poniedziałek, 25 maja 2015

Darmowa karta Simplicity w Citi


Jedną z najbardziej popularnych tegorocznych promocji jest bez wątpienia gwarantowany tablet ofiarowany każdemu, kto zechce wyrobić sobie kartą kredytową Citi. Oferta jest zresztą dalej aktualna, nie wiadomo jednak jak długo będzie ona trwać.

W międzyczasie pojawiła się nowa propozycja karty, która ma być darmowa. Przypomina to nieco ubiegłoroczną ofertę w Deutsche, który dożywotnio rozdawał darmowe karty kredytowe. Czy tutaj jest podobnie?

Oferta potrwa jeszcze bardzo, bardzo długo,  bo aż do 6 listopada. Co ciekawe pierwszy raz Citi odszedł od banowania dawnych użytkowników kart. Zwykle z promocji byli wykluczeni posiadacze kart z lat ubiegłych, teraz niczego takiego nie ma:)


Wykluczeni są jedynie posiadacze jakiejkolwiek karty kredytowej w Citi po 7 maja, tego bowiem dnia rozpoczęła się omawiana dziś oferta. A to już coś. Nie trzeba czekać kilka lat na nową kartę w Citi jak było do tej pory.

Nowa karta zdecydowanie wyróżnia się na tle innych kart swoją darmowością. Nie ma tutaj żadnych opłat rocznych, a te potrafią być niemałe. Wystarczy spojrzeć na tabelę, która gromadzi dostępne kredytówki w Citi. Jak widać inne karty, poza studencką, kosztują na rok od 96 zł, przez 216 i 720 zł, po nawet 1000 zł w zależności od rodzaju.


Za inne karty opłaty są niemałe

Nowa karta nie pobiera żadnej opłaty rocznej, a w zamian oferuje 56 dni bezodsetkowego okresu, co jest wartością dodaną. Nie ma tu też opłat za powiadomienia o braku spłaty, ale o to powinien każdy posiadacz karty mieć we krwi. W końcu na karcie kredytowej chcemy żyć jakiś czas na koszt banku:)  Darmowe są też powiadomienia sms.

Nie polecam jednak wypłat z karty. Standardowo bank pobiera za to 6% wartości transakcji, ale przy minimum ustawionym na 10 zł. Samą ofertę Citi nazywa Spłać zadłużenie Citi Simplicity, z czego prosty wniosek, że Citi ma nadzieję zebrać klientów, którzy przeniosą kredyt na kartę. 

Dla zachęty proponuje do 15.000 zł kredytu, który chce przelać na wskazane przez nas konto. Prowizja za taki przelew jest niższa o połowę wynosi bowiem 3%, ale minimum opłaty dalej jest ustawione na 10 zł. Dodatkowo oferowane jest 6 miesięcy wolności od spłaty odsetek, dla tych, którzy spłacą zadłużenie kartą Citi.

Ale oczywiście nie musimy robić takiego przelewu, skoro jest obarczony prowizją. Za to możemy sobie używać tej karty za darmo i żyć przez pewien czas na koszt banku. Tym bardziej, że Citi pozwala na darmowe przelewy z karty kredytowej na zdefiniowane wcześniej opłaty za prąd, gaz itp o czym pisałem więcej tutaj.A to nie jedyna dodatkowa korzyść z posiadania takiej karty. dodatkowe są zebrane na obrazku powyżej.

Link dla osób, które chciałyby założyć darmową kartę Simplicity.

Na kartach banki ostatnimi czasy lubią sobie zarabiać dowalając nam tu i ówdzie różnego rodzaju opłaty. Jak widać wśród nich można znaleźć taką, za którą nie tylko nie zapłacimy nic, a ponadto będzie można co nieco zarobić.

Na zakończenie podaję regulamin karty Simplicity dla zainteresowanych.


2 komentarze:

  1. Czy dobrze rozumiem aby uzyskać takie warunki w pkt IV 9) d) muszę koniecznie skorzystać z tej opcji przelewu bo inaczej karta nie będzie darmowa?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzisiaj po przeczytaniu w/w złożyłem wypowiedzenie umowy kart kredytowej mBanku ze względu na zmiany regulaminu od lipca a złożyłem wniosek w Citi. Po ok godzinie zadzwoniła pani z mBanku z zapytaniem o przyczynę rezygnacji i okazało się,że zaproponowała mi roczne zwolnienie z opłat jako dla stałego klienta. Citi zadzwonił później i ze względu na liczne dokumenty, które miałbym dostarczyć jako przedsiębiorca z karty u nich zrezygnowałem-przynajmniej na rok.

    OdpowiedzUsuń