środa, 26 października 2016

Otrzeźwienie w Idea bank czyli kolejna lokata bez limitów na 3% do końca miesiąca


Szaleństwo w Idea banku trwało tylko kilka godzin. Lokata Niezwykła ósemka, omówiona na FpG, dająca ponad 3% była w ofercie tylko kilka godzin. Ba, tylko kilka godzin nocnych pojawiła się bowiem późną nocą i zniknęła rano!

Parodia tej lokaty polegała na tym, że oferowała więcej aniżeli lokata wabik, co jest wbrew wszelkiej logice. Szybko niebiescy się zreflektowali i zastąpioną ją inną krótkoterminową lokatą. Zamiast oferty na 8 dni pojawiła się nowa lokata do końca miesiąca.Obecne oferty na 3% w Idea bank

A to oznacza, że każdy dzień zwłoki jest tutaj dniem straconym. Kto założy dziś będzie mieć 3% do poniedziałku czyli przez 5 dni, kto założy jutro będzie mieć 3% przez 4 dni. Czas trwania będzie się więc skracał każdego dnia.

Wiadomo więc, że maksymalnie będzie ona w ofercie do niedzieli. Patrząc jednak na obecne zestawienie trzech lokat na 3% dla każdego widać wyraźnie, że Do końca miesiąca wygląda zdecydowanie najmniej ciekawie.

Tutaj podniesiesz oprocentowanie wszystkich lokat w Idea bank

W każdym przypadku warto skorzystać z yb, by podnieść stawkę którejkolwiek lokaty w IB. Chociaż mam wrażenie, że obecna kampania trójek to pojedynek Idea kontra yb, co sugeruje zmniejszenie premiowanej stawki. 

Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku dowiemy się niebawem. Wszystko zależy od tego, czy wrócą dawne stawki premiowe czy też nie. Bo póki co 0,05% nie wygląda zachęcająco, 0,15% wygląda już nieco lepiej, ale to już nie 0,25%.

Oczywiście nowym klientom Idea bank polecam najpierw założyć lokatę Happy. Tutaj wszak macie dalej 4,00% dla lokaty na 2 miesiące i jest to tylko jednorazowy prezent od banku. Kto wybierze wariant z 1 lub 3 miesiącami dostanie tylko 3,50%.

Tutaj założysz lokatę Happy ze stawką do 4,00%

11 komentarzy:

 1. Bardzo proszę o wyjaśnienie. Zakładałam lokatę w BGZOptima przez ybanking. Co stanowi potwierdzenie założenia lokaty, które trzeba wysłać na podany e-mail - Potwierdzenie przesłania do banku przelewu z innego banku czy wydruk środków na lokacie , który jest widoczny po zalogowaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wysyłam screen środków na lokacie w banku docelowym. Wystarczy w zupełności.
   Można zaczernić newralgiczne dane zostawiając tylko imię, nazwisko, numer lokaty i kwotę.

   Usuń
 2. 0,05% za zakup i 0,15% za pokrycie lokatą w YBanking, to już nie będzie zachęcające dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Polcan nie wiem czy to otrzeźwienie czy p0 prostu błąd, bo lokata Niezwykła Ósemka jest nadal ale na 2,08 % https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-niezwykla-osemka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojawiła się w sekcji "produkcji promowane", więc wyglądało to na nową promocję.
   Skoro to "błąd" to też możesz stwierdzić, że otrzeźwieli jak zobaczyli taki błąd;)

   Usuń
 4. Już po lokatach w Idea Bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto chciał to się załapał, ja zmieniałem te same pieniądze trzykrotnie, Beztroska, Halloween, Sejf. Te lokaty były dla tych co czekali na 3% :-)

   Usuń
  2. "Zaspalem" i sie nie zalapalem. Rolowalem wnioski co 2 dni, ale wczoraj zapomnialem :(
   i wszystkie wygasly. (3% i 2,75%)
   Trudno - zabiore cala kase z IB, bo juz tak dobrej oferty nie bedzie, a obecne maks 2,5% nie jest ciekawe

   Usuń
 5. Został tylko neogang ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie został. Idea była dla wszystkich, neogang jest tylko dla nowych:(

   Usuń
 6. NEOBANK - podwyzszyl oprocentowanie prawie wszystkich lokat. neoLOKATA Zysk daje obecnie 3% na 3 miesiace dla nowych srodkow - nie trzeba byc nowym klientem !!!

  OdpowiedzUsuń