piątek, 29 stycznia 2016

Dodatkowe bonusy w promocji akcja z lokatą w Toyota bank


Dziś na blogu FpG szczegóły wyczekiwanej nowej akcji w Toyota bank dotyczącej nowego bonusu za założenie lokaty. Tym razem jednak Toyota znacząco rozbudowała swoją ofertę noszącą nazwę Rok Korzyści omówionej wstępnie tutaj.

Czas więc omówić drugą, pozalokatową część, w której można, ale oczywiście nie trzeba brać udziału. I dobrze że mamy wybór, dzięki temu bowiem każdy wybiera to co mu pasuje.

Przypomnijmy więc krótko warunki akcji Toyoty: Nowi oraz obecni klienci za założenie lokaty na 100 dni ze stałą stawką 2,75%  
 • mogą zdobyć w łatwy sposób 100 zł (obecni 50 zł)
 • dodatkowo obie grupy mogą zgarnąć 10 zł
 • uzyskać do 600 zł za 5-10% cashback
 • brać udział w konkursie z nagrodami: kamera, tablet, książka
Więc po kolei.


Terminy są wspólne zarówno dla lokat jak i wymienionych wyżej bonusów i tak:
Zostawiamy maila w poniższym dedykowanym linku by skorzystać z tej promocji w terminie do 29 lutego 2016.

Tutaj weźmiesz udział w nowej akcji Toyoty z 50/100 zł bonusem do lokaty
  
Korzystamy z otrzymanego na podany mail linka i wybieramy opcję Nowy klient lub obecny klient. Do 28 marca 2016 zakładamy lokatę na 100 dni na minimum 10.000 zł. Aby otrzymać premię wystarczy posiadać lokatę przez 70 dni.

Szczegóły akcji dotyczącej lokat podałem w artykule na FpG, lub można zajrzeć do regulaminu. Poza premią 100 zł za lokatę (nowi klienci) lub 50 zł (obecni klienci), można zdobyć dodatkowe bonusy i nimi zajmiemy się niżej.


Dodatkowa premia 10 zł

Można ją zdobyć, jeśli:
 • założymy lokatę na 100 dni z 2,75% na minimum 10.000 zł
 • zarejestrujemy się w promocji tankuj korzyści do pełna
Tutaj zarejestrujesz się w promocji tankuj korzyści z premią

To co prawda ta sama strona, ale jej adres zawierający frazę tankuj korzyści z premią zdradza, iż dotyczy także drugiej premii. 


Do 600 zł za 5-10% cashbackWarunki otrzymywania zwrotu za tankowanie są ładnie pokazane w formie obrazkowej. Wyżej przedstawiam przykład dla wariantu 5%. Aby dostać 5% zwrotu trzeba przykładowo:
 • posiadać saldo na rachunku na 1000 zł
 • posiadać saldo depozytów na 10.000 zł
 • płacić kartą na 500 zł miesięcznie
Na moje oko warunki są trochę przesadzone. Pierwszy z nich może denerwować, bo praktycznie marnuje kasę na nieoprocentowanym koncie. Drugi za to jest banalny, bowiem jest zawarty w poprzedniej promocji. Ostatni zaś jest mocno wyśrubowany, bowiem 500 zł to wcale nie jest mało.

Pozostałe przypadki na 6%-10%, które są nieco bardziej wyśrubowane, omówiłem szczegółowo w artykule Nowe warunki otrzymania 600 zł w Toyota bank w 2016. Zainteresowani mogą zerknąć i sami ocenić czy Toyota trochę nie przeholowała tutaj ze swoimi wymaganiami.


Dodatkowy konkurs Tankuj korzyści z nagrodami
Kto lubi zabawy w wymyślanie hasła może się pokusić o najciekawsze hasło promujące ofertę: Tankuj korzyści z Toyota bank. Należy jednak pamiętać, że długość hasła nie powinna przekraczać 250 znaków wliczając spacje.Co jest do wygrania widzimy na powyższym obrazku. Dwie pierwsze nagrody są dość atrakcyjne, ale nagroda pocieszenia jest dość nietypowa jak na konkurs. Zgłoszenia do udziału w konkursie można przesyłać do 20 maja 2016, trzeba jednak wcześniej być posiadaczem lokaty na 100 dni opisanej wyżej. Po dacie 20 maja nie wolno już dokonywać żadnych zmian w przesłanym haśle konkursowym.

