czwartek, 6 października 2016

3% cashback na paliwo oraz 1% na resztę na TurboKARCIE w Santander


Omawiany w poprzednim artykule Citi przestaje być powoli hegemonem kart kredytowych. Coraz więcej pojawia się ciekawych kart u konkurencji, a że kredytówkę mieć warto, przyjrzymy się co oferują alternatywy do rozlicznych ofert Citi.

Najciekawsza pozostaje T-Mobile, która podobno do końca roku jest ważna. Przed tygodniem omówiliśmy 5% cashback oraz 200 zł na empik na karcie Impresja w Millennium. Teraz zaś pojawia się kolejna oferta z cashbackiem w Santander.

Santander rzadko gości na łamach PP3, więc trudno tu mówić o jakiejkolwiek karencji. A karta daje 1% cashback na zakupy oraz 3% zwrotu za paliwo. Na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie, a szczegóły?

W przeciwieństwie do zdecydowanej większości ofert omawianych na blogu, nie ma tutaj daty granicznej. Program Santandera o nazwie Zakupy do pełna ma trwać przez czas nieograniczony, więc teoretycznie nie ma pośpiechu.

>>Tutaj założysz kartę z 3% cashback na paliwo i 1% za inne zakupy

Nie oznacza to oczywiście, że oferta będzie trwać wiecznie. Bank może w końcu w dowolnym momencie zakończyć promocję, ale w tym przypadku powiadamia o planowanym końcu. Santander daje sobie nieco mniej niż T-Mobile czy Idea bank bo tylko miesiąc na poinformowanie o zakończeniu promocji.Główną zaletą jest 3% cashback za paliwo. Pierwsze pytanie jakie się nasuwa to te o jakie stacje paliw chodzi, często bowiem promocje dotyczą konkretne stacje, gdzie albo nie jest tanio, albo wcale nam nie po drodze, więc takie promocje są praktycznie nieprzydatne.

Tutaj nie jest tak źle. Regulamin nie wyszczególnia nazw, że musi to być Orlen czy BP. Mogą to być punkty handlowo-usługowe, które zajmują się sprzedażą paliw samochodowych i akceptują karty. A więc teoretycznie może to być każda stacja, chociaż bank w szczegółach podaje, że mają to być stacje z pięcioma różnymi MCC: 5541, 5542, 5172, 5983 oraz 9752.


Poza paliwem mamy też prawo do 1% cashback dla pozostałych transakcji. Wychodzi zatem na to, że dostajemy zwrot za wszystko co kupujemy, bez względu na to czy będzie to market, remont czy wczasy. A więc robi się ciekawie.


Jak w każdym banku mamy tu jednak ograniczenia co do cashback. Bank przyznaje maksimum 30 zł cashback na miesiąc. Kto więc robi dużo bardzo różnorodnych zakupów, temu może się to opłacać.

Kluczowe pytanie w przypadku kart to bez wątpienia opłaty. Nie ma tu opłat za wydanie karty czy raporty miesięczne. Jest jednak inna opłata, za jej używanie. Miesięcznie bank pobiera sobie za nią 4,90 zł więc opłacalność każdy musi sobie skalkulować.


Karta będzie darmowa dopiero gdy w danym miesiącu wydamy 1000 zł. Więc jeśli ktoś wydaje dużo, szczególnie za paliwo, temu może się to opłacać. Z jednej strony opłata zostanie anulowana, a z drugiej dostaniemy bonus w wysokości 30 zł i to praktycznie za każdy zakup.

>>Tutaj założysz kartę z 3% cashback na paliwo i 1% za inne zakupy

Podsumowując nie jest to zapewne oferta dla każdego. Musimy każdorazowo przeglądać i porównywać oferty. Millennium był całkiem ok ze swoim 5%, ale dotyczyło to wybranych sklepów. Tutaj mamy mniej bo 3% lub 1% ale za to na wszystko. Szkoda tylko, że w ramach promocji pierwszy rok nie jest darmowy jak to było w Polbanku.

Regulamin promocji Zakupy do pełna

1 komentarz:

  1. W Santander mają dużo lepsze assistance do auta niż w Toyocie (cała Europa z tego co widzę). Z drugiej strony Toyota do konta daje 2 x assistance - auto + medyczne.
    Czy ktoś kiedykolwiek korzystał z tego bezpłatnego assistance w Toyocie ?

    OdpowiedzUsuń