środa, 13 listopada 2013

Ranking kont osobistych - listopad 2013


W zasadzie ranking kont osobistych publikuję co pół roku, ale w ostatnim czasie pojawiło się tyle ciekawych ofert, że portfel bardzo szybko się przebudował. Zamiast planowanej stopniowej likwidacji kont, zaczęło ich znów przybywać i nic nie wskazuje na to, żeby zejść poniżej dwucyfrowej ich liczby.

Warto zatem przedstawić najnowszy ranking kont, gdzie można zarobić praktycznie więcej niż kiedykolwiek dotąd. Lokaty przestały się liczyć, ale z pewnością wynagradzają to obecne konta. Co więcej warto je nadzorować, gdyż porównanie ich z poprzednim rankingiem dowodzi jednego warto je nadzorować.

Chociaż od poprzedniego rankingu minął tylko kwartał gdyż ostatnio przedstawiałem go w sierpniu, to mamy tutaj duże zmiany. Przede wszystkim na fotel lidera wraca BGŻ, czyli konto które od grubo ponad 2 lat daje dobrą premię. Wprowadzono tutaj co prawda szereg ograniczeń, ale wszystkie dało się obejść, w wyniku czego o premię 50 zł łatwiej niż kiedykolwiek.

Od publikacji pierwszego rankingu kont jeszcze w pierwszej edycji Polak Potrafi, którą możecie sobie przypomnieć tutaj, ranking ten należy do jednego z najbardziej popularnych wpisów na blogu. Tutaj bowiem mamy część optymalizacji o której tyle sobie piszemy. Jak wygląda ten ranking dziś?

1 (5) BGŻ - Konto z premią (1% od pensji) Karta 500 zł, pensja
2 (6) Millennium - Dobre Konto (limit w koncie) Karta 1x, 1000 zł
3 (-) Credit Agricole - Konto Premium (ponad 100% cashback) (-), 10.000 zł 
4 (1) mBank - eKonto (20% cashback) karta 100 zł, 1000 zł
5 (10) Getin online - Konto Tanie Zakupy II (10% cashback) karta 400 zł, 1000 zł
6 (8) Kredyt Bank - Ekstrakonto Concerto (ror 5%, program poleceń) -, 7000 zł
7 (-) ING - Konto Direct (100 zł + 50 zł) karta 200 zł, (-)
8 (3) SKOK Wołomin - ROR (Lokaty powyżej 6,00%) (-),(-)
9 (9) Eurobank - Konto prestige (1% cashback) karta 200zł, 3000 zł
10 (10) PKO - Konto za zero (cashflow) brak, 1500 zł

Dla przypomnienia mamy tutaj kolejno:
 • Pozycję w rankingu (pozycję w poprzednim rankingu)
 • nazwa konta (korzyści jakie konto przynosi)
 • wymóg płatności kartą lub jej brak (-), wymóg przelewu na określoną kwotę
Pierwsze dwa miejsca są tak wysoko ze względu na łatwość generowania zysku, wystarczą tutaj bowiem tylko przelewy, by zgarnąć co miesiąc niezłą premię. Nie bez znaczenia jest fakt ciągłości oferty, przy czym  Millennium wraca na pozycję wicelidera za kolejne podwyższenie limitu

Kolejne trzy miejsca to zasługa doskonałego cashback, który pozwala optymalizować zakupy. W zależności od kwoty jaką wydajemy w marketach, płacimy jedną z trzech podstawowych kart. Zakupy drobne CA, zakupy zwykłe mBank, zakupy większe lub wspólne Getin online.

Dalsze pozycje to różne powody. Od najlepiej oprocentowanego ror na rynku z 5% (dawny Kredyt Bank), przez umożliwianie kolejnego powrotu po premię (ING), zakładanie lokat powyżej 6%, cashback dokonywanie zakupów w dowolnym miejscu jak np. OBI, po możliwość pozbywania się gotówki od której już zdążyłem odwyknąć.

W rankingu z miejsca drugiego wylatuje BOŚ. O braku premiowania wypłat z bankomatu pisałem niedawno i na to byłem przygotowany. Ale ze zdumieniem zauważyłem niedawno brak jakiejkolwiek premii za przelewy z zewnątrz oraz na zewnątrz, za które można było dostać 20 zł. Czy wam też BOŚ nie wypłacił ani złotówki?