Sam konkurs potrwa do 27 września 2016. Aby brać udział w konkursie należy pełnić dodatkowe warunki:
 • utrzymać Konto Jedyne do dnia wyłonienia zwycięzców
 • korzystać z wymienionych wyżej warunków Tankuj do pełna przez 3 miesiące
Tego typu konkursy zawsze mają swoich zwolenników.  

Podsumowując do akcji z lokatą opisanej na FpG raczej trudno mieć zastrzeżenia. Jest całkiem ok, szczególnie dla nowych klientów. Obecni klienci muszą się pilnować z terminami oraz utrzymaniem odpowiedniego salda. 

Natomiast dodatkowy bonus, oraz akcja konkursowa opisana w powyższym artykule nie jest już tak atrakcyjna. Ta raczej jest adresowana dla maniaków konkursowych oraz wyjadaczy wisienek, którym nie straszne są hardcorowe wymagania.

Dla zainteresowanych tą dodatkową promocją regulamin tankuj korzyści do pełna

48 komentarzy:

 1. Z regulaminu wynika że wystarczy tyko się zarejestrować i nie trzeba brać dalej udziału w promocji tankowania żeby otrzymać te dodatkowe 10zł Czy dobrze to rozumie?

  OdpowiedzUsuń
 2. - 2,49 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku lub płatność kartą za min. 400 zł. 4,5 zł operacja bankowa. SŁABA oferta

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy 10:33

  O co chodzi z cyt. " 4,5 zł operacja bankowa"

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan, dzwoniłeś może do emitenta zapytać, czy będzie dziś kasa z obligów alko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie bo przecież dopiero południe, a do 17:00 daleko.

   Usuń
  2. Czy tylko ja dostałem 'informację', że spłata obligacji serii C może ulec wydłużeniu? Ludzkie Paniska poinformowali w dniu płatnosci. A jeśli się nie przyjmę do wiadomości 'informacji' to co radzicie? Najpierw kontakt po dobroci czy lepiej od razu do prawnika?

   Usuń
  3. Nie tylko ty, też dostałem taką informację z propozycją podniesienia oprocentowania o 0,50pp.

   Usuń
  4. Powiedzcie coś więcej. Ja nie dostałem ani kasy ani informacji.
   Dzwoniłem do TK Invest koło 16:00, ale nie odbierali. Potem do domu maklerskiego BDM Bielsko-Biała, ale się dowiedziałem, że w dziale obligacji nienotowanych na giełdzie nikogo już nie ma o tej porze.

   Usuń
  5. Spółka rozesłała komunikat podpisany przez zarząd:
   Wypłata kapitału z tytułu spłaty obligacji serii C może ulec wydłużeniu do dnia 30.04.2016r, natomiast odsetki zostaną zapłacone w dniu dzisiejszym tj.29.01.2016r.
   Spółka w chwili obecnej jest w trakcie procesu przeprowadzenia dużej transakcji na rynku kapitałowym, której finalizacja w chwili obecnej ze względu na zawirowania na rynku, byłaby dla spółki wielce niekorzystna. W związku z powyższym zwracamy się z prośba o wyrozumiałość za którą z góry
   dziękujemy.
   Jednocześnie aby zrekompensować Państwa wydłużony okres spłaty pragniemy wskazać, iż od dnia wykupu przewidzianego w WEO obligacji serii C
   oprocentowanie zostaje podniesione o 0,5 % w skali roku, a co również za tym
   idzie należne odsetki za ten okres zostaną wypłacone w dniu spłaty całości
   kapitału.

   Usuń
  6. Dzięki Polcan.
   Ciekawe, że ja dziś nie dostałem ani odsetek (poprzednie 3 kupony zawsze były w terminie), ani kapitału (20 tys.), ani żadnej informacji od emitenta :(
   No nic, 10% przez kolejne 3 miechy to dobry deal, ale pod warunkiem, że nam oddadzą kapitał i odsetki za te 3 miechy...
   Co robicie? Czekacie czy walczycie?
   PS: 30.04 to sobota, więc chyba mieli na myśli 29.04...

   Usuń
  7. Właśnie sprawdzałem konto - brak wpływu.
   Mail do mnie był wysłany o godz. 15:23, więc być może zrobili wypłatę, ale księgowanie będzie dopiero w poniedziałek.

   Mi to się nie podoba i będę się próbował dowiedzieć co jest grane.

