środa, 15 czerwca 2016

Dwunasty zawodnik czyli test promocyjnej oferty dla kibiców w WBK


Euro 2016 się rozkręca, za nami pierwsza kolejka rozgrywek grupowych. Banki z tej okazji przygotowały nie tylko omówione wczoraj specjalne lokaty, ale także liczne promocje. Najwięcej z nich ma bez wątpienia BZ WBK.

Analiza lokat wykazała, że praktycznie do każdej można się przyczepić. Alior jest ok, ale dał niemożliwy do spełnienia warunek. Idea bank nawet po spełnieniu warunku jest mało ciekawa. Najlepsza jest oferta Credit Agricole z 3,20%, ale tu trzeba mieć konto i jest limit kwotowy.

Podsuwa to podejrzenie, że oferta WBK też może być najeżona różnymi warunkami. Przyjrzymy się więc bliżej by odkryć czy jest tutaj coś godnego uwagi, czy też to zwykłe naciąganie klienta pod pretekstem popularnych zawodów Euro 2016.


BZ WBK przygotował wręcz specjalną stronę poświęconą rozgrywkom piłkarskim o nazwie 12 zawodnik. Dwunastym zawodnikiem jesteśmy oczywiście my, czyli kibice. Co zatem możemy znaleźć na tej stronie?

Konto bez bonusu dostępnego na innej dedykowanej stronie

1) Konto dla Kibica - polowanie na naiwnych
Zastrzeżenia można mieć już na początku. Reklamowane jest konto godne polecenia, które zdaniem banku można założyć w przerwie meczu. Zresztą teraz na czas mistrzostw nazywa się ono Konto dla Kibica, ale nie oferuje żadnego bonusu do reklamowanych 4%.

Ta oferta identycznego "konta dla kibica" jest o wiele lepsza :)
Warto tutaj przypomnieć dla nowych czytelników bloga, że równolegle można założyć to samo konto z tymi samymi parametrami, ale z dodatkowym bonusem 100 zł korzystając z dedykowanego linka. Oferta jest na tyle świetna, że przypomniałem ją wczoraj na PP1 i z pewnością lepiej zgarnąć dodatkową stówkę niż dać się złapać na szał Euro.

Tutaj założysz konto w WBK na 4% z dodatkowym bonusem 100 zł

Warto przypomnieć, że obie promocje konta czy to z premią 100 zł za wykonanie 6 przelewów jak i bez bonusu trwają do 30 czerwca. Od lipca powyższy link będzie już nieaktywny.


2) Prezent Kibica
Po założeniu konta z bonusem 100 zł możemy założy kolejne konto w oddziale. Warto to zrobić, gdyż można posiadać 3 konta z oprocentowaniem 4,00% do kwoty 4.000 zł. Dostaniemy za to do wyboru jeden z gadżetów kibica: szalik, opaskę lub długopis

Nie wiem czy interesują Was takie promocyjki. Jeśli jednak są zagorzali fani piłki nożnej, którzy lubują się w takich prezencikach, to dodam, że są one dodawane nie tylko za konto ale także za wyrobienie sobie karty kredytowej lub limitu kredytowego w koncie.

Inna sprawa czy warto mieć kartę kredytową czy limit w koncie w WBK. Limit warto mieć tylko w dwóch bankach, gdzie jest on darmowy: w Eurobanku oraz Millennium, zaś kartę kredytową warto mieć w Citi gdzie rozdawane są obecnie albo voucher na 400 zł albo tablet.

Tutaj założysz kartę w Citi z voucherem na 400 zł do sklepu morele.netJedyna godna uwagi oferta w promocji 12 zawodnik

2) 20 zł za BLIK
Kto już ma konto może wziąć udział w dość ciekawej promocji w której można zgarnąć 20 zł. Dwie dychy dostaniemy do 10 sierpnia 2016 jeśli:
 • wykonamy 3 płatności BLIK albo komórką BZWBK24 mobile albo BZWBK24 internet na łączną kwotę 30 zł
 • wykonamy jedną wypłatę BLIK z bankomatu
 • wykonamy jeden przelew przez telefon
Dość dużo warunków jak na 20 zł, ale są jak najbardziej do przejścia. Musimy się jednak zmieścić ze spełnieniem warunków do 10 lipca 2016. Przewidziano limit nagród na łączną kwotę 50.000 zł. 


4) Ubezpieczenie dla Kibica
Ubezpieczenia to nie jest tematyka bloga, więc ten punkt sobie podarujemy. Jedynym ciekawym ubezpieczeniem jest obowiązkowe OC, tutaj jednak jest mowa o ubezpieczeniu na podróż. Sam z tego nigdy nie korzystam, nie zgodziłem się też na nie podczas ostatniej podróży na Cape Verde, choć biuro podróży zachęcało do tego dość mocno.


Podsumowując oferta dla Kibica nie wygląda za ciekawie. Niby jest tutaj kompleksowy pakiet dla kibica, ale praktycznie wszystko można znaleźć w lepszej wersji. Na uwagę na dobrą sprawę zasługuje jedynie bonus 20 zł za płatności BLIK. Reszta oferty jest bowiem lepsza u konkurencji.

Regulamin promocji Prezent Kibica
Regulamin bądź z BLIKiem 12 zawodnikiem

3 komentarze:

 1. To można teraz założyć konto na 4% w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam już konta godne polecenia/ trzy sztuki bo pozostałe zamknąłem/. Czy mogę otworzyć konto kibica i będzie oprocentowane 4%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę, konto kibica to inna nazwa na to samo konto godne polecenia, używane tylko na czas Euro by wykorzystać boom na obecną modę. Wiadomo jednak, że można mieć tylko 3 KGP, chociaż chciałbym się mylić...

   Usuń