piątek, 17 czerwca 2016

10 euro cashback oraz 50% niższy spread na Euro w mistrzowskiej promocji


Mistrzostwa Europy w pełni, zaś Polacy są od wczoraj niemal pewni awansu do kolejnej fazy rozgrywek. To oznacza, że oprocentowanie lokaty Kibicujemy razem w Idea bank podskoczy o 0,75pp w górę, niestety lokata w Aliorze nie drgnęła wczoraj ani trochę, za bezbramkowy remis z Niemcami.

Tydzień Euro na PP3 zakończymy ciekawą promocją mistrzowską jaką ma Alior bank. Omawiana niedawno Lokata kibica jest mało interesująca i daleko jej nawet do dolnych rejonów zaktualizowanego wczoraj rankingu lokat.

Dużo ciekawiej wygląda oferta Mistrzowskiej promocji na Euro. W dniach w których nasi reprezentanci będą rozgrywali mecze w melonikowym kantorze będzie obowiązywać 50% niższy spread dla pary walut EUR/PLN.
Kolejny mecz Polaków przypada na 21 czerwca czyli na najbliższy wtorek. W przypadku naszego awansu do dalszej rundy, a po wczorajszym remisie z zachodnimi sąsiadami jest to bardzo prawdopodobne, pojawi się rzecz jasna kolejny dzień promocji i tak rzekomo aż do finału...W komentarzach dotyczących omawianych przeze mnie różnych kantorów nieraz chwaliliście Aliora za bardzo dobrą ofertę. Teraz będzie można zarobić dodatkowo na start bowiem dla nowych klientów przewidziano 10 euro cashback:)

Tutaj zarejestrujesz się w kantorze walutowym w Alior banku

Co nowi klienci muszą zrobić by dostać owe 10 euro? Warunek jest praktycznie najprostszy z możliwych. Wystarczy dokonać tylko jedną transakcję wymiany w terminie do 17 lipca 2016. Czasu jest więc dość sporo. Cashback melonik obiecuje wypłacić do 31 lipca.


Co ciekawe również tylko jedna transakcja kartą walutową w kantorze walutowym zwalnia z opłaty za jej wydanie i używanie. Bez tej transakcji melonik pobierze sobie opłatę w wysokości 15 zł.

Transakcje gotówkowe taką kartą są bezpłatne, ale nieco inaczej jest w przypadku wypłat gotówki z bankomatu. Tylko jedna wypłata w miesiącu jest bezpłatna, zaś kolejne będą już kosztowały po 9 zł. Za to nie ma opłaty za przewalutowanie transakcji.

Tutaj możesz zarejestrować się w Kantorze walutowym by skorzystać z promocji

Na tym kończą się w zasadzie promocje bankowe związane z Euro 2016.  Rejestracja w opisywanej wyżej potrwa jak się nietrudno domyślić do 10 lipca 2017 czyli do finału tych rozgrywek.

17 komentarzy:

 1. Napisz coś o sytuacji Velto i TK Invest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obligacje odchodzą już do lamusa po tym co te dwie firmy wyprawiają. TK Invest ostatecznie znalazł finał w sądzie oraz w prokuraturze, a tutaj sprawa się potrafi ciągnąć latami.
   Velto zaś jak wiemy od tego tygodnia spłaca wybiórczo swoich obligatariuszy.

   Generalnie tematyka obligacji będzie już raczej sporadycznie komentowana. Zostały mi już tylko 4 obligacje w portfelu, a nowych zakupów nie przewiduję po tym co zrobił TK Invest.

   Usuń
  2. Wręcz przeciwnie - tak jak ostrzegałeś często przed strukturami i innymi pseudo-lokatami trzeba często przypominać o tych pseudo-inwestycjach, żeby pozostał przynajmniej efekt edukacyjny.

   Usuń
  3. Co do struktur to się zgodzę, natomiast z obligacjami jest już inaczej.
   Generalnie jest to dobry pomysł na inwestowanie, pod warunkiem, że emitent jest uczciwy. Sprawdza się tutaj stara zasada, że oprocentowanie obligacji powyżej średniej to bardzo śliski grunt i pożywka dla wszelkiej maści kombinatorów.
   Dlatego odpuszczam sobie zainteresowanie takimi spółkami oferującymi "dwucyfrowy czy prawie dwucyfrowy zysk". Sytuacja przypomina obstawianie średniaków, gdzie możliwość wpadki jest nieporównywalnie większa od stawiania na faworytów.

   Usuń
  4. O czym ty piszesz? Dobry pomysł na inwestowanie? Trząść się przez cały czas czy wykupią czy nie za parę procent więcej niż na lokacie? Porządnie przeanalizować we własnym zakresie sytuacji spółki raczej się nie da. W większości przypadków raporty przed emisją są specjalnie przygotowywane, a materiały emisyjne przedstawiane w różowych barwach. Równie dobrze można rzucać monetą przy wyborze. Wszystkie kłopotliwe spółki oferowały oprocentowanie średnie i zapowiadały się dobrze. Zdecydowanie mądrzej jest kupować złoto, nieruchomości czy walutę, jest się wtedy właścicielem czegoś wartościowego. Już akcje są lepsze bo rynek jest płynniejszy i szybciej można je upłynnić. A z obligacjami - jak w kasynie - NIE DA SIĘ WYGRAĆ - jedna wtopa niweluje cały zysk.

