piątek, 8 maja 2015

Ile zarabiają najlepiej zarabiający prezesi banków w Polsce


Tydzień zaczął się na blogu od podania szokującej informacji o tym ile zarabia syndyk SKOK Wołomin. Nietrudno policzyć, że Kowalski musiałby robić aż 25 lat, żeby zarobić tyle ile ów syndyk ma w miesiąc. Przy założeniu że zarabia 2 tysiące miesięcznie.

Dziś na PP1 kolejny artykuł w sprawie SKOK Wołomin, ale adresowany tym razem dla osób, które mają do odzyskania liczne udziały, a nie środki OVER100K. Jeden z czytelników napisał artykuł na ten temat i liczy na wsparcie osób, które również chciałyby takie udziały odzyskać.

Czytelnik argumentuje tam skąd syndyk ma środki na wypłacenie sobie wynagrodzenia na 600 tys. Prawda jest zapewne inna, ale od razu rodzi się pytanie jak jego kosmiczna pensja ma się do zarobków najbogatszych prezesów banków w Polsce. 


600 tysięcy miesięcznie daje w skali roku 7,2 mln. Czy to dużo czy mało w porównaniu do prezesów banków? Niedawno podano do publicznej wiadomości ile prezesi zarobili w 2014 roku, przy czym podane wartości są w skali roku.

Najlepsza dziesiątka wygląda następująco:1 Pekao SA - Luigi Lovaglio: 9,26 mln
2 BPH - Richard Gaskin: 5,7 mln
3 Citi Handlowy - Sławomir Sikora: 5,23 mln
4 ING Bank Śląski - Małgorzata Kołakowska: 3,84 mln
5 mBank - Cezary Stypułkowski: 3,82 mln
6 Millennium - Joao Bras Jorge: 3,74 mln
7 Idea bank - Jarosław Augustyniak: 3,12 mln
8 PKO BP - Zbigniew Jagiełło: 3,11 mln
9 Getin Noble - Krzysztof Rosiński: 2,8 mlm
10 Alior Bank - Wojciech Sobieraj: 2,16 mln


Jak widać najlepsza trójka zarabia zdecydowanie więcej od reszty. Gdyby nasz syndyk zarabiał taką pensję przez cały rok, znalazłby się na drugim miejscu, za prezesem Pekao, który co roku wygrywa powyższy ranking.

Swoją drogą wyniki rankingu są dość zaskakujące. Prezes największego banku w Polsce znalazł się dopiero na 8 miejscu i to za prezesem malutkiego Idea banku. Zaś rozpychający się Sobieraj dopiero zamyka dziesiątkę.

Jak widać banksterzy nie tylko zarabiają na nas, ale także sowicie sobie wynagradzają licznymi premiami. Bowiem powyższe stawki to nie zwykłe pensje, ale także liczne premie, bonusy i liczne korzyści. Kogo interesują szczegóły może sobie zajrzeć tutaj.

1 komentarz:

  1. A ty nie chciałbyś zarabiać 600 000 PLN miesięcznie?

    OdpowiedzUsuń