środa, 27 maja 2015

Czas na zerowanie konta czyli zadbaj by twoje środki były nowe


Lubimy promocje bankowe i promocyjne oprocentowanie. Dzięki temu możemy liczyć na wyższy zysk z posiadanych przez nas środków. Ale o taki zysk trzeba dbać i podlewać niczym kwiatki, inaczej nie będzie szybciej rosnąć.

Jednym z tricków jakie stosują banki jest promowanie nowych środków. Robi to praktycznie każdy bank. Kto tego nie wie, tego łatwo oskubać. Banki zdają sobie z tego doskonale sprawę i promocyjne oprocentowanie trwa zwykle tylko 2-3 miesiące, po czym następuje obniżka.

Z tego prosty wniosek, że aby przechytrzyć bank, należy wypłacić wszystkie środki w ostatnim dniu promocji, tak by w nowej promocji czerpać z niej całymi garściami. A właśnie dziś jest ostatni dzień w którym obowiązuje promocyjne oprocentowanie.Warto zawsze zanotować sobie datę końcową. Tutaj widzimy 27 maja

Widzimy to na powyższej reklamie. Bank z oczywistych względów zdjął tę reklamę ze swojej strony głównej. My jednak wiemy, że dziś należy wyzerować konto i zrobić przelew do innego banku. Dzięki temu przy nowej promocji, lepszym oprocentowaniem będą objęte wszystkie środki, a nie tylko nadwyżka ponad saldo na dzień 28 maja.

Ten trick stosuję już od ponad roku w Millennium, gdzie dla posiadaczy konta 360 stopni oprocentowanie było wyższe aniżeli w Optimie. Jednak gdzieś te środki trzeba było zerować. Do niedawna warto było je przenosić na Ping Ponga, ale odkąd mamy tutaj 2,50% trzeba poszukać alternatyw.

Ze swojej strony mam jeszcze inną poradę, sam bowiem nadziałem się na pewną pułapkę. Ponieważ w Millennium mamy ograniczenie dziennego limitu do 50 tysięcy, możemy zastosować trick z dodatkową wypłatą 10 tysięcy z karty debetowej.

Niestety przelew zeruje nam konto natychmiast, ale wypłata z karty nie. Ta jest księgowana dopiero po 2-3 dniach, więc system jeszcze widzi owe 10k. Dlatego te środki zostaną potraktowane jako stare, zaś dopiero nadwyżka będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Gdzie zatem przenieść środki? Promocyjne oprocentowanie i to też na 3% jest w dalszym ciągu w Millennium. Tutaj jednak promocja też się kończy i będzie tylko do 30 maja a więc do soboty. Jednak gwarantowane 3% potrwa przez kolejne 92 dni. Warto więc założyć tutaj konto lub przelać tu swoje środki, czy gdziekolwiek, gdzie jest minimum 3%.

Link do założenia konta 360 stopni w Millennium z gwarancją 3%.

Mamy więc mały paradoks. Wystarczy zrobić dziś jeden przelew, by bank patrzył łapczywie na nasze środki. Jeżeli przelewu nie zrobimy, dla banku będą tylko stare środki, warte tylko standardowego oprocentowania co w przypadku Optimy wynosi zaledwie 2,00%.

 Ciąg dalszy: Optymalizacja oprocentowania czyli jak podnieść sobie stawkę na koncie

6 komentarzy:

 1. @Polcan dzięki za przypomnienie już konto w Optimie wyzerowałem.Sławek

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan środki w Millennium mają promocyjne oprocentowanie 3% przez 3 m-ce od wpływu na konto oszczędnościowe....
  I później standardowe.....
  Nie można kolejny raz dopłacić by były wyższe..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od roku stosuje ten trick w Millennium, było 4,00% na początek, niedawno bo w kwietniu miałem 3,30%, wypłaciłem jednak środki przed zakończeniem promocji by nie mieć marnych standardowych 0,80%.
   Teraz mam znów 3,00% bo saldo na wymagany dzień miałem wyzerowane.

   Usuń
  2. Gwoli wyjaśnienia, bo faktycznie jest to nieintuicyjne w przypadku Millennium.
   U mnie owe promocyjne 3,30% trwało do 4 maja. Ale wycofałem środki tuż przed końcem promocji. Po ponownym wpłaceniu kasy miałem następujące stawki:
   - do 4 maja dalej 3,30% (z racji ciągłości 92 dniowej z poprzedniej promocji)
   - od 5 maja 3,00% z racji tego, że w dniu gdy bank dokonuje odczytu salda miałem saldo zerowe:)

   Usuń
 3. Polcan wczoraj, tj.26 maja b.r. wypłaciłem środki z Optimy. Jak rozumiem stan liczy się na dziś czyli 27 maja b.r. Czy w takim razie już jutro czyli 28 maja b.r. można z ponownie przelać środki na ko w Optimie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczekajmy na jutrzejszy oficjalny komunikat. Obawiam się czy nie zmniejszą odrobinę oprocentowanie.

   Usuń