu jak ktoś pija to lepiej dojść do domu i mamy oszczedność. Dla mnie to 200zł mc więcej.

  OdpowiedzUsuń