czwartek, 21 stycznia 2016

WBK podwaja oprocentowanie konta czyli marna kopia akcji z Raiffeisen


Wczoraj na FpG ruszyła pierwsza akcja specjalna w tym roku. Znów oferentem jest popularny BZ WBK, gdzie bardzo łatwo jest zgarnąć 100 zł wraz z licznymi bonusami w postaci m. in. 4% na koncie

Kto jakimś cudem jeszcze nie skorzystał z jednej z najlepszych akcji ubiegłego roku, teraz ma znów szansę. Tym bardziej, że premia pieniężna jest o wiele łatwiejsza do zgarnięcia aniżeli w roku ubiegłym.

Jednocześnie WBK ruszyło z akcją o bardzo obiecującej nazwie Podwajamy oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Skojarzenie z akcją w Raiffeisen, gdzie podwajano odsetki do 4% jest natychmiastowe. Czy słusznie?

No ok, tyle że stawka bazowa jest zbyt niska

No właśnie, szumne hasło nie zawsze musi oznaczać, że ofertę należy brać w ciemno. Bank nazywa to co prawda promocją, ale okazuje się, że nie każda promocja musi być atrakcyjna, a w tym przypadku niestety nie jest.

Problem w tym, że konto oszczędnościowe wyściowo jest oprocentowane tylko na 0,75%. Czyli podwojenie oznaczać będzie podniesienie stawki tylko do marnych 1,50% co w żadnym przypadku za atrakcyjne uznać nie sposób.

A tymczasem bank każe w tym celu spełniać jeszcze dodatkowe warunki! Przelew na 1000 zł jeszcze przejdzie, ale już płatności kartą na obowiązkowe 400 zł to już całkowita przesada. Czyli oferta Money Mania 3 jest całkiem ok, ale podwojenie odsetek już nie.

Tutaj założysz konto na 4% w WBK wraz z 100 zł bonusem w akcji Money mania 3

Raiff miał bardzo fajny warunek. Było nim przyjemne do nothing i za nic nierobienie mieliśmy podwojoną stawkę, dla kwoty bez limitu. Tutaj nie dość, że mamy wymóg aktywnej karty, to jeszcze liche oprocentowanie posiada limit do 100.000 zł. 

Powyższe rozważania dotyczą konta oszczędnościowego widocznego na stronie banku. A jak widzimy na reklamie promocja ma dotyczyć jeszcze Konta oszczędnościowego Standard oraz Konta Ekstra Oszczędnościowego. Jakie są stawki tych dwóch kont?

Nie bardzo wiadomo, bowiem nie ma informacji o tych konta na stronie WBK. Oprócz konta oszczędnościowego mamy tu tylko konto oszczędnościowe a la lokata oraz KO w walutach obcych. Pytanie gdzie można znaleźć stawki standard oraz ekstra? 

Zapraszam więc do poszukiwań, gdzie są te ukryte dwa konta. Zresztą nawet gdy ktoś je znajdzie, nie sądzę by stawka jakie oferują była godna uwagi. Bo zwykle gdy bank da jedną fajną ofertę, to druga tylko mydli oczy.

Oferta jest na tyle marna, że tym razem nie załączam regulaminu. Szkoda na to czasu...

1 komentarz:

  1. Należę do grupy osób, która skorzystała ze świetnej promocji Raiffeisen i przyznam, że była to świetna akcja :D

    Oj nie udana próba wykorzystania pomysłu ;) dobrze czytać takie artykułu, pozwalają uniknąć głupich wpadek ;)

    OdpowiedzUsuń