wtorek, 26 listopada 2013

200 zł cashback za konto R-Allegro w Raiffeisen


Od kilku dni czytelnicy proszą o przyjrzenie się cashbackowi jaki od kilku dobrych dni oferuje rzadki promotor czyli Raiffeisen bank. Jak widać banki upodobały sobie nietradycyjne sposoby promowania kont. Wczoraj opisywałem BZ WBK na lubimyczytać.pl, dziś Raiffeisen widzimy na Allegro.

Jak wskazuje sama nazwa konto zachęca do korzystania z konta Allegro. Tutaj nosi ono nazwę konto R-Allegro, będącego zapewne skrótem od R(aiffeisen)-Allegro. Można na nim zarobić do 200 zł jak zwykle w pakietach do czego banki zdążyły nas już przyzwyczaić.

Jak to wygląda tym razem? Trochę inaczej niż zwykle. Tym razem premiowane są zakupy na Allegro przy czym 100 zł możemy zarobić jeszcze w tym roku jeśli zrobimy zakupy do dnia 20 grudnia a drugie 100 zł w przyszłym.


Różnica jednak jest taka, że w przyszłym roku nie dostaniemy 100 zł jednorazowo jak w grudniu. Od nowego roku możemy liczyć już tylko na pięć płatności po 20 zł przy czym dotyczy to zwrotu kosztów za przesyłki przedmiotów kupionych na Allegro. Szczegóowe daty zwrotu znajdziecie w regulaminie tutaj. Wystarczy zajrzeć do paragrafu szóstego.

Źródło: r.allegro

Z tego prosty wniosek, że konto w Raiffeisen musimy posiadać minimum do maja 2014. Zdaniem banku konto jest darmowe, darmowe są też przelewy i wypłaty z bankomatów ale uwaga tylko Euronet! W przypadku innych bankomatów klienci Raiffeisen maja tylko dwie darmowe wypłaty. Za następne zapłacą i to słono bo aż 8 zł!

Poprzedni punkt łatwo obejść unikając wypłat. Gorzej jest jednak z uniknieciem opłaty za kartę. Wynosi ona 4 zł a zwolnienia z niej dopiero płatność na 250 zł. To bardzo dużo jeśli dla porównania weźmie się bank oferujący 10% cashback. 

Niestety z promocji nie skorzystają osoby, które były już klientami Raiffeisen Polbank, czyli tak banku Raiffeisen lub dawnego Polbank. Regulamin precyzuje że chodzi o posiadanie jakiegokolwiek produktu depozytowego czyli lokat lub kredytowego czyli kart kredytowych, kredytu konsumenckiego itd.

Aby otrzymać owe 200 zł trzeba spełnić kilka warunków i tak

 • należy przelać na konto minimum 500 zł w czasie trwania promocji, przy czym czas trwania określono do dnia 20 grudnia 2013
 • należy zapłacić 100 zł za towary w Serwisie Allegro. Płatność ta jest dokładnie sprecyzowana - musi to być płatność poprzez PayU na konto podane w regulaminie dostępnym tutaj
Jakby tych warunków było mało dodano jeszcze jeden, który jest odpowiedzią na zadane wczoraj w komentarzach pytanie czy można zgarnąć 100 zł i zamknąć konto. jak czytamy w regulaminie:
Nagroda wydana będzie pod warunkiem, że w dniu uznania kwotą Nagrody, Konto Uczestnika nie zostało zamknięte lub umowa o prowadzenie Konta nie jest w okresie wypowiedzenia.

A więc odpowiedź brzmi nie. Konta nie tylko wolno zamykać ale dodatkowo nie można nawet złożyć wniosku o jego zamknięcie. Według regulaminu nagroda ma zostać przelana do 31 grudnia 2013 a dzień wypłaty zwany jest tutaj dniem uznania nagrody. Jeśli ktoś chciałby zamknąć potem konto, zawsze musi się liczyć z dodatkowymi 30 dniami wypowiedzenia konta.

Tego zresztą się można było spodziewać. Każdy bank liczy na to, że klient będzie z nim jak najdłużej a tutaj jak widać mamy pół roku zmagań. Chyba, że zamkniemy lub zastrzeżemy kartę ale wówczas zapewne ominie nas skromna premia 20 zł w pierwszych 5 miesiącach nowego roku.

26 komentarzy:

 1. Czyli można zgarnąć 100zł w grudniu ,w styczniu złożyć rezygnację, zrobić wymagane płatności w styczniu i zakończyć bezkarnie i bez 20zł współpracę z tą instytucją? Jeszcze jeden haczyk nasuwa się tu na myśl - skoro płatności na alledrogo każą przelewem na payU zrobić to znaczy że kartą trzeba dodatkowe zakupy robić - czy może jednak do panU można kartą płacić?
  W Getin Bank 10% cash back za używanie płatności elektronicznej w Biedronce nie wlicza się w płatności kartą i tak aby dostać 50zł należy wydać 500zł nowym wynalazkiem + 300zł kartą aby zwolnić z opłaty za konto w wys 9,99zł czyli łącznie 800zł - to oferta dla bardzo grubych jeleni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. dziwny ten regulamin :( pełny dziur i niedomówień),
  zresztą ... 10 lat temu byłem Klientem (ROR+debet+karta) i zgodnie z regulaminem nie mam prawa skorzystać z promocji :(
  za to za radą polcana --> otworzyłem konto w CA :), chociaż na początku sceptycznie podchodziłem do tego rachunku!