W rankingu nie brałem pod uwagę mniej ważnych kont jak w Meritum (konta 4%), Idea (Ping Pong) i inne które są potrzebne z tego czy innego powodu.

Możecie oczywiście tak jak poprzednio w komentarzach pozostawiać swój ranking. Może się okazać, że jakieś ciekawe konto zostało przeoczone i warto by je włączyć do prywatnej kolekcji.

23 komentarze:

 1. A BZWBK? i Konto Godne Polecenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Występuje tutaj pod postacią Kredyt Banku. Mając konto w KB, nie możesz skorzystać z Konta Godnego Polecenia. BZ WBK wchłonął klientów KB ale nie dał im możliwości skorzystania z tej ciekawej promocji.

   Usuń
 2. Mógłbyś jeszcze raz napisać co jest zaletą konta za zero w PKO? To, że jest bezpłatne? Tak samo jest np. w "koncie bez opłat" Aliora , które jest potrzebne do zakładania tam lokat - zero kosztów, przelewy darmowe, więc niby cashflow też zapewnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie podstawowa zaleta jest dostępność placówki. PKO to jedyny bank w mojej miejscowości więc, gdybym chciał każdą gotówkę wpłacać do banku musiałbym jechać do centrum co wiązałoby się z kosztami.

   Często generuję gotówkę z różnych zleceń, czy odsetek od inwestycji które dostaję do ręki. Dzięki PKO mogę ją wpłacać do banku i bank to uznaje jako wpływ (nie wymaga przelewów) więc bank tym samym 'sam się spłaca'. Przelewy zaś są darmowe. Gdyby był u mnie inny bank nie byłoby PKO w rankingu.

   A ponadto jako bonus mam tutaj 10% cashback na telefon na kartę. Bank sam w sobie z dolnej półki, ale jak widać można go wykorzystać do własnego cashflow.

   Usuń
 3. Nie w temacie może kogoś to zainteresuje . Jeśli ktoś zakłada konto rozsądne w Alior Banku z gruponu z premią 100 zł. jest możliwość uniknięcia opłat , wystarczy przekształcić to konto na Alior darmowe rachunki i zrezygnować z karty , a np. w przyszłym miesiącu je zamknąć.

  OdpowiedzUsuń
 4. BOŚ nie wypłacił ani złotówki nikomu - durnie się tłumaczą że mają na to zgodnie z regulaminem 10 dni roboczych, a więc w przypadku Listopada - do 18 Listopada ...
  ... ale nie wiedzą kiedy wypłata nasąpi, ale w terminie ...

  Tak czy inaczej, to konto jest coraz mniej przyjazne i powinno wylądować pod koniec 10-tki.

  Żeby nie mieli tylko takiej wtopy jak PKO BP i nie poblokowaqli ludziom pieniędzy do rozpatrzenia reklamacji - 30 dni ;)
  Swoją drogą to niezłe jaja z PKO BP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ja mówię o październiku. Dostałeś premię za poprzedni miesiąc? U mnie brak takowego księgowania.

   Usuń
  2. Chodzi o premię za październik. I potwierdzam to co napisał poprzednik - dostałem identyczną odpowiedź:
   "Szanowny Panie

   Uprzejmie informuję, iż Premia KBK jest wypłacana do 10 dnia roboczego następnego miesiąca. W listopadzie premia może być wypłacone maksymalnie do 18.11.13 "

   A.

   Usuń
  3. Chyba się nie rozumiemy. BRAKUJE JUŻ DWÓCH PŁATNOŚCI. Bank nie wypłacił premii także w poprzednim miesiącu za wrzesień i nie sądzę by płacił wstecz.

   Innymi słowy brakuje płatności tak w październiku jak i w listopadzie. Więcej na ten temat w czwartkowym artykule czyli dziś.

   Usuń
 5. Czy w Credit Agricole liczą się transakcje bez fizycznego używania karty tzn. podajemy "numerki" z karty debetowej?

