poniedziałek, 10 października 2016

250 zł za Pierwsze Konto w Credit Agricole w promocji Mobilni mają 1Konto


Za nami wygrany mecz Polski z Danią 3:2, zajrzałem więc czy czasem nie były powtórki lokat, których oprocentowanie zależy od ilości zdobytych przez Polaków. Niestety eliminacji banki jakoś nie biorą pod uwagę przy swoich promocjach.

Credit Agricole zamiast lokat piłkarskich skupia się obecnie bardziej na kontach, co jest zresztą typowe dla wszystkich banków. Nowością jest tutaj promocja o nazwie Mobilni mają 1 konto.

Można w niej zgarnąć w sumie 250 zł, dotyczy ono jednak Pierwszego konta. W Credit Agricole 1 Konto, jak sama nazwa wskazuje, ma być pierwszym kontem dla klienta po którym można mieć kolejne.
To zaś oznacza, że pierwsze konto przeznaczone jest dla ludzi młodych. I tak jest faktycznie, grupą docelową są osoby w wieku 18-27 lat. Jak widać banki zgodnie definiują dolną granicę zgodną z pełnoletniością, ale różnią się przy górnej granicy wiekowej.

Potem konto zamienia się w PROSTOoszczędzające

W CA od lat nie zmienia się definicja nowego klienta i to trzeba im zapisać na plus. Nowy to taki, co nie miał tu konta od zaledwie 90 dni. Więc kto nie korzysta konta od czerwca 2016 już może wrócić. Szkoda, że nie jest tak w innych bankach, gdzie odsiadki trwają latami.

Promocja podzielona jest na dwie części:

1. 50 zł na start
Wystarczy tylko jeden przelew by zgarnąć pierwsze pięć dych. A skoro dotyczy to młodych, to i wymagana kwota jest mniejsza. Wystarczy przelać 500 zł, by bank przyznał nam premię. Banalne aż miło.


2. 200 zł za korzystanie z aplikacji mobilnej
Druga premia podzielona jest na 10 części do zgarnięcia w kolejnych 10 miesiącach. A skoro jednorazowo można zdobyć po 20 zł, to w sumie do zdobycia jest dodatkowe 200 zł.


Zdobyć je bardzo łatwo. Od młodych bank nie wymaga jeszcze wydawania dużych sum kartą, skupia się raczej na przyzwyczajanie ich do korzystania z aplikacji mobilnej. Stąd zresztą sama nazwa promocji.

Wymagania są niewielkie: w dalszym ciągu trzeba przelewać po 500 zł miesięcznie, tak jak przy pierwszej premii. Dodatkowo trzeba robić minimum 3 przelewy w miesiącu na łączną kwotę... 10 zł. Nie sto, a dziesięć złotych:)


Ważne ograniczenia co do przelewów

Należy jednak pamiętać o ograniczeniach co do tych przelewów, które można sprawdzić w powyższej tabeli. Po pierwsze muszą to być różne dwa rachunki, ale nie nasze. Może to być więc rachunek np. za telefon czy obiady. Nie może to być spłata kredytów czy pożyczek.

Dużo tych promocji dla młodych. Widać banki zakładają, że skuszeni promocją klienci będą się przyzwyczajać do jednego banku w używanym na co dzień telefonie. A po osiągnięciu 27 lat konto z automatu zostanie zamienione na konto PROSTOoszczędzające, na którym wymagania będą jeszcze wyższe. 

Tylko od nas zależy, czy odkryjemy iż przywiązywanie się tylko do jednego banku jest błędem. Przywiązanie jest czymś co trudno zwalczyć, tym bardziej iż zamknięcie konta wymaga zwykle wizyty w oddziale, a z tym wielu ludzi ma już opory.

Regulamin promocji Mobilne 1 Konto w Credit Agricole

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz