środa, 6 listopada 2013

Ranking kont oszczędnościowych listopad 2013


Z małym opóźnieniem prezentuję najnowszy ranking kont oszczędnościowy. Poślizg można wytłumaczyć przede wszystkim jedną rzeczą - nie jest to ranking, który wymaga jak najszybszej informacji dla czytelników PP2, brak tutaj bowiem konta wartego rekomendacji.

Praktycznie rzecz biorąc nie ma już sensu robienie podziału na pierwszą i drugą ligę, jak to robiłem dotąd, gdyż... pierwsza liga się rozsypała.  Mam co prawda dalej 5% na koncie Concerto, co z pewnością cieszy, ale samo konto zostało już wycofane z oferty, więc nie ma sensu go tutaj prezentować.

Dotyczy to także innych pierwszoligowców. Skończyła się oferta poprzedniego lidera Alior Banku z 5%. Zastąpiła go marna oferta konta z darmowym pakietem assistance i concierge, z którego nikt praktycznie nie korzysta. Sam mam bodaj kilka takich pakietów w różnych bankach i jakoś nigdy z tego nie korzystałem.

Co zatem zostało? Niewiele i z tego też powodu od listopada niestety przesuwamy znów w dół minimalny próg. Nie chciałbym jeszcze mówić o tragicznych 3% więc zatrzymujemy się na niewiele więcej. O tyle niewiele, że szkoda gadać nawet ile...

1.  Idea – Lokata Ping Pong 4,00% - do 20.000 zł
2. BGŻOptima - Konto na Start 3,60% do 20.000 zł nowi klienci
3. Getin Online - Lokata bumerang 3,50% - do 10.000 zł
    Open Online - Lokata bumerang 3,50%- do 10.000 zł
    BNP Paribas - Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe 3,50%
    Alior Bank - Konto oszczędnościowe 3,50% nowi klienci
7. Getin Bank - Konto oszczędnościowe 3,31%
8. Millennium - Konto oszczędnościowe 3,10%
9. Citi Handlowy - Konto SuperOszczędnościowe 3,03% do 30.000 zł
    BOŚ - Konto oszczędnościowe Więcej za Mniej 3,025% do 20.000 zł*

W przypadku ostatniego konta mamy dość szalone warunki. Standardowo w BOŚ mamy 2,75% ale jeśli:
 • wpłacimy niewiele bo tylko 100 zł na konto oszczędnościowe
 • nie będziemy ruszać tych pieniędzy z konta! 
wówczas bank przyzna nam dodatkowy bonus w wysokości 10% czyli owe 0,0275 punktu procentowego więcej, i stąd owe dziwnie wyglądające oprocentowanie z dokładnością do trzech miejsc po przecinku.

Swoją drogą dziwny jest warunek drugi zabraniający wypłat czy to gotówkowych czy bezgotówkowych a więc zamieniający konto w lokatę. I to z ograniczeniem do 20.000 zł bowiem powyżej tej kwoty mamy 2,50% (lub 2,75% z bonusem) i to też z ograniczeniem tylko do 50.000 zł

Jak widzimy prawdziwa nazwa konta powinna być Mniej za Więcej. Krezusi są zatem coraz gorzej traktowani. Bankom najwyraźniej gotówki nie brakuje, tylko potrzeba nowych do golenia.14 komentarzy:

 1. Bankom gotówki nie brakuje, po POżal się Boże rząd straszył cały rok Kowalskiego i ten kitrał pół swojej marnej pensji na koncie oszczędności owym oprocentowanym 1,50%.

  I oto mamy jaki mamy obraz Zielonej Wyspy bankowej jak w serialu Lost.
  Lepiej nie zapuszczać się wgląb wyspy, bo z jedzą Cię zywcem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. sory ale po co mnie taki ranking z oprocentowaniami promocyjnymi? i ograniczoną kwotą? jakie jest obecnie najlepsze konto bez ograniczeń kwoty i promocyjnego oprocentowania?

  OdpowiedzUsuń
 3. polcan -->
  cały czas w zestawieniu brakuje pko bp i ich konta dziecka z oprocentowaniem 4,5% do 2,5 k PLN (kapitalizacja tygodniowa), 2% powyżej 2,5 k PLN. Warunkiem założenia konta jest posiadane dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówiliśmy o tym kiedyś. Mogę to wstawić do rankingu, ale dziwny by to był ranking w którym na pierwszym miejscu będzie konto dla dzieci.

   Czy inni zgadzają się by umieścić konto dla dzieci na pierwszym miejscu?

   Usuń
 4. Moją pierwszą myślą było: "bez sensu". Ale z drugiej strony, jeśli w rankingu i tak są limity, w dodatku podobnego rzędu (10 000), to czemu nie. Zawsze można też pominąć w rankingu, ale wspomnieć jako ciekawostkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żarty się Was trzymają. Zwolenników PKO trzeba wysyłać na terapię n-pasmówki a nie dodawać konto dla ich dzieci o pół procenta lepiej oprocentowane od konkurencji do marnych 2500zł. To już w koncie Click Toyoty jest podobny procent ale do 24lat/10tys i premie za świadectwo.

   Usuń
 5. Póki co najlepsza BGŻOptima (przez 3 miesiące). Potem zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 6. A jest jakieś konto dla zwierząt ?? Mój terier ma tez świadectwo - szczepienia ;)

  Bądźmy poważni. Obracany się chyba w gronie osób, które wiedza o co chodzi, zwłaszcza na blogu PP2.
  Można dodać dział Egzotyka poniżej.

  Poza tym to konto dla dzieci, a nie dla Tatusia..
  Chcesz okradac własne dziecko z odsetek - co z Ciebie za Ojciec ;)

  Swoja droga Banksterzy robią coraz glupsze podziały i ograniczenia.
  Niedługo zrobią konto dla poparzonych, albo ze złamana noga z wypłata odsetet tylko w czwartki jeśli jest to dzień parzysty i przypadający po święcie Państwowym ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogólnie pomysł na konto dla dzieciaków jest super unikalne i inne banki go nie promują, ale nie nadaje się na to forum.

  Swoja drogą założenia się ze temat wypłynął, bo obecnie lecą reklamy tego konta z Durnym Szymonem M.
  Zobacz cię jak reklama steruje naszymi myślami i podświadomie podpowiada nam na jest "najlepszym" produktem. Strach.

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawy ranking. podobają mi się oferty dla nowych klientów. zdecydowałem się założyć rozsądne w Alior Banku i skorzystać z 3,5% na oszczędnościowym.

  OdpowiedzUsuń
 9. Coraz ciekawszą ofertę ma getin bank, ja niedawno przeniosłam do nich konto, moje wrażenia są na plus.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy jak ktoś posiada konto bgzoptima i je zamknie może na drugi dzień otworzyć konto na start z 3,6%? Sprawdzał ktoś w praktyce? W regulaminach brak informacji.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja chcę zmienić bank, zastanawiam się nad Getin Bankiem, zwłaszcza, że od października zakładając Konto Prestiżowe w Getin Online można otrzymać nagrodę - Tablet Lenovo A1000 lub czytnik E-BOOK Amazon Kindle 5 :)

  OdpowiedzUsuń
 12. getin ma fajną ofertę, mam konto już od kilku lat u nich, ale śledzę rankingi, to prawda, ze zakładając konto teraz można dostać tablet!

  OdpowiedzUsuń