środa, 12 października 2016

Lokata bezkompromisowa na 3% w BGŻOptima do 100.000


Wczorajszy wpis o nowej lokacie bezkarnej zakończyłem słowami: podobno Optima szykuje nową niespodziankę. Zobaczymy niebawem co to będzie. Nie sądziłem jednak że stanie się to już na drugi dzień.

Ten tydzień można z powodzeniem nazwać tygodniem Optimy. Pojawiło się bowiem tutaj kilka ciekawych opcji lokat, które pokazują iż warto być nowym klientem Optimy. Nowym w rozumieniu Optimy a nie Idea bank czy innych szlabanowców.

Optima w przeciwieństwie do innych banków nie daje dożywotniego szlabanu na lokaty wabikowe. Po 12 miesiącach można wrócić i skorzystać raz jeszcze z oferty promocyjnej. Ta oferta zaś uległa w tym tygodniu mocnym przetasowaniom.


Do tej pory wabikiem była tylko lokata bezkarna ze stawką 3,00% do kwoty 100.000 zł. Wczoraj informowałem o tym, że bezkarna zmieniła się podwójnie - na dobre i na złe:
 • na dobre dla osób dysponującym mniejszym kapitałem, bo Ci mogą liczyć na wyższą stawkę 3,20%
 • na złe dla osób dysponujących większym kapitałem bo tylko 20.000 zł można od teraz lokować
Inna sprawa to zachwalanie lokaty bezkarnej. Jest taka dlatego, że bezkarnie można ją zlikwidować nie tracąc dotychczasowych odsetek. Ale przecież z drugiej strony po to czekamy okazję założeni  by zgarnąć jak najwięcej zysku, więc zrywanie jej w trakcie trwania mija się z celem.

Nowy następca niedawnej lokaty bezkarnej

Teraz okazuje się, że nowi z większym zapasem środków ma inną opcję niż bezkarna. Jest to lokata bezkompromisowa, która wygląda tak jak niedawna bezkarna: daje dla nowych klientów 3,00% do kwoty 100.000 zł:)

>>Tutaj założysz lokatę bezkompromisową na 3% do 100.000 zł

Co ciekawe pozostaje także bezkarność na bezkompromisowej! Tę też możemy zerwać przed czasem i liczyć na pełną, a nie częściową wypłatę dotychczasowych odsetek. To opcja na wypadek losowych zdarzeń, gdybyśmy nagle potrzebowali gotówki.

To bardzo zaskakujące i miłe posunięcie ze strony Optimy. Powoduje to, że migracja z Zośki może być całkiem przyjazna, z jednej strony mamy 2,70% na koncie w Millennium + 3,25% na mobilnej, a z drugiej 3,00% na bezkompromisowej. W obu tych bankach można zgromadzić połowę kwoty BFG.

Posunięcie Optimy przypomina zatem nieco ofertę Idea bank. Tutaj też mamy dwie opcje lokaty wabikowej: Happy jedną z lepszym oprocentowaniem, ale do małej kwoty i drugą Happy Plus z niższym oprocentowaniem, ale wyższą kwotą. Tyle że tam jest to tylko jednorazowa przyjemność.

Obie lokaty pojawiły się także w podrasowanej wersji na yb. Jak to teraz wygląda dziś na FpG.

4 komentarze:

 1. Nie widzę bezkompromisowej w ybanking.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszę o tym dziś na FpG. Za wcześnie jeszcze na to, będzie tam niebawem.

   Usuń
 2. Są dwie nowe promocje Euroanku. Z Virgin Mobile i jakieś konto z bonusem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem o obu, ale na blog trafiają w pierwszej kolejności najlepsze oferty a Optima póki co nie ma sobie równych. Tym bardziej, że trafia się okazja do powrotu tym, co zamknęli Optimę w obliczu zeszłorocznych 4% bez limitu w Raifie:)

   Eurobank ma nowe konto z bonusem na 500 zł, ale warunki są tam na tyle zakręcone, że jest to w sumie średnio ciekawe, tym bardziej że samo konto jest płatne i to niemało bo aż 7 zł. Opiszę w przyszłym tygodniu, gdyż w tym tygodniu mam wyjazd służbowy od jutra.

   Usuń