poniedziałek, 6 czerwca 2016

400 zł do sklepu komputerowego morele.net za darmową kartę Citi Simplicity


Niezwykle popularna bo darmowa karta Citi Simplicity teraz nie oferuje już tableta. Bank być może uznał, że boom na tablety już przeminął, więc od czerwca zmienia się premia za wyrobienie sobie tej bardzo fajnej karty kredytowej.

Tym razem do zgarnięcia jest voucher o wartości 400 zł, który można zrealizować w sklepie komputerowym morele.net. A to oznacza, że zamiast tableta, możemy sobie wybrać to co chcemy spośród sprzętu komputerowego:)

Oferta jest więc zdecydowanie lepsza. Dziś niemal każdy praktycznie posiada tablet, a z różnych, dostępnych gadżetów zawsze można coś wybrać. Kto zatem może skorzystać z 400 zł bonusu darmowej karty?


Niestety w tej kwestii nic się od dłuższego czasu nie zmienia. Podobnie jak w przypadku trwającej jeszcze ofercie karty Citi Simplicity z tabletem, tak i tutaj nowy klient to ten co nie miał karty na dzień 1 stycznia 2014. Czyli karencja trwa już blisko 2,5 roku.

Jak zwykle w przypadku kart kredytowych musimy jeszcze spełniać warunek wynagrodzenia, ale ten jest banalny. Wystarczy bowiem dochód netto na zaledwie 1200 zł od 3 miesięcy oraz wiek 21 lat. Dla posiadających działalność warunek jest odrobinę trudniejszy: działalność od 2 lat oraz wiek 25 lat.

Tutaj założysz darmowa kartę Citi Simplicity wraz z voucherem na 400 zł do morele

W powyższym linku mamy co prawda wybór karty pomiędzy World MasterCard oraz Citi Simplicity. Nie ma jednak raczej sensu wybierać pierwszej, skoro miesięczne użytkowanie karty kosztuje aż 18 zł, zaś Citi Simplicity jest darmowa:)

Zamiast typowego tableta możemy wybrać spośród wielu możliwości

Co trzeba zrobić by dostać voucher na 400 zł? Tutaj bank bardzo pozytywnie zaskakuje. Do tej pory wymagane było wydanie dość dużej kwoty nierzadko nawet na 1000 zł czy nawet 3000 zł, co poddawało w wątpliwość sens brania udziału w promocji.

Tym razem bank idzie nam na rękę. Warunki są wyjątkowo banalne;
 • jedno logowanie do Citibank online lub do aplikacji mobilnej
 • dokonanie jednej transakcji kartą przez okres 12 miesięcy
Aż trudno uwierzyć, że mamy taki banalny wymóg. Daje to co prawda 12 płatności po jednej na każdy miesiąc, ale to tyle co wymaga Millennium:) Przy darmowej Citi Simplicity oznacza to, że 400 zł mamy praktycznie za nic.


Tutaj założysz darmowa kartę Citi Simplicity wraz z voucherem na 400 zł do morele

Uwaga: 
Bank zastrzega sobie, że w przypadku braku płatności po jednej na miesiąc, wlepi nam karę w wysokości 200 zł. Z drugiej strony po to bierzemy kartę, by z niej korzystać, w końcu dzięki niej żyjemy na koszt banku, który umożliwia nam grace period:) Wystarczy spłacać całość w terminie.

Na marginesie wciąż aktualna jest oferta z tabletem, więc jak ktoś woli dostać tablet Lenovo za tę samą kartę, może złożyć wniosek pod innym linkiem

Link do wniosku o darmową kartę Citi Simplicity z tabletem Lenovo

Oferta z tabletem jest aktualna tylko do 1 lipca 2016. Do wyboru są też inne opcje kart w Citi Handlowym - zebrałem je jak zwykle w zakładce Promocje dostępnej tutaj.

Regulamin promocji voucher o wartości 400 zł do sklepu morele.net

22 komentarze:

 1. Czegoś tu nie rozumiem!!!
  Aby spełnić warunki otrzymania 400 zł trzeba przez 1 rok korzystać z karty, a vouczer jest ważny do dnia 30.11.2016 r.???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież jedno nie wyklucza drugiego.

   Usuń
  2. Czyli vouczer dostaje się przed spełnieniem warunków???

   Usuń
  3. Warunki otrzymania vouchera masz wypisane w punkcie IV.1 - otrzymasz go, gdy wyrobisz sobie kartę i raz zalogujesz się do bankowości. Koniec.

   Z drugiej strony warto robić tą kartą zakupy, by bank nie dowalił nam kary 200 zł, o której mowa w artykule. Kupujesz więc co chcesz za minimalną kwotę i po sprawie. Inna sprawa, że to darmowa kasa banku, więc jak rozumiesz pojęcie Grace Period i wiesz jak działa, korzystasz z darmowej karty do woli, nie marnujesz kasy oprocentowanej na 4% w WBK:)

   Usuń
  4. No tak, ale z drugiej strony nigdzie nie jest napisane, że po otrzymaniu vouchera nie mogę zrezygnować i zamknąć rachunku karty...?

