wtorek, 22 marca 2016

TK Invest czy Browar Wojcieszów oto jest pytanie


W piątkowym artykule informowałem o dziwnym fakcie, że TK Invest miał być nową twarzą dawnego BiMbeer. Kupując papiery TK Invest przyjąłem do wiadomości, że ma miejsce rebranding: zmiana wizerunku na nowy, bardziej profesjonalny, co sugerowała nowa nazwa.

Tymczasem do żadnego rebrandingu nie doszło. Strona BiMbeer zamiast zniknąć całkowicie z rynku, jest rozwijana i aktualizowana, zaś strona TK Invest została stworzona raz i od tej pory stoi niczym oferta Olsztynka omawiana wczoraj na FpG.

Na domiar złego zamiast spodziewanego rozwoju nowej marki TK Invest nie tylko widzimy martwą od 2014 roku stronę. Gdyby zajrzeć na stronę Krajowego Rejestru Sądowego widzimy, że spółka jako swoją stronę internetową podaje... Browar Wojcieszów.

Źródło: krs-online.com.pl
Wchodząc na stronę owego Browara, podanej na dole obrazka, widzimy w zakładce kontakt, że siedziba znajduje się nie w Lubinie, lecz w Zielonej Górze na ulicy Dekoracyjnej 8.

Mało tego, gdyby zadzwonić na telefon 76 722 35 80, podany na pieczątce spółki TK Invest usłyszycie automatyczną sekretarkę informującą o wykonanym połączeniu do Browaru Wojcieszów. Usłyszymy tam:
Witamy w spółce Akad i Browar Wojcieszów. Proszę wybrać numer wewnętrzny lub poczekać na połączenie:
1 sekretariat wybierz 100
2 faks wybierz 120
3 zamówienia ...

Powstaje więc naturalne pytanie: ile dziś zostało z szumnie zapowiadanego w prospektach następcy BiMbeer. Emisji obligacji TK Invest było wiele, wszystkie emisje w zapowiedziach oferowały liczne zabezpieczenia na hipotekę i, jak doskonale wiemy, nie wszystkie zostały ustanowione w wyniku czego niektórzy dostali zabezpieczenie widmo.

Powód? Możemy się domyślać, że przy licznych emisjach po prostu zabrakło spółce nieruchomości. TK Invest może się chwalić ile to mają majątku, ale wygląda na to, że są one pozajmowane przez licznych wierzycieli, prawdopodobnie nie tylko spółki TK Invest, gdyż od licznych powiązań może się zakręcić w głowie.

A co robi obecny prokurent spółki Michał Sowa, którego zdaniem mamy cały czas czekać na sprzedaż jakiejś kolejnej nieruchomości, o ile takowa jeszcze jest? I oczywiście nie zważać na to, że nasza zabezpieczona nieruchomość już dawno, bo na początku lutego, została sprzedana na rzecz Cars Energy?



Jak widzimy 15 lutego 2016, gdy spółka dostała od nas wezwanie do zapłaty, objął 6000 udziałów w wysokości 300.000 zł, co widzimy na powyższym screenie. Po czym prawdopodobnie te same udziały sprzedał 1 marca 2016 dla... poniekąd dobrze nam znanej spółki Velto Cars. 



Pozostaje pytanie: ile zostało majątku w TK Invest przy tych wszystkich roszadach, blokadach kont przez Urząd Skarbowy, kombinacjach z rzekomo "dawnym" BiMbeer, obecnym Browarem Wojcieszów, Akadem, zabezpieczeniach hipotek i spadającymi wartościami akcji... 
  

40 komentarzy:

 1. To wszystko śmierdzi na kilometr. Im szybciej zajmie się tym prokurator tym lepiej dla wierzycieli. Oby to nie był drugi Amber Gold, którego majątku do tej pory nie można odnaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan masz tutaj dużo czytelników. Może udało by się Tobie jakoś zaapelować do czytelników żeby zebrać w jednym miejscu wszystkie dokumenty związane z emisjami tych spółek? Prócz TK Invest, środki pozyskiwało też Velto i to nie tylko w drodze emisji obligacji ale też pożyczek pod zabezpieczenie. Dobrze byłoby mieć komplet materiałów żeby pokazać organom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są osoby chętne do takiej mrówczej pracy?

   Usuń
  2. Jak to ma wyglądać bo ja chętnie bym zebrała ile ludzi w jakiej emisji utopiło ile kasy. My z browaru wojcieszów mamy podejżenie że próg emisji nie został osiągnięty bada to prokurator.Jest nas 12 i to niemożliwe. Są ludzie spoza grupy którzy mają te obligacje? A może inne emisje również tak mają.

   Usuń
  3. ja włożyłem 10000 w browar wojcieszów i nie wiem codalej

   Usuń
 3. Jestem za i chętny do współpracy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Browar Wojcieszów obligacje serii A to również niezły szwindel i oszukańcze zagrabienie pieniędzy obligatariuszy.Brak ustanowienia hipoteki, brak ewidencji w DM BDM, daleko idące przypuszczenie o braku przekroczenia progu emisji, pierwszy kupon wypłacony przez Cars Energy, przekazanie danych osobowych bez zgody obligatariuszy dla Cars Energy.INTERESUJĄCE zachowania, zwłaszcza dla prokuratora.Do tego spółka Conors Investment rozprowadzająca te obligacje,i niejaki pan Kotula, którzy nic nagle nie wiedzą, z resztą tak samo jak administrator hipoteki kancelaria Bojanowski, Hipsz i Wspólnicy

  OdpowiedzUsuń
 5. Można to ewidencjonować. Np utworzyć grupę na fb wszystkich poszkodowanych. Służę pomocą

  OdpowiedzUsuń
 6. Akurat uważam, że administrator hipoteki wskazany w WEO obligacji Browaru Wojcieszów nie ma nic do rzeczy, bo nie ma wpływu na to czy ten BW wskazał go jako administratora czy nie. AH bez umowy z emitentem na administrowanie hipoteką i bez aktu notarialnego w ręku(który powinien załatwić emitent) na ustanowienie hipoteki nie ma ruchu. Toteż w przypadku BW administrator hipoteki to bardziej poszkodowany (chociażby wizerunkowo) niż podejrzany.Anielka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kancelaria mogła wywiesić ogłoszenie o obligacjach seriaF TK invest - braku zabezpieczenia, a o Browar Wojcieszów to nie musiała? Jakiś brak konsekwencji. Rozmowy o administrowaniu hipoteką były przed emisją. Wystarczyłoby ogłoszenie w aktualnościach kancelarii. A tak to wizerunkowo kancelaria nie wygląda dobrze, bo przymykała oczy. Tam pracują prawnicy, znający prawo. Są od tego żeby było zgodnie z prawem a nie wszystko pod klienta.

   Usuń
 7. Kotula z Conors Investment pewnie wie tyle co my. Polcan też polecał TK Invest, co nie znaczy że należy do spisku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Założyłem na forum Stockwatch kilka wątków dotyczących tych spółek. Można też na tym forum założyć wątek pod roboczą nazwą "Spółki pana Sowy" czy coś w tym stylu i tam zbierać wszystkie informacje. Stockwatch jest jedynym rozpoznawalnym ogólnopolskim forum o obligacjach korporacyjnych. Co prawda serwis jest płatny ale rejestracja na forum darmowa więc można się rejestrować tylko na forum
  http://www.stockwatch.pl/forum/tematy-35_Notowane-instrumenty.aspx
  FX

  OdpowiedzUsuń
 9. Kotuła z conors prowadził ewidencję zapisów, może dużo ciekawych rzeczy wiedzieć. Jeśli te instytucje brały w tym udział i mają wiedzę o zaniedbaniach, błędach i nadużyciach powinny to ujawnić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Proszę o nie tworzenie tu ochronki dla kancelarii czy biura relacji inwestorskich bo poszkodowani to inwestorzy. A zaplecze prawne tej awantury nie jest poszkodowane. Dla lepszego wizerunku niech lepiej sprawdzają spółki, z którymi współpracują. Zajmijmy się ludźmi którzy nie odzyskali swoich pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety dałem się na to złapać... jestem jak najbardziej chętny do zbiorowego działania - grupa na facebooku, wątki na forum itp. Proszę o informacje na ten temat

  OdpowiedzUsuń
 12. Kilka dni temu wysłałam wezwanie do natychmiastowego wykupu obligacji serii F TK Invest w związku z niedopełnieniem obowiązków wynikających z WEO i dzisiaj dostałam zwrotkę wraz ze swoim wysłanym listem z adnotacja na liście "Firma zlikwidowana". No i w zasadzie, zgadza sie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można prosić o kontakt mailowy?

   Usuń
  2. dzisiaj dostałem zwrotkę z dokładnie tą samą adnotacją "Firma zlikwidowana". (obligacje TK I seria C1)
   Keyoo

   Usuń
  3. Dzis na meila dostałem informacje odnośnie obligacji serii A Browar Wojcieszów o tresci:Zarząd BROWAR WOJCIESZÓW SP. Z O.O. , działając na podstawie pkt 19.2.1. Warunków Emisji Obligacji serii A, niniejszym informuje, że Spółka dokona wcześniejszego wykupu wszystkich wyemitowanych obligacji serii A na żądanie własne.
   Jako Dzień Wcześniejszego Wykupu, Zarząd emitenta wskazuje dzień 31 SIERPIEŃ 2016 roku.Jednocześnie Zarząd Emitenta informuje, że opcja wcześniejszego wykupu zostanie zrealizowana zgodnie z Warunkami Emisji.
   Co najlepsze dotarł również drugi email:Zarząd BROWAR WOJCIESZÓW SP. Z O.O. , działając na podstawie pkt 19.2.1. Warunków Emisji Obligacji serii A, niniejszym informuje, że Spółka dokona wcześniejszego wykupu wszystkich wyemitowanych obligacji serii F na żądanie własne.
   Jako Dzień Wcześniejszego Wykupu, Zarząd emitenta wskazuje dzień 31 SIERPIEŃ 2016 roku.
   Jednocześnie Zarząd Emitenta informuje, że opcja wcześniejszego wykupu zostanie zrealizowana zgodnie z Warunkami Emisji.
   Czyli obligacje serii F TK Invest zamieniły sie w obligi serii F Browar Wojcieszów i beda wykupione przedterminowo na podstawie pkt 19.2.1. Warunków Emisji Obligacji serii A BW.Ciekawostka przyrodnicza.

   Usuń
  4. Ło matko! Na szczęście nie mam tego szajsu ale czyżby nastąpiło formalne połączenie spółek TK Invest Sp. z o.o. i Browar Wojcieszów Sp. z o.o.? Ale z KRS nic takiego nie wynika. Ciekawe czy drobni posiadacze akcji Velto Cars SA już wiedzą, że jeden z większych akcjonariuszy to ponoć firma zlikwidowana? Ja podejrzewam, że zmienili adres - radzę kontakt ze skarbówką, oni ich namierzą.

   Usuń
  5. @Anonimowy: Na jaki adres wysyłaliście dokumenty?

   Usuń
  6. @polcan - wysłałam maila na adres obligacjepp2@wp.pl, o którego prosiłeś

   Usuń
 13. Na maile też nie odpowiadaają

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy ktoś z posiadaczy obligacji serii A otrzymał odsetki Browaru Wojcieszów za II -gi okres? Powinny być 14 kwietnia a do dziś nie wpłynęły na mój rachunek. Czyżby już olali całkowicie nie tylko moje wezwanie do natychmiastowego wykupu z powodu braku spełnienia WEO ale nawet wypłatę odsetek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety odsetek za II-gi okres od obligacji Browar Wojcieszów serii A nie ma na moim koncie również.

   Usuń
  2. Ja również nie dostałem. Na maile nie odpowiadają.

   Usuń
  3. Podaj proszę, na jaki adres wyslales wezwanie do wykupu.

   Usuń
 15. Wysłałem pismo na ul. Dekoracyjną 8 w Zielonej Górze. Pismo zostało odebrane i podpisane 4 kwietnia przez Annę G. (w nawiasie dopisane pracownik) po ponad 2 tygodniach oczekiwania na poczcie przesyłki do odbioru. Czekam na zwrot kasy (zgodnie z WEO mają na to 30 dni roboczych) a jeżeli kasy nie będzie to w drugiej połowie maja składam zawiadomienie w prokuraturze o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (m.in. wyłudzenie pieniędzy). Czytając dostępne informacje to w tym przypadku jeśli nie dojdzie do wykupu obligacji to nie wynika on z braku pieniędzy w spółce Browar Wojcieszów wskutek nagłego i niespodziewanego pogorszenia się (raptem po kilku miesiącach od emisji obligacji) warunków działalności spółki.
  Naprawdę nie ma co zwlekać ze zdecydowanym działaniem jeżeli czujemy się oszukani. Kradzież telefonu wartego kilkaset złotych ludzie zgłaszają na policji i dla każdego jest to zrozumiałe (zwłaszcza gdy ofiara potrafi wskazać złodzieja) a zupełnie nie rozumiem postawy ludzi którym kradnie się 10 000 zł (często więcej) i przyjmują to z pokorą jako skutek swoistego ryzyka jakiego się podjęli (mimo, że na ryzyko oszustwa nie wyrażali zgody kupując obligacje).
  Wielu przestępców liczy na bezkarność właśnie m.in. z powodu naszej opieszałości i postawy typu "i tak nic to nie da" a "tylko stracę dodatkowe pieniądze" (takie zawiadomienie kosztuje nas tylko tyle ile kosztuje znaczek, koperta i kartka papieru lub dotarcie do siedziby najbliższe prokuratury jeśli składa się pismo osobiście). W sprawie e-Kancelarii również złożyłem doniesienie na byłego prezesa tej spółki i sprawą zajęła się prokuratura. Zobaczymy z jakim wynikiem zakończy się postępowanie (czy zostanie skierowany akt oskarżenia do sądu) ale z pewnością dla tego pana nie jest przyjemne przychodzić na wezwania prokuratora i składanie wyjaśnień. Możliwe, że w wyniku prowadzonego śledztwa do osób odpowiedzialnych za brak wykupu obligacji i upadłość EKA dołączą jeszcze osoby z RN.
  Kolejną spółką co do której prawdopodobnie będę zmuszony złożyć zawiadomienie w prokuraturze to TK Invest (wszystko będzie wiadomo po 30 kwietnia).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czemu czekać do 30 04 z zawiadomieniem prokuratora? Przecież bro invest nie za ewidencjionował a obligacji a to przestępstwo, podał nieprawdę w dokumentach emisyjnych, nie wiadomo co produkuje bo piwa tej marki mię ma obecnie na rynku. Telefon ma wyłączony. Czego jeszcze chcieć? Czekasz na co? Do sądu o nakaz zapłaty trzeba czekać ale żeby iść na policję to trzeba migusiem. Jeśli wiesz że doszło do przestępstwa ściganego z urzędu to nawet musisz! Nikt za ciebie tego nie zrobi. Krzykaczy pełno a w prokuraturze 3 zgłoszenia! Co z wami ludzie! Czego się boicie? Nie przesadzacie, prawo zostało złamane. Teraz trzeba walczyć o swoje. Ruszcie te cztery litery i tak kasy na odsetki nie dali. Na co czekać?

   Usuń
  2. I jak sprawa się potoczyła? moje obligacje Browar Wojcieszów też nie zostały wykupione (miały być w październiku 2016). Nie odbierają wezwań pocztowych i też zamierzam zgłosić do prokuratury albo do sądu.

   Usuń
 16. Ja również byłem wezwany do złożenia zeznać w formie świadka w sprawie e-Kancelarii. Przesłuchanych ma być ponad 300 osób, materiał dowodowy będzie bogaty.
  Oprócz TK Invest należałoby również złożyć doniesienie na całą elitę z grupy PCH Capital. Kilka serii niewykupionych obligacji a nadal robią kolejne emisję, które dochodzą do skutku i kasa znika.

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy ktoś otrzymal te odsetki? Ja w dalszym ciągu, nie. Telefon nieczynny. Na maile nie odpowiadają. Tak zachowują się tylko oszuści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co czekać tylko biegiem do prokuratury i skarbówkę tez na nich napuścić (już oni ich znajdą skutecznie). Jako, że nie zaewidencjonowali wypuszczonych obligacji zgodnie z WEO wcale bym się nie zdziwiła jakby ta kasa z wypuszczenia obligacji w ogóle nie przeszła przez ich księgi (nie została tam ujęta jako zobowiązania) tylko prosto z konta do wpłat na obligacje puszczona dalej do bardziej 'potrzebowskich' kumpli np. z TK Invest??. BTW teraz oficjalnie jedynym wspólnikiem i prezesem jest p. Siwek chyba 'dyżurny słup' w tej grupie powiązanych spółek ale tuż przed nim biznes oficjalnie należał do p. Sowy a u zarania dziejów była tam jego zona i a jakże spólka Akad. Oczywiście warto przy okazji wspomnieć, że TK Invest sprzedał większość posiadanych akcji Velto Cars nie komu innemu a raczej Skarbiec TMK który nalezy a jakże do p. Sowy.

   Usuń
  2. Dostałem odsetek za II-gi okres od obligacji Browar Wojcieszów /BIO INWEST/ serii A dzisiaj na konto.

   Usuń
 18. Ja też dziś otrzymałem odsetki na konto poprzez wpłatę dokonaną na poczcie (ciekawy sposób realizacji operacji finansowych w spółce). Nie rozumiem tego milczenia władz spółki w tym temacie. Wystarczył przecież email z ich strony, że z takiego i takiego powodu nastąpi opóźnienie wypłaty odsetek, które jednak zostaną wypłacone do 22 kwietnia. Oszczędziliby nam nerwów a sobie negatywnych wpisów w internecie, które na pewno niekorzystnie wpływają na wizerunek firmy.

  OdpowiedzUsuń
 19. Tez dostałem. Forma jak wyżej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pewnie księgowa już dała dyla a biedny prezes musi sam z gotówką na pocztę dymać ..

   Usuń
 20. Prosze o informacje czy ktos juz wysylal pismo do prokuratury w sprawie obligacji Browar Wojcieszow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że tak. Każdy, kto posiada te obligacje powinien jak najszybciej powiadomić policję lub prokuraturę jeśli tego jeszcze nie zrobił. Sprawą zajmuje się już prokuratura. Więcej na ten temat można poczytać na facebooku gdzie jest zamknięta grupa "BW Seria A" przeznaczona dla obligatariuszy.

   Usuń
 21. czy ktoś zna adres browar wojcieszów pod którym odbierają listy czy ktoś wysyłał na ten adres Ścinawska 1A - Legnica
  Kod pocztowy: 59-220

  OdpowiedzUsuń