czwartek, 23 czerwca 2016

300 zł za przeniesienie karty do BPH oraz drugie tyle za cashback


Masz w swoim wszędobylską kartę kredytową w Citi lub z jakiegokolwiek innego banku? Teraz jest okazja zarobić na przeniesieniu jej do BPH i zgarnięcie za to nawet do 300 zł. Co ciekawe, może to być nawet kredytówka ze SKOKu.

Jakby tego było mało, dodatkowo bank daje możliwość zarobienia kolejnych 300 zł za regularną promocję, jaka pojawiła się na karcie Fair. Słowem zrobiła się ciekawa promocja w fajnym banku, której warto przyjrzeć się z bliska.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że w przeciwieństwie do Citi czy innych banków, nie ma tutaj żadnej odsiadki. Ba, z promocji mogą skorzystać także klienci BPH, a czasu jest dużo, promocja potrwa bowiem do 31 sierpnia 2016.


I Do 300 zł za przeniesienie karty kredytowej do BPH
Nowa promocja nazywa się co prawda 3*100 zł ale dzieli się na dwie grupy w zależności od tego jaki limit kredytowy mamy na naszej obecnej karcie w innym banku. Kwota graniczna jest niska wynosi bowiem tylko 2000 zł, moje karty kredytowe do tej pory miały limit 5x większy.

Co trzeba zatem zrobić? Patrząc na poniższe szczegóły widać wyraźnie, że lepiej przenieść kartę z wyższym limitem na karcie kredytowej, by zgarnąć więcej. Trzeba jednak przyznać, że zgarnięcie maksymalnej premii wcale nie należy do łatwych.


1 Umowa z limitem poniżej 2000 zł - 100 zł premii
Aby zgarnąć 100 zł trzeba wydać na zakupy dość dużo, bo 900 zł w każdym z 3 kolejnych miesięcy po miesiącu w którym zawieramy umowę. Jeśli więc wyrobimy sobie kartę jeszcze w czerwcu, to płatności trzeba wykonać w lipcu, sierpniu oraz wrześniu.2 Umowa z limitem minimum 2000 zł - 300 zł premii
Tutaj jest podział na 3*100 zł. Każdą stówkę można zgarnąć za spełnienie innych warunków i tak:
  • 100 zł - za warunki opisane w poprzednim punkcie
  • 100 zł - za zawarcie umowy z limitem minimum 2000 zł
  • 100 zł - za złożenie spłaty zadłużenia w innym banku lub SKOKu na kwotę minimum 1900 zł.
Pierwszy warunek jest dość trudny, drugi banalny, zaś trzeci do pokombinowania. Jeśli robimy remont, lub jedziemy na wakacje można pokombinować z zapłatą kartą i spłatą już w BPH, pod warunkiem że zmieścimy się w grace period. Wydaje się to jednak dość dużą gimnastyką finansową.
II Do 300 zł za użytkowanie karty kredytowej w BPH
Jeśli już posiadamy kartę, można na niej dodatkowo zarabiać za płatności w określonych miejscach, gdyż BPH pozwala na łączenie promocji. Bank przewidział co prawda trzy warianty, do wyboru, ale dla wisienkowiczów tylko pierwszy z nich wydaje się godny uwagi. Wszak na kredytówce chcemy zarabiać a nie tracić.

Tutaj założysz kartę Fair w BPH z promocji Zwracamy grubą sumkę
 
Tylko pierwszy wariant jest ciekawy

Wariant I - Rosnący do 3% zwrot za płatności
Kartę kredytową mamy często tylko rok, ze względu na to, że tylko pierwszy rok jest darmowy. BPH sprytnie zaplanował minimum 3 lata lojalki, gdyż oferuje rosnący cashback w kolejnych latach i tak:
  • 1 rok - 1% cashback
  • 2 rok - 2% cashback
  • 3 rok - 3% cashback
Niestety nie ma zwrotu na wszystko, a więc nie dostaniemy zwrotu za najbardziej popularne płatności w marketach. Niemniej jednak lista branż jest dość znaczna i zebrano je na poniższym screenie.
Są jeszcze dwa inne warianty oprócz cashbacku, ale znając upodobania swoich czytelników nie sądzę by były to ciekawe opcje. Kto jednak jest ciekaw jak wyglądają pozostałe warianty, może sobie kliknąć w poniższy link, pod którym są one wypisane w tabeli.

Tutaj założysz kartę Fair w BPH z promocji Jedna karta trzy korzyści

Kredytówki to rzecz do której trzeba się przekonać. Są tacy, co unikają ich jak ognia utożsamiając je z pożyczkami i możliwością wpadnięcia w spiralę długu. Wcale tak jednak być nie musi, jeśli będziemy korzystać z darmowego okresu grace period.

Graficzne wyjaśnienie darmowego grace period

To właśnie darmowy grace period czynią kredytówki atrakcyjnym. W przypadku BPH darmowy okres to 54 dni, więc jeśli oddamy pożyczoną kasę w terminie, środki banku będziemy mogli używać zupełnie za darmo i oprocentowanie kredytu nie będzie nas dotyczyć.

Regulamin promocji 3 razy 100 zł w BPH

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz