wtorek, 26 stycznia 2016

Bank który rezygnuje całkowicie z... kont i lokat


Środowisko czytelników bloga to przede wszystkim wisienkowicze, którzy wiedzą co jest dobre i doskonale potrafią zbierać śmietankę z tego co oferują banki w przypadku FpG czy dodatkowo firmy w przypadku PP3.

Nie jest to w smak bankom, które wolą oczywiście nieświadomych klientów chętnie idących na rzeź i godzących się z obniżaniem oprocentowania po okresie promocyjnym czy nowymi opłatami. 

Okazuje się, że banksterzy zachowują się dokładnie tak jak my. My mówimy: jeśli konto nie jest nam potrzebne, to do odstrzału. Banksterzy mówią podobnie: marka nie przynosi satysfakcjonującego dochodu, to do likwidacji. A szykuje się niezła czystka...


W grudniu zlikwidowano Getin online, w styczniu przestał istnieć Open online. Wszystkie znaki na niebie ziemi wskazują, że kolejnym bankiem do odstrzału będzie Bossa bank. Właściwie już go możemy odstrzelić, bowiem bossowych kont i lokat już tutaj nie ma:(

Tutaj lokat i kont już nie założysz:(

Na swoich blogach niejednokrotnie podkreślam fakt, że banki najchętniej wpakowaliby wszystkich swoich klientów do worka z napisem fundusze. Dlaczego tak się dzieje omówiliśmy szczegółowo wczoraj w artykule Dlaczego mój fundusz mnie oszukuje.

Bardzo ładnie widać to na przykładzie Bossa bank. Mamy tu trzy zakładki: fundusze, lokaty i konta. Zakładka pierwsza oczywiście działa, za to najbardziej pożądane czyli lokaty i konta już nie działają. A przecież to tutaj mieliśmy do niedawna ofertę podrasowaną w stosunku do BOŚ, dziś obie zakładki przekierowują do BOŚ bank.

Pomysł był zresztą ściągnięty z Getin bank oraz Getin online. Lokaty w Bossa były lepiej oprocentowane i co tydzień mieliśmy tutaj średnio atrakcyjne dwie lokaty o nazwach Hit tygodnia z różnymi okresami trwania. Niestety nigdy ich nie omawiałem na FpG, gdyż stawki pasowały tylko do drugiej ligi.

Skorzystałem za to z zakładki konta. Swoją drogą bossa bank w prywatnym rankingu kont bankowych posiada rekord nie do pobicia. Bossa na długo pozostanie bankiem z najkrócej posiadanym przeze mnie kontem. Zakładam to co w danym momencie jest najbardziej opłacalne, zaś przy wyborze posługuję się własnym rankingiem kont oszczędnościowych.

Gdy zauważyłem, że wszystkie banki prześcigają się w spadkach, a pozostał jeszcze tylko jeden z 3,50% założyłem naprędce konto w Bossa bank. Niestety po niespełna tygodniu oprocentowanie zdecydowanie spadło, więc niepotrzebne konto po prostu poszło do odstrzału.

Kurczy nam się zatem pole manewru. Do długiej listy SKOK Wołomin - SKbank - Meritum - Getin online - Open online żegnamy kolejny bank. Jeszcze nie ogłoszono jego likwidacji, ale dla nas to żywy trup, chyba że chcemy założyć sobie na szyję stryczek z napisem - fundusz.

Żegnamy zatem przyjazny Bossa bank.  

By polepszyć sobie humor warto zwrócić uwagę na oferty specjalne, które omawiam już tylko na blogu FpG, zaś dla przypomnienia są grupowane w zakładce promocje na FpG. Te banki przynajmniej nie znikną w najbliższym czasie z rynku.

1) 100 zł za Konto Godne Polecenia w WBK z 4,00%
Wróciła jedna z najbardziej popularnych ofert 2015 roku! Znów do zgarnięcia jest 100 zł w WBK i to w jeszcze łatwiejszy sposób, oraz darmowe konto z kartą na... 4%. Szczegóły w dedykowanym artykule. Oferta ważna do 16 lutego 2016.