  OdpowiedzUsuń
 6. "2 (6) Millennium - Dobre Konto (limit w koncie) Karta 1x, 1000 zł"
  Karta 1x czyli co ? dowolna transakcja na dowolną kwotę kartą ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Ja po prostu kupuję batonika za złotówkę i karta jest z głowy na cały miesiąc.

   Usuń
 7. Na końcu rankingu można by było umieścić Alior Sync

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy może umieszczać tutaj własny ranking. Prezentowany w artykule jest moim prywatnym rankingiem gdzie nie ma miejsca dla synka aliora z bardzo prostego powodu - nie mam już tam konta od grubo ponad roku. Oprócz premii 100 zł na start bank ten nie miał nic ciekawego w ofercie a powrotów nie premiuje, w przeciwieństwie do ING, stąd brak go w zestawieniu.

   Usuń
  2. Jak to alior sync nie miał nic ciekawego w ofercie? Przez rok od debiutu Sync dawał 5% od każdego zakupu internetowego bez praktycznie żadnych dodatkowych warunków i z bardzo wysokim górnym ograniczeniem wypłacanej co miesiąc kwoty. To znacznie więcej niż 3 zł od zakupu za 100 zł jak w Millennium (i to jeszcze zakupy muszą być w wybranych branżach), który masz aż na drugim miejscu w rankingu. Teraz alior sync ograniczył cashback, ale to nadal jest 200 zł na rok czyli tyle co netto w CA, który tak bardzo Ci pasuje.

   Usuń
  3. Millennium jest tak wysoko tylko i wyłącznie za bardzo duży limit w koncie a nie za cashback. Żaden inny bank nie rozdaje tak kasy za darmo jak Millennium. Natomiast Alior Sync to propozycja dla osób które kupują w internecie, czyli nie dla każdego. Oczywiście nie każdy musi się zgadzać z powyższym rankingiem. Każdy oczekuje czegoś innego od banku i tyle.

   Usuń
 8. Mam takie pytanie: czy w BGŻ obowiązuje 1% od pensji czy 1% od największego wpływu do 5000 zł. Odniosłem wrażenie, że w tym miesiącu naliczyło mi od najwyższego wpływu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od trzech miesięcy BGŻ przyznaje od najwyższego wpływu. Należy się tylko z tego cieszyć i nie mówić tego głośno:)

   Usuń
 9. zapomnieliście o jedny- w BGŻ nie wystarczy już mieć pensje i placic kartą 5oo PLN, trzeba jeszcze miec kredyt lub rachunek oszczędnościowu z saldem min 5000

  OdpowiedzUsuń
 10. Odnośnie BGŻ - jeżeli chodzi o premię 50zł - to ja odliczyłbym jednak 0,97zł za Sprytnego Billa no i 9zł miesięcznie opłaty za kartę. Chyba że jest jakiś sposób na uniknięcie tej opłaty?

  Dzwoniono do mnie dzisiaj z BGŻ w celu potwierdzenia opłaty i poinformowano mnie też że przyślą mi formularz odnośnie przelewania pensji na ich rachunek - który muszę dostarczyć do banku a dopiero bank wyśle taki formularz do mojego pracodawcy.

  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety PKO BP ma wymóg płatności kartą min 250zł inaczej pobiera 2.90zł. Jedyne wyjście przed okradaniem przez bank to zwrot kart.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgodnie z taryfą opłat banku Alior opłata za prowadzenie rachunku Rozsądnego wynosi 8 zł i za prowadzenie karty 9 zł.
  W przypisach znajdziemy następującą uwagę:
  "Opłata (za prowadzenie rachunku) nie jest pobierana,"jeżeli w danym miesiącu, innym niż miesiąc otwarcia ROR,na rachunku odnotowano wpływ z tytułu wynagrodzenia dokonany przez pracodawcę bądź wpływ z tytułu stypendium dokonany przez uczelnię wyższą bądź wpływ z tytułu renty lub emerytury dokonany przez ZUS."
  Podobny zapis dotyczy opłaty za kartę. Czy z tego wynika, że w miesiącu otwarcia rachunku bank pobiera opłatę 17 zł. Jeśli tak jest, to jest to sprytnie ukryta opłata za otwarcie rachunku.

  OdpowiedzUsuń