poniedziałek, 20 czerwca 2016

Nawet 1500 premii za założenie konta firmowego w Alior


Alior coraz bardziej się rozpycha na rynku. I trzeba przyznać, że oferty ma coraz ciekawsze. Lokata kibica to raczej niewypał, choć nie wiadomo ile bramek uda nam się jeszcze strzelić. Oferta z 10 euro zwrotu i 50% niższy spread omówiona w piątek, jest już o wiele ciekawsza.

Bez wątpienia najciekawszą ofertą u melonika jest obecnie aż 1500 zł bonus za założenie konta firmowego. iKonto Biznes powala przez to na kolana omawiane ostatnio oferty bonusowe dla firm: 600 zł w mBanku oraz 741 zł Idea bank.

Jak widać premia w Aliorze jest zdecydowanie większa niż suma w obu pozostałych bankach. A przecież podobnie jak u konkurencji oferta jest ważna przez rok. Innymi słowy co miesiąc jest do zgarnięcia 125 zł. Tak solidnej oferty jeszcze nie opisywałem.

Jakie firmy mogą brać udział? Melonik daje ograniczenie do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Nietrudno się domyślić, że musi go być osoba nowa, która nie miała wcześniej w Aliorze żadnego produktu dla przedsiębiorców.

Tutaj złożysz wniosek o iKonto Biznes dające 1500 zł zwrot

Promocja potrwa minimum do końca miesiąca, przy czym Alior zastrzega sobie, że okres ten może być wydłużony do momentu odwołania. 

Za co można zdobyć rekordowe 125 na miesiąc? Alior zebrał to w poniższej tabeli:

Za te czynności można zgarnąć 125 zł na miesiąc przez cały rok :)

W tabeli niejasny jest punkt ostatni czyli co oznacza średniomiesięczne saldo, od którego zależy nasza premia wahająca się od 0 do 60 zł na miesiąc. Melonika opisał to dość zawile. Odpowiedni punkt z regulaminu tłumaczy to tak:
średniomiesięczne saldo jest obliczane jako iloraz sumy sald księgowych na Rachunku Uczestnika (iKonto Biznes i rachunki pomocnicze Uczestnika otwarte do tego rachunku) na koniec każdego dnia kalendarzowego w którym prowadzony był Rachunek Uczestnika oraz liczby dni w miesiącu kalendarzowym, za który obliczana jest wysokość Premii, w których prowadzony był rachunek Uczestnika. 

Uff, musiałem przeczytać sobie kilka razy powyższe wyjaśnienie:) Mówiąc to po ludzku średniomiesięczne saldo liczymy dzieląc:
  • licznik: iKonto Biznes + rachunki pomocnicze (liczone codziennie)
  • mianownik: ilość dni w danym miesiącu (czerwiec 30, lipiec 31 itd)
Po podzieleniu obu liczb otrzymujemy liczbę, którą można znaleźć w tabeli by się przekonać ile bonusu wypłaci nam Alior. 

Ten rachunek nie wlicza się do premiowanego salda

Przy czym warto mieć na uwadze, że do średniomiesięcznego salda nie wliczają się:
  • lokaty
  • rachunki lokacyjne
  • saldo na koncie osobistym
  • środki pochodzące z finansowania Klienta w Banku
Warto o tym pamiętać, by zgarnąć jak najwięcej.

Na szczęście bardzo łatwe do spełnienia

Warto na koniec przestrzec przed niepotrzebnymi opłatami, których na szczęście łatwo uniknąć. Karta może kosztować aż 8 zł, ale wystarczą zaledwie 4 dowolne płatności by była darmowa. Podobnie konto może kosztować nas 15 zł, ale wystarczy jeden przelew na 1000 zł, by konto było za 0 zł:)

Tutaj złożysz wniosek o iKonto Biznes dające 1500 zł zwrot

Oferta wygląda na najciekawszą na rynku. Chociaż jest tutaj jeden problem. Premia jest bardzo duża, więc podlega niestety opodatkowaniu. Trzeba więc uwzględnić go w przychodach z tytułu działalności gospodarczej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz