wtorek, 18 października 2016

Lokata negocjator do 5% wraz z prezentem do wyboru w Open Finance


Open Finance od czasu do czasu wychodzi z propozycją lokat.  Raz jest to fajna oferta z której grzechem jest nie skorzystać, innym razem jest to produkt, który wzbudza dużo wątpliwości co do powodzenia.

Najnowsza propozycja to Lokata Negocjator. Nazwa intrygująca bo z jednej strony mamy magiczne słowo lokata, a z drugiej fajne słowo sugerujące możliwość negocjowania. Na reklamie widzimy zaś nawet 5% i okres do wyboru od kwartału do roku.Tydzień temu opisywałem zresztą przypadek czytelnika, który cieszył się z lokaty retencyjnej w BGŻ Optima. Podobało mu się, że bank pozwala negocjować stawkę lokaty i założył ją. Jak jest w tym przypadku?

Bank dość swobodnie operują nazwami, wybierając rzecz jasna jak najbardziej intrygujące. Lokata Negocjator potrafi zaciekawić, ale niestety nie jest to zwykła lokata, gdyż bliższa inspekcja mówi, że nie o samą lokatę tu chodzi.

Sama reklama mówi w zasadzie niewiele, wiadomo jednak, że jest to połączenie lokaty z produktem inwestycyjnym. A więc możemy podejrzewać, że stawka lokaty będzie zależeć nie od negocjowania, lecz od wyboru przedstawionego wariantu inwestycyjnego.

Dla większej zachęty Open Finance dodaje prezent na start. Do wyboru jest nawet 6 prezentów od Powerbanku Samsunga po iPhone 6. Prawdopodobnie im ryzykowniejsza inwestycja, tym lepszy prezent.

Prezenty mogą zwiększać ryzyko inwestycji
 
Jak zwykle dokumentacja owego produktu jest dostępna w oddziałach Open. Do niedawna przy analizowaniu tego typu produktów udawałem się do oddziału celem zdobycia owych materiałów i omówienia ich na blogu.

Niestety Open w ostatnim czasie polikwidował wiele placówek, w tym w moim mieście. Nie znam zatem szczegółów Negocjatora. Osoby zawiedzione prezentowanymi wczoraj stawkami w rankingu lokat, a zainteresowane tą ofertą, które mają blisko do oddziału mogą skorzystać z poniższego linka.

Tutaj możesz dostać zaproszenie do założenia Lokaty Negocjator z prezentem

Jeśli ktoś z Was zdobędzie materiały może je podesłać do analizy. Doradcy Open nie są już tak nachalni jak kiedyś, ale i tak jak zwykle w inwestycjach trzeba samemu ocenić czy warto ponieść ryzyko.

4 komentarze:

 1. Tu jest jakaś stary regulamin:
  https://lp.openfinance.pl/lp1/rk/doc/Regulamin_promocji_Negocjator_OF_03_15.PDF

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta przedstawiona w tym pdf pochodzi z marca ubiegłego roku, ale daje już jakieś bliższe pojęcie o tym czego można się spodziewać. Dzięki.

   Usuń
 2. Już to rozpracowałem. Jeśli w tej promocji 'wartość' iPhone 6 (tak jak 5S w poprzedniej) to będzie ok. 2500zł, będziemy musieli w przykładowym funduszu inwestycyjnym AXA (współczynnik 7.2%) zobowiązać się do wpłacenia 35 tysięcy w składkach w rok (prawie 3000 miesięcznie), żeby dostać telefon. Teoretycznie warto, ale patrząc na fundusze mieszane AXA to nie jest tak różowo, ostatnio najwyższy zysk to 1.46% rocznie, a taki fundusz Stabilnego Wzrostu (;)) miał -4.13% rocznie.
  Do tego dochodzą opłaty za zarządzanie itp.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy wraca prawdziwy Polcan z urlopu i blog będzie prowadzony przez niego, a nie osobę która go zastępuje.

  OdpowiedzUsuń