niedziela, 3 listopada 2013

ING rozdaje 100 zł za założenie konta


Batalia na konta trwa w najlepsze a lista banków w galerii wydłuża się z tygodnia na tydzień. Aby policzyć wszystkie nie wystarczy już palców u obu rąk. Do listy tej teraz trzeba dopisać Bank Śląski.

Tym razem promocja konta nie jest na grouponie jak było ubiegłej jesieni i wiosną tego roku. Na stronie banku pojawiła się właśnie informacja, że bank rozda 100 zł tym, którzy zechcą znów otworzyć konto. Dwa razy mniej, ale przecież stówa piechotą nie chodzi.

Co zatem należy zrobić aby zgarnąć ów banknot? W sumie to co zwykle a więc otworzyć kolejny raz konto Direct lub Komfort, płacić kartą do konta na określoną sumę, a przede wszystkim pilnować terminów. A więc po kolei.


Według informacji Banku Śląskiego promocja trwa do... 31 listopada. Jaki to dzień i skąd panowie z ING go wytrzasnęli, nie mam pojęcia. Jakby nie patrzeć widać go na poniższej reklamie i chodzi zapewne o 30 listopada:)

Kolejny raz warto zapisać się do grona klientów ING Źródło: ingbank


Założenie konta przez internet trwa jak zwykle bardzo szybko, chyba że ktoś ma pełnomocnictwo, wówczas system zgłosi błąd. Wówczas trzeba zgłosić się do oddziału by wziąć udział w promocji. Przerabiałem to już dwa razy gdyż otwieranie konta w ING dziwnym trafem jest jakoś najczęstsze.

Trudno się jednak dziwić, oprócz promocji na wejście ING nie oferuje praktycznie nic ciekawego. Dłużej przyjdzie nam czekać na kartę, co zwykle trwa do dwóch tygodni. Po tym terminie możemy przystąpić do realizacji jednego wymaganego warunku.

Tajemniczy dzień w kalendarzu ING


Warunkiem jest płatność kartą na kwotę 500 zł do połowy stycznia a więc do 15.01.2014, a więc wychodzi na to, że mamy około dwa miesiące na zakupy. Daje to kolejny raz cashback na poziomie 20% co jest z pewnością godne uwagi.

Co ciekawe bank dał nowy warunek. Musimy mieć dostęp do bankowości internetowej do walentynek a więc 14 lutego. Tego dnia zostanie wypłacona premia. Wcześniej się nie da zamknąć konta i liczyć na 30 dniowy okres wypowiedzenia, gdyż ING w przeciwieństwie do innych banków zamyka konto z marszu.

To istotna różnica w porównaniu z poprzednimi promocjami na grouponie. Wówczas można było od razu wydać 1000 zł i zainkasować premię wcześniej. Bank wypłacał 200 zł w systemie miesięcznym ale w nieznanym wcześniej terminie. Większość czytelników dostała premię 20 dnia miesiąca, do mnie dotarła ostatnio dziewiątego dnia następnego miesiąca, o czym zorientowałem się o tym dopiero 11 dni później, gdy zajrzałem do bankowości ING.

Kolejny raz Bank z lwem nie robi problemów tym, którzy pozamykali świeżo konta. Z promocji może skorzystać każdy, kto na dzień rozpoczęcia promocji a więc na 1 listopada 2013 nie był posiadaczem konta w ING. A konto z poprzedniej promocji można było zamknąć we wrześniu.

No więc robi się problem. Ale jaki przyjemny. W chwili obecnej najmniejszy cashback wynosi 10% w Getin, 20% w mBanku oraz znacznie więcej w Credit Agricole... Te trzy niebywałe promocje powodują wydatki większe od standardowych. Ale może znajdzie się miejsce także dla ING?

Regulamin do wglądu tutaj. Jeśli ktoś chciałby polecić to konto według zasad opisanych tutaj, może napisać na maila marszr1@gmail.com

34 komentarze:

 1. Trzeba pamiętać o zamknięciu karty po obrocie na kwotę ponad 500,00 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpowiem, że można to zrobić z poziomu bankowości internetowej. Niepotrzebnie jechałem do banku ostatnim razem by to zrobić.