   Usuń
 5. A z alko nie powinno być 28. Lutego a nie 28 stycznia? Jak dobrze pamietam to emisja była 28.11.15 wiec 3 miesiące mija w lutym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mówimy o czymś innym, bo ja miałem na myśli wykup emisji sprzed roku.

   Usuń
 6. Koledzy, czy dostaliście już 3 kupon z obligów samochodowych? Znów opóźnienie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli piszesz o Velto, to ja też nie dostałem.
  Ciekawe co teraz wymyślą. Ostatnio było o "zaniedbaniach ze strony osób odpowiedzialnych za obsługę wypłaty odsetek".
  O ile w ogóle zapłacą.

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie również brak środków, informacji o opóźnieniu też nie przysłali. Normalnie żarty jakieś. Pogrzebałem trochę w google i okazuje się, że nasza spółeczka pod koniec grudnia nabyła kolejny pakiet akcji Velto Cars, wygląda mi to na jakieś kolesiostwo http://www.stockwatch.pl/komunikaty-spolek/VELTO,zawiadomienie-o-zmianie-stanu-posiadania-w-og-2015-12-30,EBI,20151230_090358_0000088659

  Ciekawe czy ta nieruchomość, która jest zabezpieczeniem jest jeszcze w ich posiadaniu? Moim zdaniem jest źle i to bardzo. Trzeba szybko działać. Co Polcan radzisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na odpowiedź, którą mam dostać w poniedziałek. Przestaje mi się to podobać.

   Usuń
 9. Ja powiem tak, wolę wróbla w garści, niż gołębia na dachu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Polcan mam nadzieję, że dowiesz się czegoś więcej w tej sprawie. Czekam również na informację...

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie chcę siać paniki, bo i tak do poniedziałku nic się nie dowiemy (o ile w ogóle się coś dowiemy, o ile w ogóle będzie to wiarygodne)ale istotne jest żeby nie przeczekać momentu w którym można jeszcze coś zdziałać zamiast biernie czekać licząc na uczciwość i realność zapewnienia o tym że za kwartał będzie dobrze.

  Swoją drogą ciekawa taktyka, informowanie posiadaczy obligacji ostatniego dnia, którego teoretycznie całościowy kapitał powinien wrócić i iść dalej na być może kolejne zaplanowane inwestycje, że następuje jednostronna zmiana umowy i liczenie na "wyrozumiałość". Ktoś wie jakie jest umocowanie prawne takiego działania?

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeżeli w poniedziałek nie uzyskamy żadnej konkretnej odpowiedzi to trzeba bardzo szybko działać. Upływ termin wykupu obligacji rodzi jeden bardzo istotny skutek. Z chwilą upływu tego terminu, zobowiązanie dłużnika staje się wymagalne. Oznacza to, że po stronie wierzyciela powstaje roszczenie o wykupienie przez dłużnika obligacji. Roszczenie to może być dochodzone przed sądem. Zanim jednak skieruje się spraw do sądu warto wcześniej wysłać do spółki wezwanie do wykupu obligacji i zapłaty ceny wykupu. W wezwaniu takim należy wskazać oznaczenie obligacji, których wykupu się żąda oraz termin wykonania zobowiązania (np. 7 dni od daty otrzymania wezwania), a także wskazać numer rachunku na który emitent ma dokonać zapłaty ceny wykupu i związanych z nią należności ubocznych.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy komuś udało się dowiedzieć czegoś? Ja dzwoniłem do firmy, ale "szefa" dziś nie ma. Trzeba dzwonić jutro.

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak... szef może być teraz nieuchwytny,
  ale z sekretarką można sobie pogawędzić do woli

  OdpowiedzUsuń
 15. Również dostałem maila. Napisali także że wypłata odsetek zostanie dokonana 29 stycznia. Czy ktokolwiek dostał choćby odsetki?

  OdpowiedzUsuń
 16. Dzwoniłem do Domu Maklerskiego BDM S.A. (oni płacili nam odsetki 3 razy). Pani na wstępie powiedziała, że mi współczuje, gdy usłyszała TK Invest.
  Powiedziała, że nie było żadnego kontaktu ze strony TK Invest. BDM nie dostał kasy ani na wykup obligacji ani na płatność odsetek (4. kupon).
  Spółka TK Invest kłamała w mailu, mówiąc, że odsetki będą 29.01. Nie ma ich do tej pory.

  Potem zadzwoniłem do TK. Sekretarka powiedziała, że szefa nie ma i wzięła mój numer. Szef ma jutro oddzwonić.
  Była zdziwiona, że nie dostałem odsetek, bo ona myśli, że jest tak jak w mailu, czyli że nie dostaliśmy tylko kapitału.

