wtorek, 28 czerwca 2016

300 zł za 5% cashback w promocji wakacje z kartą WBK


Sezon wakacyjny rozpoczęty, warto więc rozejrzeć się za promocjami wyjazdowymi. O jednej z nich dającej łatwe do zgarnięcia 250 zł dziś na FpG. Drugą opcję wakacyjną zaproponował Bank Zachodni.

Eurobank zachęca do założenia jednego z kont na które wypłaci 250 zł, jeśli skorzystamy z oferty biura podróży Itaka. WBK wybrało inną drogę, nie zachęca już do konta, to bowiem już jest wyeksploatowane na maksa i jego promocja definitywnie kończy się 30 czerwca.

WBK tym razem postawiło na kartę kredytową, która będzie zwracać 5% cashback. Limit zwrotu wyznaczono na 300 zł, przy czym nie ma tutaj nakazu korzystania akurat z konkretnego biura podróży.

Korzystać można prawdopodobnie z dowolnego biura podróży oraz linii lotniczych. W regulaminie WBK podaje: biura podróży i linie lotnicze o kodach MCC 5309, 3246, 4511 oraz 4722. Warto więc zapytać w biurze podróży czy ich agent rozliczeniowy posiada taki właśnie kod.

Promocja dotyczy w sumie  niespełna trzech miesięcy: pierwszego w którym zawrzemy umowę, oraz dwóch kolejnych. Warto więc założyć sobie kartę na początku miesiąca, by mieć więcej czasu na wydawanie.

Ponieważ jest to oferta wakacyjna, wnioski można składać do połowy wakacji czyli do 31 lipca. Nie można wnioskować ani o kartę 1|2|3, ani o MasterCard PAYBACK. 

Którą zatem wybrać? Najlepiej bezpłatną w końcu to największy mankament kredytówek, że większość z nich trzeba co miesiąc płacić. Spójrzmy zatem na dostępne karty:

Kredytówki dostępne w WBK

Jak widzimy w ofercie jest w sumie 7 kart, z czego pierwsze 5 są płatne, szósta jest wykluczona z promocji. Jedynie ostatnia Visa Mobile lub MasterCard Mobile jest bezpłatna.

Pojawia się jednak problem. I to nie tylko techniczny, gdyż wymagany jest w tym przypadku telefon komórkowy z anteną NFC wraz z systemem android w wersji minimum 4.4. Okazuje się bowiem, że mobilne karty kredytowe są dostępne tylko dla posiadaczy głównej karty kredytowej.

Wniosek z tego taki, że promocja nie wygląda już tak ciekawie, gdyż trzeba się liczyć z opłatą za kartę w wysokości 72 zł dla kart w wersji  Silver. Na szczęście tej opłaty można uniknąć w miarę prosto, przez rozliczenie minimum 5 transakcji. Trzeba je wykonać w terminie 3 miesięcy od momentu wydania, co zresztą pokrywa się z terminem samej promocji.

Tylko do czwartku założysz konto na 4% z 100 zł bonusem oraz konkursem

Dla spóźnialskich przypominam, że w WBK trwa promocja konta z fajną stawką 4% wraz bonusem 100 zł. Ostatnio doszedł tutaj nawet konkurs trwającego Euro Pokaż nam jak kibicujesz, który omówiłem niedawno na FpG. Ponieważ w każdej promocji konta od ubiegłego roku widnieje data do 30 czerwca 2016, wygląda na to, że tym razem to już definitywny deadline.

Regulamin promocji Wakacje z kartą BZ WBK

1 komentarz:

  1. W eurobanku oprócz promocji z Itaką można za podróże oplacone kartą do konta odzyskać 5% - 720 zł rocznie

    OdpowiedzUsuń