   Usuń
  2. Uwaga z zastrzeganiem karty w ING przed zamknięciem konta - naliczane są karne odsetki (hic!) za - uwaga - "nieużywanie" karty. Wprawdzie są to jakieś grosze (ja zamknąłem konto po 2 tygodniach od zastrzeżenia karty i naliczyli mi jakieś 30 gr.) ale zawsze.

   Usuń
  3. Ja zastrzegłam kartę mając wyzerowane konto, poczekałam na obiecane 200 zł, które przelałam zaraz na inne konto. Nie pobrali mi żadnej opłaty, a od chwili zastrzeżenia karty do zamknięcia konta minął jakiś miesiąc.

   Usuń
 2. Piszesz, że aby skorzystać z promocji trzeba założyć konto OKO, podczas gdy regulamin mówi, że tylko konta Direct i Komfort biorą udział w promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z głupiego nawyku. Miałem kiedyś przez 10 lat konto w ING i zawsze mówiło się na nie oko a nie direct, chociaż to zupełnie inne konto. Po prostu człowiek kieruje się wygodą a oko jest bardziej wymowne niż direct.

   Dzięki za uwagę, oczywiście poprawiono w tekście

   Usuń
 3. będziesz posiadać dostęp do systemu bankowości internetowej ING BankOnLine oraz kartę do konta do 14.02.2014 r

  Nie można zamknąć karty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chociaż w regulaminie nic nie wspominają o karcie. To było info ze strony promocji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że teraz nastała moda na nagrody finansowe za założenie konta w danym banku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie regulamin jest bardziej wiążący niż ten wpis, że karta ma byc do lutego. W regulaminie nie ma przecież tego, może miało być ale nie ma ich strata. Pewnie napisała to ta osoba od 31 listopada:D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę otworzyć konta, ani przelewem, ani kurierem.
  Pierwszą metodą:
  "

  Przepraszamy, z przyczyn technicznych nie ma możliwości złożenia wniosku z opcją "z przelewem".

  Zostałeś skierowany do ścieżki z kurierem."


  Drugą:

  " „System chwilowo niedostępny
  Niestety, system chwilowo jest niedostępny, proszę spróbować ponownie za chwilę.”

  A innym z tego co wiem się udaję. Brałem udział w poprzedniej edycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nawet nie próbuję ani tak ani siak, bowiem z marszu wiem, że i tak muszę się udać do placówki by założyć to konto. Przerabiałem to już niejednokrotnie..

   Usuń
 8. konta nie mozna załozyc w oddziale

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto jak najbardziej można założyć w odziale. Co więcej - dziś dostałem pozytywną odpowiedź w sprawie reklamacji odnośnie problemów z założeniem konta przez Internet i potwierdzenie brania udziału w promocji. Tak więc ścieżka "założenie konta w oddziale" a następnie "napisanie reklamacji post factum" jest równie skuteczne jak "pisanie reklamacji z pomocą pracownika ING", a następnie na jej podstawie "założenie konta".

   Usuń
 9. Generalnie opłaca się bardziej niż "podwajamy na okrągło" w CA.
  Tutaj mamy stówkę za 3 miesiące bez opłat. A w ca mamy 200zł - 6* x 12 = 128zł w ciągu roku :( bo tyle musimy utrzymać konto inazej zabiorą bonus. Promocja trwa 6 miesięcy czyli musimy kolejne 6 miesięcy utrzymywać konto za free.
  6* - to 6zł opłaty za kartę której nie da się uniknąć przez wymagane 12 miesięcy. Także za 128 zł na rok to słaby bonus? Zakładaliście? Co sądzicie?
  Natomiast promocja od lwa wygląda kusząco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy jakie konto wybrałeś. W przypadku Premium wszystko masz za darmo, za jeden warunek przelewu 10k. I zysk większy niż w przypadku ING przy marginalnym zaangażowaniu.