  Polcan, Ty dostałeś ofertę prywatną tych obligacji.
  Nie wiem czy od BDM, czy od TK, czy jeszcze od kogoś innego. Ale może ten ktoś może coś powiedzieć nt. naszej kasy.
  Czemu spółka kłamie? Czy ma pieniądze na wykup, ale nie chce go na razie dokonać, czy po prostu nie ma kasy?
  Po naszej emisji zaraz była druga (max. kilka tygodni później) - czy im też nie wykupią?
  Żeby nie doszło do tego, że im wykupią, a nam nie...

  Może ktoś stworzy jakąś grupę mailową i dopisze do niej tych, którzy tu w komentarzu zgłoszą chęć dopisania?
  Moglibyśmy tam pisać o tym, jak walczyć z TK, jak odzyskać co nasze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszyscy są mocno zdziwieni tym co teraz robi spółka wraz ze spółką, która oferowała te papiery.

   Przed chwilą sprawdzałem konto, środki nie wpłynęły ani na wykup, ani czwarta płatność. Kontakt ze spółki jest taki jak podałeś wyżej.

   W związku z powyższym będę zbierać ludzi na maila taki jak w przypadku obligacji. Sprawa mocno mi się nie podoba, bowiem spółka o takich sprawach powinna informować z kilkudniowym wyprzedzeniem, a nie po fakcie.

   Usuń
 17. Ani kapitału ani 4 kuponu też nie ma. Skandal. Co teraz robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że przyda się osobny artykuł na ten temat oraz zebranie poszkodowanych razem. W piątek będę wiedzieć więcej na ten temat od strony formalno-prawnej.

   Usuń
 18. Czyżby Velto Cars tez miała problemy?Informacja poniżej bez podania daty wypłaty odsetek.
  Szanowni Państwo,

  W imieniu Velto Cars S.A. chcielibyśmy bardzo uprzejmie przeprosić Państwa za niewielkie opóźnienie w wypłacie odsetek od obligacji serii A.
  Przyczyną opóźnienia była konieczność rekalkulacji naliczonych odsetek. Było to wynikiem błędnego naliczenia odsetek w pierwszym okresie odsetkowym (lipiec 2015). Zostały wtedy naliczone odsetki o wartości znacznie wyższej niż należna.
  W drugim okresie odsetkowym (październik 2015) nadpłata z pierwszego okresu nie została skorygowana. Nastąpiło to dopiero przy kalkulacji i wypłacie odsetek za trzeci okres.
  Mając powyższe na uwadze, wartość wypłaconych obecnie odsetek znacząco odbiega od kwot wypłaconych w poprzednim okresie odsetkowym, jednakże - tak jak wyjaśniamy powyżej - jest to skutkiem korekty wartości wypłaconych odsetek w poprzednich okresach.
  Za zaistniałe zamieszanie bardzo serdecznie przepraszamy.

  Z wyrazami szacunku,

  Biuro Zarządu
  Velto Cars S.A.
  Aleje Jerozolimskie 195
  02-222 Warszawa

  OdpowiedzUsuń
 19. Po wejściu w księgę wieczystą OP1G/00038714/0 w dziale IV widzimy hipotekę na rzecz Kancelarii Bojanowski Hipisz- administratora hipoteki. Wykup serii C- 29.1.16r, seriiC1- 27.2.16r.,serii B- 22.12.16r. Jesteśmy pierwsi w kolejce- trzeba szybko działac, może zawiadomic AH?

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawe czy chociaż serię A wykupili. Jeśli nie, tzn. że TK Invest nigdy jeszcze nie wykupiła obligacji...

  W piątek Polcan ma coś wiedzieć. Poza tym od jutra prezes ma być dostępny, ale to pewnie obiecanki-cacanki.
  Jeśli do piątku nie dowiemy się nic konkretnego, proponuję zawiadomić AH.
  Niestety nie mam doświadczenia - to moje pierwsze obligi.
  Ktoś tu pisał, żeby wysłać wezwanie do zapłaty.

  Może ktoś doświadczony coś doradzi jak to rozegrać?

  OdpowiedzUsuń
 21. Zastanawia mnie fakt dlaczego TK Invest rozesłało komunikat o wydłużeniu okresu wykupu obligacji w ostatniej chwili.
  Polcan, czy przypadkiem nie ma jakiegoś określonego prawnie terminu w którym obligatoriusz może składać roszczenie o natychmiastowy wykup obligacji a spółka liczy na to,że termin ten nie zostanie dotrzymany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja takowego nie znam, ale zainteresuję się tym tematem.

