wtorek, 11 października 2016

Teraz 3,20% na lokacie bezkarnej w BGŻOptima


W Millennium bez zmian - zachowano 2,70% na koncie, za to mamy zmiany w Optimie na sztandarowej lokacie bezkarnej. Nie ma już 3,00% które od wielu miesięcy rzucało się w oczy wszędobylskimi banerami, od wczoraj bank podwyższył stawkę.

Obecnie mamy tutaj 3,20% a więc wydawać by się mogło, że to pierwsza zmiana na lepsze. Niestety tak jest tylko z pozoru, gdyż zmiana dotyczy nie tylko oprocentowania, ale także kwoty maksymalnej.

Do tej pory to co wyróżniało lokatę bezkarną, była bardzo duża kwota maksymalna jak na lokatę wabik. Sto tysięcy to wszak 10 razy więcej niż zezwala Happy czy jakakolwiek inna lokata z pierwszej ligi.

Stawka w górę ale limit w dół
Niestety od tego tygodnia maksymalna kwota jest pięć razy mniejsza i wynosi tylko 20.000 zł. W dalszym ciągu jest to wyróżniająca się lokata na rynku, szczególnie ze względu na fakt, że można ją zakładać wielokrotnie, ale dla maksymalnych kwot zysk już będzie mniejszy mimo wyższego oprocentowania.

Dość nieoczekiwane posunięcie Optimy
Dla przypomnienia okres karencji na lokacie bezkarnej wynosi 12 miesięcy. Nie dotyczy to jednak posiadania lokaty bezkarnej, liczy się tutaj dzień w którym zamknęliśmy definitywnie konto. A dzień ten obliczamy dodając 30 dni do dnia, w którym wysłaliśmy maila do Optimy z zamiarem zamknięcia konta.

>>Tutaj założysz lokatę bezkarną na 3,20% na 3 miesiące w Optimie


Sprawdzenie początku karencji
Wczoraj przetestowałem sprawdzenie, kiedy to dokładnie miało miejsce, gdyż nie pamiętałem dokładnie dnia. Dopiero od tego roku prowadzę dokładną listę terminów zamykania kont w każdym banku na potrzeby przyszłych promocji.

Jedyny rozsądny sposób to skorzystanie z infolinii. O dziwo dodzwoniłem się bez problemu, niestety po weryfikacji konsultantka nie była w stanie udzielić mi odpowiedzi, gdyż serwery Optimy były przeciążone. Widocznie było wiele zapytań o nową stawkę na bezkarnej.

Konsultantka obiecała oddzwonić z tą informacją. Zamiast tego dostałem najpierw telefon automatyczny z Optimy z zapytaniem o poziom obsługi w skali 1-5. Dziwne zapytanie, skoro odpowiedź jeszcze nie została udzielona, a rozmowa była praktycznie w zawieszeniu.

Po udzieleniu odpowiedzi od razu doczekałem się telefonu konsultantki. Faktycznie czas oczekiwania na odpowiedź wyniósł zapowiadane 15 minut i dowiedziałem się którego dnia października dokładnie będę mógł skorzystać z lokaty bezkarnej. 


Utrudniona ewakuacja z Zośki Pro
Nowa oferta w Optimie pojawiła się o miesiąc za wcześnie. Wszak na początku listopada większość czytelników będzie ewakuować duże środki z Zośki Pro, zaś bezkarna była obok konta w Millennium jedną z najlepszych alternatyw na większe kwoty.

Podobno Optima szykuje nową niespodziankę. Zobaczymy niebawem co to będzie.

3 komentarze:

 1. doszła lokata beztroska na 3%.... chyba?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doszła i to jest ta niespodzianka, którą zapowiadałem pod koniec. Dla mnie w sam raz do wykorzystania pod koniec miesiąca:)

   Usuń
 2. Bezkompromisowa :) nie beztroska.

  OdpowiedzUsuń