   Usuń
  5. W takim przypadku zapewne będziesz musiał czekać na miesięczny okres wypowiedzenia. W tym okresie bank pewnie zaksięguje Ci 200 zł na rachunku karty.
   W sumie będziesz do przodu, ale zamiast 400 zł, będziesz mieć 200 zł.

   Usuń
  6. Biorę, wygląda dobrze. Pytanie do Was - wczoraj rano zostawiłem swoje dane kontaktowe na podanym wyżej linku i wciąż czekam na kontakt. Czy ktoś się już doczekał telefonu z Citi i jak długi był czas od zgłoszenia do telefonu? Czy ktoś już przeszedł formalności i może opisać w jaki sposób się to odbywa? Dzięki z góry.

   Usuń
  7. Ja czekałem bardzo długo na kontakt, na pewno ponad tydzień, ale w końcu był kontakt.
   Przy formalnościach zadają mnóstwo pytań wraz z dotyczącymi pracodawcy.

   Usuń
  8. Wszystko zatem załatwia się przez telefon? A zaświadczenie z miejsca zatrudnienia? Dostałeś już fizycznie tę kartę?

   Usuń
  9. Ja wszystko załatwiłem przez telefon, do miejsca zatrudnienia też dzwonia po weryfikację.
   Ja zakładałem karte w citi kilka lat temu, fajna karta z które darmowo można też płacić rachunki.

   Usuń
  10. mam już jedną kartę mBanku World MasterCard (i nią muszę "pracować", by nie zapłacić opłaty rocznej), Simplicity biorę ewidentnie dla korzyści w postaci vouchera. Szkoda tylko, że tak długo w Citi to wszystko trwa. P.S. jak w praktyce wygląda to darmowe płacenie rachunków, przy założeniu że podstawowy rachunek mam w mBanku? I czy spłacać Simplicity można Poleceniem Zapłaty?

   Usuń
  11. Jak wygląda darmowe płacenie rachunków w Citi opisałem szczegółowo w poniższym artykule:
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/10/darmowe-przelewy-karta-kredytowa-za.html

   Usuń
  12. I super. Czy taka zapłata rachunku traktowana jest jako płatność kartą w rozumieniu Regulaminu promocji do powyższego artykułu (minimum jedna na miesiąc x12)?

   Usuń
  13. Nie.
   Cyżby płatność kartą była jakimś problemem? Przecież opłaca się płacić kartą kredytową bardziej niż zwykłą debetówką, więc nie rozumiem w czym problem?

   Usuń
  14. Nie, nie ma żadnego problemu. Dawno zrozumiałem plusy płatności kk. Dziękuję i pozdrawiam.

   Usuń
  15. Jeszcze jedno - podczas rozmowy telefonicznej konsultant poinformował mnie, że Citi Alerts będą bezpłatne, natomiast w przekazanej mi przez kuriera dokumentacji jest informacja o odpłatności wersji Premium. Warto to mieć? Wyłączyć online czy reklamować?

   Usuń
 2. RUNICOM nie wykupił serii A4, termin wykupu minął 2 czerwca. Żadnej informacji czy kontaktu ze strony spółki. Jednym słowem, sorry.... taki mamy rynek obligacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie też mam obligacje Runicom A4 i prawdopodobnie trzeba będzie skończyć w sądzie i bawić się w egzekucje, która pewnie niewiele da.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie obligacje Runicom A4 nie zostały wykupione. Prawdopodobnie będzie trzeba udać się do Sądu i bawić się w egzekucje, która niewiele może dać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda na to, że obligacje korporacyjne stały się legalną forma kradzieży. Spółki nie wykupujące obligacji dalej funkcjonują jakby nigdy nic. Bardziej poprawni politycznie oszuści uciekają pod ochronę sądu, zabezpieczając się w ten sposób przed egzekucją. Nikt nie odpowiada za milionowe przewały, już nawet słupy pozostają bezkarne. Rynek obligacji całkowicie się wypaczył. Nawet przy dywersyfikacji nie da się uniknąć strat, w zamian za co? Coś za dużo tych niepowodzeń biznesowych. Proporcje szczęśliwych wykupów się nieco odwróciły. Szczęść boże, nie życzę nikomu ładowania kasy w obligi nawet dużych firm z dobrymi rejtingami. Teraz pewnie pojawią się inne "atrakcyjne" formy "inwestowania", szczególnie w tłuste prezesowskie doopy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem rynek się psuje ale nie można powiedzieć o katastrofie. Zobaczcie ile jest obligacji na rynku które normalnie działają i nikt nie narzeka. O tym się już nie piszę bo i po co. Ja sam mam na razie walczę z jedną firmą ale mam dobre zabezpieczenie, a kwota nie powala więc jestem w miarę spokojny.
  Obligacje wydają się szybką formą inwestycji - bez prowizji, opłat i długiego terminu zwrotu kapitału, ale widzę, że raczej się już kończy.
  Czy jest zatem jakiś "złoty środek", alternatywa dla Was w zasięgu?

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam.

  Dostaliście Voucher w systemie Citibank Online? Zgodnie z regulaminem w moim przypadku dziś mija im termin (drugi tydzień miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłem warunki Promocji). Poczekam do poniedziałku i smaruję reklamację.

  OdpowiedzUsuń