   Usuń
 22. Czy Szanowny Pan prezes Tadeusz Kułaczkowski tak zwany "szef" wykonał już do kogoś z Was telefon w sprawie wyjaśnienia zaistniałej sytuacji?

  OdpowiedzUsuń
 23. Dowiedziałem się bezpośrednio w BDM, że dostali wczoraj wieczorem kasę na wypłatę odsetek. Podobno zrobili dziś rano przelewy, które powinny dziś się pojawić u nas na kontach. Zobaczymy jak to wypadnie w rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie, na razie nie oddzwonił. Natomiast na koncie pojawił się dziś ostatni kupon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, dziś dostałem przelew z BDM z odsetkami za 4 okres. 4 dni opóźnienia.

   Usuń
  2. Dodatkowo dziś w skrzynce pocztowej znalazłem list od TK Invest z treścią zaprezentowaną przeze mnie wyżej 29 stycznia o 17:24.
   Spółce trochę późno przypomniało się, że ma zobowiązania wobec obligatariuszy...

   Usuń
 25. Odsetki z TK już dostałem... Z datą dzisiejszą.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja tez dostałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   jestem "szczęśliwym" posiadaczem obligacji TK Invest, Velto Cars jak i HWDPE (firmy powiązane)dlatego jestem potrójnie zaniepokojony. Dzwoniłem dzisiaj do BDM powiedzieli że dzisiaj wypłacą kupon i wypłacili. Broker który sprzedał mi te papiery uspokaja, że maja zatory płatnicze i że starają się o kredyt bankowy bo obligacje są drogie, ale ja im już nie ufam. W Warunkach Emisji w punkcie 19.2.4 piszą o możliwości złożenia pisma z żądaniem do Emitenta o natychmiastowy wykup (czas 14 dni roboczych). Co robić, czekać do kwietnia czy pisać?

   Usuń
  2. Skąd info o 14 dniach roboczych?
   Nie widzę tego ani w ustawie o obligacjach, ani w warunkach emisji TK Invest.

   Usuń
  3. Tak jak pisałem jest to zawarte w Warunkach Emisji,punkt 19.2.4 "...żądanie Obligatariusza dotyczące przedterminowego wykupu Ibligacji będzie skuteczne jeśli zostanie dostarczone w formie pisemnego żądania Przedterminowego Wykupu Obligacji do 14 dnia roboczego..."Zgodnie z art.24 ust. 3 Ustawy o Obligacjach.

   Usuń
  4. Cały punkt 19.2 dotyczy przedterminowego wykupu. I w 19.2.4 masz 14 dni na żądanie.
   W naszej obecnej sytuacji termin wykupu minął 29.01, więc teraz po prostu żądamy wykupu (nie przedterminowego). Mamy na to 10 lat, bo tak mówi ustawa. Oczywiście im szybciej, tym lepiej...

   Usuń
 27. A co z kapitałem?

  OdpowiedzUsuń
 28. Polcan, czy rozmawiałeś już z prezesem TK Invest albo z osobą/firmą, od której dostałeś info o emisji serii C?
  Masz dla nas jakieś info? Będzie artykuł i porady czy działamy każdy na własną rękę zamiast się zorganizować?

  Jeśli na własną rękę, to ja to widzę tak:
  1) wysyłam do spółki żądanie natychmiastowego wykupu (art. 74. ust 2. ustawy o obligacjach),
  2) czekam co spółka zrobi, ale nie wiem ile oni mają czasu na ten natychmiastowy wykup - ktoś wie?
  3) jeśli nie wykupią, to trzeba zawiadomić Administratora Hipoteki i on będzie starał się odzyskać nasz hajs, ale pytanie: kto ma zapłacić za jego pracę i ile?
  Bo to powinno być chyba powiedziane w umowie między TK a Adminem, ale przecież my nie mamy wglądu do tej umowy...

  --------------
  Czy ktokolwiek rozmawiał już z prezesem spółki albo z AH?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem nie ma co samodzielnie pozywać firmy bo będą to za duże koszta.
   Powinniśmy jako inwestorzy zebrać się, wysłać wezwanie do zapłaty, a potem ścigać firmę jeśli nie zapłaci w określonym terminie.

   Usuń