  OdpowiedzUsuń
 3. a czy jezeli płacimy na Allegro przez PayU to w ogole potrzebujemy karty debetowej ? Czy mozna jej nie wyrabiac i skorzystac z cashback ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można ją wybrać, ale nie aktywować i wtedy nie jest naliczana opłata :)

   Usuń
 4. Od 1.12 trzeba będzie wydać 350 zł w celu zwolnienia z opłaty za kartę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Polcan, pominąłeś bardzo ważny warunek uprawniający do uzyskania nagrody. Przy zakładaniu konta należy wyrazić chęć na otrzymywanie informacji handlowych od banku.
  Zawsze z automatu odznaczam wszystkie zgody na otrzymywanie spam'u, natomiast w tym przypadku nie można, jeśli chcemy ubiegać się o nagrody..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tego nie odznaczam nigdy. W ten sposób dowiedziałem się o kilku fajnych promocjach. Owszem 95% z tych informacji handlowych to spam w najczystszej postaci, ale zawsze jest te 5% z których można skorzystać.

   Usuń
 6. Czy ty polcan bierzesz udział, podobnie pewnie jak ja miałeś kiedyś konta mocno oszczędzające w dawnym Polbanku. Czy takie osoby też mogą skorzystać? Bo w sumie Raiffeisen Polbank to nie dawny polbank. A oferta jest dobra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym brał udział nie napisałbym na początku 'czytelnicy proszą'. Od kilku dni w komentarzach jest info o tej ofercie więc ją opisałem.

   Nie biorę udziału. Nie robię zakupów internetowo, i nigdy jakoś nie lubiłem Raiffeisena. Chociażby za to, że odkąd zaczęło się mówić o przejęciu Polbanku oferta tego banu zaczęła się zmieniać niczym oferta SKOKów po objęciu ich gwarancjami BFG.

   Usuń
  2. Ale na Allegro można kupić obiegowe obecne banknoty "kolekcjonerskie" co prawda np. 100zł nowe stan UNC za 110zł ale zawsze tak można wykorzystać promocję na brak pomysłu...

   Usuń
  3. Nie możesz polcan wziąć udziału czy gardzisz stówką za 15 minutowe zakupy na Allegro? (ewentualnie masz bana tam, ale po 3latach można odbanować)

   Usuń
  4. Nie mam po prostu zwyczaju kupowania czegokolwiek na Allegro.

   Usuń
  5. Zawsze można kupić coś takiego: http://allegro.pl/od-1994-obiegowe-99872 trzeba tylko sprawdzić komentarze (ilość), i cenę (czyli min. wartość nominalna + prowizje allegro bo cudów nie ma). Wtedy można wyjść 90-70zł na swoje :)

   Usuń
  6. Fajny pomysł:) Przyznaję, że nie pomyślałem o tym... Sprytne. Może jednak warto...

   Usuń
  7. Tylko czy 5-8letni klienci mocno oszczędzający biorą udział???

   Usuń
  8. To jest świetne! Nazwać to systemem na "obieg" zaraz obok billa i płazy!:)

   Usuń
  9. Zgadza się. Przypomniałem sobie jednak, że cholera byłem jednak przez długi czas klientem Polbanku co dyskwalifikuje mnie z tej jednak bardzo ciekawej promocji przy podsuniętym pomyśle Anonimowego 21:19

   Anonimowi moglibyście kurcze chociaż się podpisywać inicjałami albo jakoś tak, żeby jakoś was było rozpoznać.

   Usuń
  10. To wtedy jaki jest sens bycia anonimowym? :) Kurcze btc po 3,3tys szt...

   Usuń
 7. Czyli jedyne co się opłaca to założyć konto i zgarnąć 90 zł (100 zł - 10 zł opłaty manipulacyjne : 2 miesiące za kartę + założenie aukcji w najtańszej kategorii przez znajomego), a potem zamknąć konto Jak myślicie opłaca się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie miałeś nigdy konta w Pol czy Raj to bierz! ale tak to nie kombinuj, kup sobie coś ;)

   Usuń
 8. Czy posiadając jedno konto na allegro można zapłacić za zakupy z różnych kont Raiffeisen?
  W jaki sposób bank zweryfikuje, iż płatność za przesyłkę wyniosła akurat 20zł? Czy allegro może przekazać banku taką informację? Czy jest to zgodne z prawem?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czy przychodzi jakas informacja po kontakcie z przedstawicielem banku? wizyta z kurierem umuwiona, miała jeszcze wplynac na maila regulamin ale cisza...czy możliwe ze osoba kontaktowa z banku zle wprowadzila maila?
   pozdrawiam

   Usuń
 9. A jak skomentujecie zapis regulaminu: $6 pkt.5 Ilość Nagród jest ograniczona.

  OdpowiedzUsuń
 10. 100 zł do mnie wczoraj wpłynęło,mimo braku aktywacji karty. Zastanawiam się czy aktywacja nadal nie będzie potrzebna, by otrzymać kolejne transze. Wtedy mógłbym się zastanowić nad pozostaniem na dłużej.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja dostałem stówę 30 grudnia. Karty nie aktywowałem i dzięki temu konto jest całkowicie bezpłatne (mogę je zamknąć w każdej chwili bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów). Informacje od konsultantów co do nieaktywnej karty i opłaty za nią nie były jednoznaczne. Ale przetestowałem na własnej skórze (koncie) i opłata za grudzień nie naliczyła się.
  Zatem jak ktoś chce zgarnąć 100zł to proponuje wziąć udział ( ruszyła II edycja). Wystarczy nie aktywować karty.

  OdpowiedzUsuń
 12. czy dostal ktoś kolejne 20 zl za tranzakcie powyżej 100zl

  OdpowiedzUsuń