czwartek, 7 listopada 2013

1000 zł w Programie Poleceń ING w którym jednak warto brać udziału jako polecony


W ubiegłą niedzielę omawiałem na blogu najnowszą promocję konta w ING banku, gdzie za założenie konta i zrobienie zakupów na kwotę 500 zł bank przyzna nowym klientom 20% cashback. To co prawda dużo, ale tylko jednorazowo. 

Tę samą promocję można także znaleźć na grouponie, ale ma sensu go tam zakładać, skoro nie dostajemy za pośrednictwo nic ekstra. I chociaż oferta wydaje się być godna uwagi, to jednak pozwala zarobić o połowę mniej aniżeli w poprzednich edycjach ING na portalu grupowym.

Kilku czytelników zasugerowało by podkręcić ów zredukowany zysk i skorzystać z promocji polecania. Mam kilku znajomych, którzy są związani z ING na śmierć i życie więc nietrudno o to. Udałem się zatem do banku celem wybadania takiej możliwości.

Ponieważ do tej pory nie pisałem o polecaniu konta w ING, przypomnę szybko zasady. Bank przyzna 100 zł za polecenie konta osobom, które:
 • posiadają w banku konto od 3 miesięcy
 • na konto wpłynęło minimum 500 zł w terminie od 1 września 2013
 • korzysta się z karty do konta i płaci nią 200 zł
Wówczas aby polecić konto, należy zrobić to co przedstawia poniższy obrazek. 


Źródło: ing
Jak widzimy polecony może też zarobić ale 50 zł a więc ING jest hojniejszy od BZ WBK, gdzie obie strony dostają równo po 50 zł a maksymalnie do 760 zł/400 zł, czy Meritum, gdzie tylko polecający dostaje 70 zł, ale za to może zarabiać bez ograniczeń

Co oznacza punkt 3 na obrazku czyli Realizujecie założenia regulaminu. Oznacza to warunki jakie musi dodatkowo spełnić polecony czyli założy konto i przez dwa miesiące będzie płacić kartą za 200 zł. Czyli wyda 400 zł za co dostanie 50 zł co stanowi 12,50% cashback. Czyli całkiem nieźle.

Uwaga: bank zastrzega sobie, że z promocji nie mogą skorzystać osoby, które w ciągu ostatnich 4 miesięcy skorzystali z konta w ING a więc nie mają szans grouponowcy z poprzedniego rzutu, który opisywałem na początku czerwca. Mają za to szanse ci co skorzystali z grouponu rok wcześniej.


PRZESTROGA PONIŻSZE NIEPRAWDZIWE INFO PODAŁA MI KONSULTANTKA W BANKU
Niestety opisywana dziś program poleceń nie jest to opłacalny dla poleconego, który może z tego skorzystać. Jak dowiedziałem się w banku obie promocje nie łączą się ze sobą. Innymi słowy, kto jest poleconym nie może korzystać z drugiej promocji ze strony głównej czy groponowej gdzie zarabia 100 zł za wydanie 500 zł co stanowi 20% cashback.

Mamy zatem typowy problem znany z Getin. Promocję nie łączą się, są jedynie alternatywnymi opcjami. Możemy skorzystać albo z jednej albo z drugiej, ale nie z obu naraz. A szkoda.

Na koniec info dla mających problem z założeniem konta przez internet, gdyż mają pełnomocnictwo. Jak zwykle trzeba założyć konto w oddziale, ale obecnie by uzyskać 100 zł zmienione zostały procedury. Trzeba napisać reklamację, którą właśnie złożyłem. O wynikach rozpatrzenia owej reklamacji poinformuję czytelników niebawem.


-----------------             UWAGA SPROSTOWANIE         --------------------
ING szybko postarał się o odpowiedź na wczorajszą reklamację. Chociaż ma 7 dni na odpowiedź już dziś dostałem odpowiedź. Reklamacja została rozpatrzona pozytywnie. Można założyć konto w oddziale ale należy podać numer reklamacji.

Dodatkowo zapytałem na infolinii czy promocje się łączą, jak zasugerowali niektórzy czytelnicy w komentarzach. Tak, łączą się trzeba jednak spełnić warunku obu promocji.  W związku z tym jeśli ktoś chciałby wziąć udział w promocji polecania może napisać na marszr1@gmail.com

Powyższy artykuł pozostawiam w niezmienionej formie dla przestrogi by nie sugerować się informacjami uzyskanymi w oddziale banku. To nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz kiedy doradca w banku jest kompletnie niedoinformowany i wygaduje bzdury, które wprowadzają w błąd klientów. 

Ciąg dalszy:  Podkręcanie zysku przy comeback czyli promocje w ING łączą się

11 komentarzy:

 1. Szanowny Panie

  Uprzejmie informuję, że promocja nie wyklucza udziału w innych promocjach prowadzonych w tym samym czasie.

  Z poważaniem
  Joanna S.
  ING Bank Śląski

  Od: Rafał
  Wysłano: 3 listopada 2013 20:33
  Do: DCC mampytanie
  Temat: ING promocje

  Dzień dobry

  Czy promocja 100 zł za założenie konta ING Online dostępna na stronie http://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1011251 łączy się z promocją "Bądź aktywny i poleć konto znajomemu" ?

  Pozdrawiam
  Rafał

  OdpowiedzUsuń
 2. Coraz bardziej zamieszane te warunki - ja na serio juz się zgubiłem.
  Jaki jest sens żeby bank prowadził dwie promocje równocześnie i tak mieszał w głowie klientom - nie rozumiem :(

  OdpowiedzUsuń
 3. W tytule podana kwota 1000zł, tak ma być?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, chodzi bowiem o limit zarobku dla polecającego a nie nagroda za polecenie.

   W przypadku BZ WBK mamy tylko 760 zł, ING daje trochę więcej bo 1000 zł czyli można polecić 10 osób. Meritum daje brak limitu czyli można polecić dowolną ilość osób.

   Usuń
 4. dzwoniłem na infolinie i dostałem informację, że obie promocje się nie wykluczają. Z reszta nie ma nic o tym w regulaminie, więc możemy wykorzystać obie promocje, ale warunki dla każdej z osobna muszą być spełnione.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam powyższe info. Do artykułu również wprowadziłem sprostowanie aby nie było niejasności.

   Usuń
  2. Na początku dzięki @polcan, że w ogóle zrobiłeś o tym artykuły, bo już myślałem, że o tym nie napiszesz :)

   A co do komentarza Anonimowego - co rozumiesz pod słowami "...ale warunki dla każdej z osobna muszą być spełnione"? - czy to znaczy, że trzeba oddzielnie wydawać 2x200 i oddzielnie 500, aby zgarnąć obie premie? Chyba nie trzeba aż tak sobie utrudniać życia i wystarczy wydać po 250 zł przez 2 miesiące, żeby spełnić wszystkie warunki i mieć darmową kartę (a potem ją zastrzec).

   No i ja też mogę polecać ING - chętnych proszę o kontakt na pws(małpa)onet(.)pl

   (@polcan - możesz wymoderować tego komenta o ostanie zdanie, jeśli nie życzysz sobie takich reklam, ale jak już zbierzesz max. limit 10 poleconych, to daj mi znać :)

   Usuń
  3. Zrobiłeś tyle dobrego dla tego bloga, że taka autoreklama ci się należy:)
   Pozdrawiam

   Usuń
  4. O, bardzo dziękuję za uznanie :) Również pozdrawiam.

   Usuń
 5. Dolaczam sie dopytania. Warunki obu? 2x200 i 500 czy 2x250??

  OdpowiedzUsuń