   Usuń
 10. Mam konto w ING ale nie mam karty. Jak zrobić by polecić komuś to konto w promocji 100zł i on zarobił by razem 150zł a ja 100zł - podatek?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy płatności kartą w internecie też sie wliczają do tych 500 zł ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy zaraz po przyjściu karty można wydać >500zł? Czy dopiero od nowego miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
 13. dla osob ktore załozyły konto przez oddzial i złozyły reklamacje, pamietajcie jeszcze o wypełnieniu formularza zgłoszeniowego do promocji do 30.11.2013 https://e.ingbank.pl/konto-z-premia

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy opłacanie rachunków w Żabce wlicza się do tych 500 zł? Ktoś już sprawdzał? Nie chciałam o to w banku pytać.
  Dowiedziałam się natomiast w ING, że transakcje internetowe się nie liczą, bo nie są wykonane "z użyciem karty".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinny i te i te. Te pierwsze to wiadomo, te drugie to są z użyciem karty po prostu zamiast płacić np. "płace z ING" to wybierasz "płacę kartą" i wpisujesz jej dane i kasę ściąga przez nią więc jej używasz. Myślę, że cie wprowadzili w błąd w placówce czy tam na słuchawce. Ja w jakiś promocji ale nie ING tak płaciłem na Allegro.

   Usuń
 15. A ja mam pytanie czy nadal mogę wziąć udział w promocji czy do 30tego kurier musi do nich wrócić z podpisaną umową, czy to tylko czas na wysłanie wniosku. No i z jakiego linka założyć konto: czy wystarczy tu http://www.ingbank.pl/indywidualni/konta-osobiste tam kliknąć obok 100zł? Odpisz Polcan błagam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie stamtąd zostaniesz przekierowany na ten wniosek:
   https://e.ingbank.pl/konto?field_29=14

   W kroku 3 można wpisać kod który przekazuję mailowo dla chętnych, by zdobyć dodatkowe 50 zł z polecenia. Powinno się liczyć od daty wystawienia wniosku. Zwykle po wypełnieniu wniosku dzwoni babka z banku by potwierdzić wniosek. Wówczas można zastrzec że chodzi o owe 100 zł.

   W razie problemów czy obaw, można założyć to konto w oddziale. W każdym oddziale jest stanowisko komputerowe, więc nawet w piątek możesz to zrobić. Opcji jest dużo w każdej zdążysz na czas.

   Usuń
  2. Jak zamykałem konto 05.10.2013 to łapię się na kod z polecenia?

   Usuń
  3. Nie. Ja zamykałem 20 września i też się nie załapałem. Liczy się 4 miesiące wstecz.

   Usuń
 16. Przy zakładaniu rachunku w ING który sposób zawarcia umowy lepiej wybrać-przelew z innego rachunku czy kurier?

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy konieczny jest drugi dokument tożsamości jak po wizycie kuriera poszedł bym do placówki i okazał dowód do skserowania?

  OdpowiedzUsuń
 18. A jak jest z opłatą za kartę, bo karta do konta kosztuje 7 zł.
  cytat ze strony promocji "0 zł za kartę do konta
  miesięczna opłata za kartę wynosi 7 zł, chyba że miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą, wyniesie co najmniej 200 zł w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca". Czyli, żeby uniknąć opłaty za kartę w przypadku gdy założyło się konto w połowie listopada, trzeba w sumie wydać wydać więcej niż 500 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja robię tak, że:
   - pierwszy miesiąc czyli listopad jest darmowy a więc nie robię tą kartą zakupów
   - w drugim miesiącu czyli grudniu robię zakupy na 250 zł
   - w trzecim miesiącu do 10 stycznia robię zakupy na 250 zł po czym dezaktywuję kartę.
   W lutym po odbiorze premii zamykamy niepotrzebne konto.

   Usuń
  2. liczą się płatności rachunków w żabce?

   Usuń
 19. czy można dokonać zakupu w Internetowym sklepie wybierając rodzaj płatności kartą i będzie się liczyć dla tych 100zł?

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy coś się zmieniło czy mogę zastrzec kartę i spokojnie czekać na 100zł?

  OdpowiedzUsuń
 21. przeszło na rachunki w żabce i blokowanie wcześniejsze karty a 100 zawitało na koncie.

  OdpowiedzUsuń