Tutaj założysz jedno z najlepszych kont ze 100 zł bonusem i kontem na 4%


2. 120 zł za założenie ikontoAktywatora z 4,00%
Jedyne 4% jakie można dziś spotkać na koncie w banku poza WBK jest w Paribasie. I o dziwo także te 4% można mieć z dodatkowym bonusem co omówiłem w artykule na FpG. Oferta ważna do 10 lutego 2016.

Tutaj założysz inne konto na 4% z 120 zł bonusem w BGŻ BNP Paribas


6 komentarzy:

 1. Eee może zanim zaczniesz siać panikę zmień przeglądarkę albo kompa zrestartuj.
  Strona działa bez żadnego problemu - kliknięcie zakładki lokaty czy konta przenosi na stronę bosbank.pl gdzie możesz np. założyć lokatę online. Wypełniłem część wniosku i wszystko funguje.
  Bossa bank to tylko stronka, za którą zawsze stał BOŚ Bank a ten raczej nie zniknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To przeczytaj jeszcze raz artykuł.

   Wiem że przekierowuje na BOŚ bank i w tym właśnie problem. Bossa miała dawać lepszy procent od BOŚ, tak jak Optima lepszy od BGŻ czy Getin online od Getin banku.

   Zostały tylko fundusze, a to dużo mówi.

   Usuń
 2. No tak skoro wiesz, to pisanie w tytule o "banku który rezygnuje całkowicie z kont i lokat", "żegnamy kolejny bank" to ciutkę nadużycie. BossaBank nigdy bankiem nie była tylko marką.
  BOS rezygnuje tylko z marki Bossa Bank (choć to oczywiście nasze dywagacje bo być może np. tworzą nową stronę stąd przekierowanie), ale nadal będzie obsługiwał konta i lokaty.

  Ktoś nie w temacie po tym artykule może odnieść mylne wrażenie, że jakiś bank w zupełności wycofuje się z obsługi kont i lokat.

  Wybacz, może się czepiam ale rażą mnie tego typu "pudelkowe" tytuły wpisów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz prawo się czepiać, to jest Twój punkt widzenia, a po to są komentarze by je tutaj przedstawiać.
   Ja zawsze patrzę na banki z punktu widzenia korzyści klienta. Jest mi obojętne czy oferentem jest bank główny czy jego marka, oddział, agencja czy franczyza. Jak jest dodatkowy produkt i to lepszy od tego co oferuje bank główny to jest to oferta godna uwagi i warto z niej skorzystać.
   Jak znika marka to dla mnie jest równoznaczne z ograniczeniem możliwości klienta. Koniec lepszych lokat, koniec ciekawszych kont, które ograniczają nam spektrum możliwości.
   Tak było z Getin online, open online i teraz jest z Bossa bank. A szkoda:(

   Usuń
 3. Koniec kont, koniec lokat, koniec wszystkiego :)
  Rozumiem Twój punkt widzenia, ale musisz też zachować ciutkę obiektywności i pisać po prostu jak jest. Jeśli zlikwidowano markę to pisz, że to marka. Nie możesz utożsamiać marki z bankiem bo to nie to samo. Zwłaszcza, że stawiając taki znak równości możesz kogoś wprowadzić w błąd (np. w kwestiach funduszu gwarancyjnego).
  Piszesz o finansach a tu trzeba być precyzyjnym.
  Dobra - kończę to marudzenie, ogólnie uważam, że robisz dobrą robotę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da się ukryć, że blog przedstawia punkt widzenia przefiltrowany pod kątem korzyści wisienkowicza.
   Nie tolerujemy tutaj na przykład funduszy czy struktur, krytykowane są podchwytliwe tricki bankowców. Marki bankowe są traktowane jako inne banki, w których można zdobywać osobne premie w stosunku do banków macierzystych.
   Jeśli ktoś ma wątpliwości, zawsze może zostawić zapytanie w komentarzu, a dowie się co tu jest grane.

   Usuń