   Usuń
  5. O czym piszę? Na przykład o obligacjach Alior banku, które nie sądzę by były złym zakupem. Poczekam na pierwszą wypłatę odsetek gwarantującą 5%, po czym mam zamiar je sprzedać, stoją bowiem powyżej 100%.
   Mam stratę przez pozbytego w ostatniej chwili PLF, więc mam możliwość uniknięcia w ten sposób podatku od zysków kapitałowych.

   Usuń
 2. Problem mają nie tylko obligatariusze TK Invest i Velto Cars. Spółki: Pesso oraz Lesasing Experts czyli obecne Property Lease Fund złożyły wnioski do sądów w sprawie postępowań układowych. Oznacza to, że w najlepszym wypadku skończy się na częściowych stratach. Zbliża się termin wykupu obligacji HWDPE (obecny polski holding spożywczy) - te same kolesie co TK Invest, czyli praktycznie gwarancja braku wykupu. Inwestycje pierwsza klasa. Zabezpieczenia okazują się ściemą a zapisy zawarte w warunkach emisji są niezobowiązujące. Warto te przekręty naświetlać, żeby nie naciągali już nowych ofiar. Nikt nie ponosi konsekwencji karnych czy materialnych takich oszustw, a postępowania potrwają pewnie kilka lat. Więc może jednak warto opisywać na bieżąco działalność trefnych spółek i prezesów / prokurentów przekrętników, ponieważ jak na razie mają się dobrze i nic im nie grozi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno się z tobą nie zgodzić. Sam posiadam owe nieszczęsne HWDP i nawet się nie łudzę, że będzie zwrot, choć pierwsze trzy płatności dostałem.
   Od czasu do czasu będę wracać do tematyki obligacji, ale na pewno już nie w takim stopniu jak dotąd.

   Usuń
  2. 1/ Czy ktoś sprawdził czy rzeczywiście Pesso złożyło ten wniosek o układ do sądu? Bo rubryka w ich KRS dotycząca postępowania upadłościowego jest pusta - toteż może to być totalna ściema a prezes z małżonką na Malediwach ryby łowią.2/ Tak sądy są powolne ale jeżeli sprawa zahacza o kryminał nie ma na co czekać tylko spuszczać im prokuraturę na łeb - koszt niewielki a złodziei i przekrętników należy tępić bezwzględnie. Apel do spłaconych obligatariuszy Velto Cars serii B - nawet jak odzyskaliście kasę nie odpuszczajcie i powiadamiajcie prokuraturę, w Waszym przypadku mimo iż kasę odzyskaliście to popełniono przy emisji serii B szereg przestępstw i winny (ex-prezes Szczupak co najmniej) powinien zostać przykładnie ukarany. 3/ Nic tak nie boli złodzieja jak uderzenie po kieszeni. Zanim sąd coś postanowi zmasowaną akcją informacyjną o przekręcie możecie sprawić, że akcje które posiada prezes-złodziej osiągną należną im wartość papieru toaletowego.

   Usuń
  3. Z tą spłatą przez Velto Cars to jakaś ściema. Mam kontakt z 7-ioma obligatariuszami i nikt z nich nie dostał ani grosza.

   Usuń
 3. Dzwoniłam jakiś czas temu do sądu w Lublinie, żeby sprawdzić czy wniosek od Pesso wpłynął. Pani potwierdziła, że wpłynął, ale zawierał braki formalne, więc zostanie wysłane wezwanie do ich usunięcia. Zastanawiam się, jaki układ ma zamiar zaproponować Pesso. Czy jest w ogóle sens na tym etapie składać pozew do sądu o wydanie nakazu zapłaty? postępowanie upadłościowe może spokojnie jeszcze potrwać nawet pół roku, a może przez ten czas sąd zdąży przeprowadzić postępowanie nakazowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli nie ma jeszcze postanowienia sądu co do układu (a jeżeli sąd nie widzi możliwości układu to upadłość likwidacyjna), a Pesso Ci obligacji nie wykupiło, to zanim zapadnie postanowienie sądu i będą chronieni przed wierzycielami masz czas złożyć do sądu wniosek o nakaz zapłaty i puścić komornika.

   Usuń
 4. Pisałem do PESSO i Velto wszystkie wiadomości bez odpowiedzi od tygodnia. Środków z Velto żadnych nie otrzymałem, co mnie denerwuje to serię B szybciej regulują niż serię A. @polcan wypadałoby co jakiś czas coś skrobnąć o tych obligacjach to że siedzimy w bagnie po pachy to nie powód aby zapomnieć te inwestycje i przejść do porządku jakby nic się nie stało. Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie broniłem czytelnikom napisać jakiś artykuł, szczególnie dotyczący ważnych tematów, który następnie publikowałem. Ukazało się już takich bardzo wiele. Wystarczy wysłać go na adres podany w zakładce kontakt, a opublikuję go na blogu.

   Usuń
 5. Otrzymałem właśnie odsetki za ostatni kupon Velto seria A. Coś pozytywnego :) Sławek

  OdpowiedzUsuń
 6. Otrzymałem odpowiedź od PESSO:

  Na chwilę obecną Emitent uzupełnia braki formalne, jako odpowiedź do
  pisma sądowego wzywającego do uzupełnienia danych.
  Spółka tym samym oczekuje na decyzje Sądu w zakresie złożonego wniosku.
  Z poważaniem
  Biuro Zarządu
  PESSO sp.z o.o. z siedzibą w Lublinie

  Sławek

  OdpowiedzUsuń