piątek, 14 października 2016

Wyśrubowane wymagania na bonus 500 zł oraz konto na 3% w Eurobanku


W Eurobanku pojawiło się niedawno nowe konto, które pozwala zarobić nawet 500 zł. Nosi nazwę konto na co dzień i jak wskazuje sama nazwa ma służyć do używania każdego dnia. Idea sama w sobie sprzeczna.

Sprzeczna, bowiem nie istnieje bank, który dawałby wszystko na tyle, by używać go na co dzień. Takie konto musiałoby być przede wszystkim oprocentowane, więc mogłoby nim być KGP w WBK. Niestety tutaj mamy limity co do ilości darmowych przelewów.

Konto musiałoby być także darmowe, a takie nowe konto w Eurobanku nie jest, kosztuje bowiem 7 zł i jest to opłata sztywna. Ma jednak inny atut - pozwala zgarnąć premię i to całkiem sympatyczną bo na 500 zł.

Ale niestety konto jest płatne...

Rodzi się więc pytanie ile można wycisnąć z takiego konta. Skoro jest płatne, to na czysto pięciu stów nie zarobimy. Jakie są więc warunki na zdobycie 500 zł.

Eurobank wymaga by konto posiadać przez minimum rok czasu. W trakcie tego roku przyznawane będą bonusy cząstkowe oraz nagroda za wytrwałość, tak jak to było do niedawna w mBanku.

1 miesiąc - 10 zł
Podobnie jak w Eurobanku, za samo ściągnięcie aplikacji mobilnej i zalogowanie bank przyznaje 10 zł. I jest na to o wiele więcej czasu, wszak mBank dawał na to tylko 24 godziny. Eurobank daje na to 10 dni od otwarcia konta.1-6 miesiąc - 150 zł
Dodatkowo bank przymusza do standardu bankowego czyli wymuszania aktywności. Wymagane jest to o czym marzą banki: dokonywanie wpływu na konto oraz płatności kartą na 300 zł miesięcznie. Premia za to wynosi 25 zł.

Takie premiowanie za przelewy + płatności mogą być przez pół roku, więc maksymalna premia do zdobycia to 150 zł. Wraz z bonusem na start za aplikację w sumie można zdobyć 160 zł. Odliczając jednak opłatę na 7 zł to jednak zysk należy pomniejszyć o 42 zł.


7-12 miesiąc - 50 zł
Tutaj bank liczy na lojalkę: wymaga to co banki lubią. Zlecenie przelewania dochodu oraz płacenie kartą na kwotę 300 zł na miesiąc. Pytanie czy warto, skoro za drugie półrocze lojalki dostaniemy łącznie zaledwie... 50 zł. Biorąc pod uwagę konieczność pomniejszenia zysku o kolejne 42 zł robi się kiepsko.

1-3 miesiąc -  dziwne warunki
Kolejne warunki dla zgarnięcia kolejnych premii robią się już szalone.

Im dalej w las tym ciemniej

a) Limit w koncie - 30 zł
Limit w koncie to bardzo dobry pomysł, ale tylko w przypadku gdy przelewamy tu wynagrodzenie, dzięki temu przyznanie limitu jest darmowe. Daje ono aż 10 dni darmowej kasy co miesiąc i możemy żyć na koszt banku:) To był główny powód dla którego właśnie tutaj mam konto główne

Nie ma to jednak sensu, jeśli nie przelewamy tu wynagrodzenia. Wtedy za przyznanie limitu bank pobierze 60 zł, więc premia 30 złotowa jest tylko pozorna i zamieni się w karę w wysokości 30 zł:(

Zupełnie inny problem to samo przyznanie limitu. Nie jest łatwo go dostać. Mam doskonałą historię kredytową, przyznane 4 gwiazki i dużo punktów a mimo to o limit ubiegałem się kilkakrotnie. Ale jak już dostałem to mam od kilku lat i korzystam w każdym miesiącu:)


b) lokata na 6 miesięcy - 50 zł
ciekawa opcja lokaty z bonusem:) Bank da nam 50 za samo założenie lokaty półrocznej z kwotą minimum 10.000 zł. Lokata nie będzie atrakcyjna, ale bonus jako tako rekompensuje stratę.

c) karta kredytowa - 60 zł :(
To już wymaganie z kosmosu i totalny bezsens. Bank chce byśmy wyrobili sobie kredytówkę i płacili nią aż... 300 zł na miesiąc. Dostaniemy za to jedyne 10 zł. Kto będzie tak robić przez 6 miesięcy dostanie tytułowe 60 zł. Bezsens, bo karta pewnie i tak nie jest darmowa, a kredytówki są lepsze w innych bankach.


Po roku - 150 zł
Jak ktoś spełni wszystkie powyższe warunki dostanie bonus 150 zł. Ale to zrobią tylko szaleńcy i wątpię czy będą z tego efektu zadowoleni. Wszystkich warunków spełnić po prostu nie ma sensu


3% na koncie Ekstra Zysk dla nowych
Dużo większym atutem jest konto oszczędnościowe o nazwie Ekstra Zysk. Tutaj można liczyć na stare dobre 3% do kwoty 30.000 zł. Na szczęście nie musi to być omówione wyżej Konto na co dzień, może to być znacznie lepsze konto Active lub nawet Prestige.


3% można mieć na innym koncie niż Na co dzień

Posiadam tutaj konto Prestige od wielu lat i jest to konto główne na które trudno narzekać, szczególnie jeśli posiada się przyznany darmowy limit w koncie na 120 dni w roku, ale o ten jest trudno.

>>Tutaj założysz normalne konto Prestige z KO na 3% oraz 5% cashback

Prestige pozwala między innymi na 5% cashback na karcie w kategoriach sport, rozrywka i rekreacja. I tutaj tylko za zakupy można zgarnąć więcej bo 720 zł. Wymagane jest jednak wpływ na konto na 4000 zł, ale nie musi to być jeden przelew na tę kwotę, liczy się suma.

Konto Prestige jest dużo lepsze
Podsumowując w nowej promocji Eurobank mocno przekombinował, zaś konto na co dzień jest więc takie tylko z nazwy. Pewnie właśnie na to konto bank będzie kładł nacisk, chociaż ma dużo lepsze w swojej ofercie konto Prestige. Przypomina to nieco działania PKO gdzie mamy niby konto za zero, gdzie na to zero trzeba się mocno napocić, a w tle jest dużo lepsze konto Aurum, odpowiednik konta Prestige...

3 komentarze:

 1. Szkoda zachodu. Tym razem, w sumie fajny bank, przesadził. Nie wiem jak Wy ale ja się bujał raczej nie będę. Szkoda czasu bo zysk niewspółmierny do zaangażowania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla wielu osob konto ze zwrotem za podroze i rozrywke nie ma sensu, bo na to niewiele wydaja. Praktycznie lepsze juz jest Alior-rozsadne z 3% zwrotem w markretach i spozywczych lub T-mob z 5% zwrotem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prestige mam głównie dla limitu w koncie. Inna sprawa to fakt, że karta w Eurobanku jest wygodna jak nigdzie indziej. Jak potrzebujesz to wyrabiasz od ręki zgarniasz max zysku jeśli planujesz podróż czy rozrywkę i zamykasz kartę kiedy chcesz. A dodatkowa kasa sama wpłynie.
   Nie zliczę już ile to razy zakładałem kartę i zamykałem ją, a zysk i tak przychodził:)

   Usuń