wtorek, 8 marca 2016

Ogłoszenie o sprzedaży zabezpieczonej nieruchomości przez TK Invest


Na stronie Kancelarii Radców Prawnych Bojanowski Hipsz pojawiła się jeszcze jedna bardzo kluczowa informacja, dotycząca obligatariuszy. Okazuje się, że TK Invest już na samym początku sprzedała nieruchomość... będącą przedmiotem zabezpieczenia.

Do tej pory wydawać by się mogło, że nieruchomość będąca przedmiotem zabezpieczenia, jest nienaruszalna. Okazuje się jednak, że w świetle prawa jak najbardziej jest to możliwe. Po prostu zmienia się właściciel nieruchomości, zaś hipoteka w dalszym ciągu  pozostaje naszym zabezpieczeniem.

Sprzedaży dokonano już ponad miesiąc temu bo 2 lutego 2016, czyli nawet przed pierwszą moją publikacją na temat samowolki. Nabywcą nieruchomości jest spółka Cars Energy i to od tej spółki AH może teraz dochodzić na naszą rzecz zaspokojenia z tej nieruchomości.

Od niedawna nieruchomość należy do Cars Energy

Automatycznie pojawia się tutaj nieciekawy wniosek: skoro spółka sprzedała nieruchomość, to z automatu miała kasę na zwrot kapitału. Skąd więc tłumaczenie, że spółka musi sprzedać jakąś dodatkową nieruchomość, by oddać kapitał dla obligatariuszy?

Jeżeli ktokolwiek jeszcze wierzył w dobre intencje spółki, teraz chyba już nie ma wątpliwości, że sprawa nie wygląda zbyt ciekawie. Tym bardziej, że w międzyczasie, jak już zauważyliście w komentarzach, zmienił się... prezes zarządu TK Invest. Innymi słowy Kułaczkowski, który przecież podpisywał informację o wydłużeniu spłaty o 3 miesiące, wycofał się ze spółki, a wcześniej sprzedał nieruchomość.

Zmiana prezesa Źródło: krs-online.com.pl

Po telefonie, jaki otrzymałem od przedstawiciela zarządu spółki niemal natychmiast po publikacji ostatniego artykułu na temat działań podjętych przez Kancelarię, można wysnuć wniosek, że spółka sprawdza też co się dzieje w naszej grupie.  

W związku z powyższym, nie będę już podawać żadnych oficjalnych informacji na temat naszych działań, zaś wszelkie informacje będą tylko i wyłącznie podawane mailowo. 

Ciąg dalszy: Zabezpieczenie widmo przy obligacjach serii F w TK Invest

35 komentarzy:

 1. Niemam już złudzeń. Sławek

  OdpowiedzUsuń
 2. no ładnie was zrobili - klasyka

  OdpowiedzUsuń
 3. ja też wtopiłem na 2 firmach na catalyst na szczęście poniżej 10tysi - następnie po przemyśleniu że jestem robiony w wała wsio puściłem w rynek (polecam - duża ulga i spokój umysłu) , a miałem jeszcze EKA, PCZ, MEW - ja teraz pomyślę to mnie czasem zbiera na wymioty - ale ja już wyleczony i zadowolony że mnie nie kusi

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko pozostaje w rodzinie, TK INVEST (czyli kilka sklepów monopolowych plus przydomowy browar) jest sporym udziałowcem VELTO (czyli internetowy komis samochodowy), a tymczasem CARS ENERGY to papierowa spółka w 100% należąca obecnie do VELTO

  http://www.veltocars.com.pl/nabycie-udzialow-w-spolce-z-o-o/

  kurs VELTO na NC spadł od jesieni na łeb na szyję z 0,54 pln do 0,16 pln, i nawet informacja o wcześniejszym wykupie papierów dłużnych, nie wzbudziła pośród inwestorów euforii. Jak na razie to wygląda na taką powtórkę z PTI, tyle, że w skali mikro… ale może się mylę

  http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=VELTO

  OdpowiedzUsuń
 5. Wysłaliście pisma do spółki -zapłaty o zwrot kapitału wraz odsetkami - powiadomiliście prokuraturę -? na waszym miejscu natychmiast bym działał - oni sobie z was jaj robią -? a był prezes boki zrywa -?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zweryfikujesz, czy "szpieg" nie wpisał się na listę mailową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy wszystkich zainteresowanych poinformować, że ujawnianie informacji stronie nie będącej odbiorcą tych wiadomości jest działaniem na szkodę obligatariuszy a za to już może być odpowiedzialność przed sądem. Był już taki przypadek szpiega (właściwie to osoby naiwnej dającej się podpuścić) w zorganizowanej grupie obligatariuszy w innej spółce, który przekazywał ustalenia dotyczące działań tej grupy zarządowi spółki, która nie wykupiła obligacji. Szpieg został namierzony po czym został złożony wniosek o zasądzenie sporej kwoty od niego, co na pewno nie było dla niego opłacalne.

   Usuń
 7. Bardzo proszę o dopisanie do listy posiadaczy obligacji HWDP. Zabezpieczeniem dla serii A i B była m.in. sprzedana nieruchomość

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś Ci się pokręciło. Administrator Hipoteki pisze o nieruchomości w Baborowie o numerze księgi wieczystej OP1G/00038714/0 i jak zajrzysz do działu IV tej KW top zobaczysz tam wpisy dla 3 serii (B,C i C1) obligacji wyemitowanych przez TK Invest a nie HWDP (to formalnie oddzielny podmiot). Jeżeli jakieś obligacje HWDP miały być abezpieczone na nieruchomości o trej właśnie KW to nie są zabezpieczone. Natomiast jak wskazują księgo wieczyste OP1G/00024266/3 i OP1U/00073751/1 i LE1L/00095340/3 i OP1G/00038715/7 na nieruchomościach których one dotyczą ustanowiono hipoteki na rzecz obligatariuszy serii A i B spółki HWDP (a właściwie już Polskiego Holdingu Spożywczego z siedzibą we Wrocławiu bo spółeczka zmieniła między innymi nazwę i siedzibę).

   Usuń
  2. Ale czego chcesz się domagać? Przecież o ile wiem to kupony odsetkowe z obligacji tej firmy są spłacane terminowo a sprzedaż nieruchomości obciążonej hipoteką jest przecież zgodna z prawem. Taka nieruchomość jest oczywiście mniej warta niż beż jakiegokolwiek obciążenia, bo zobowiązania wynikające z hipoteki przechodzą na nowego nabywcę nieruchomości, który ma tego pełną świadomość dokonując transakcji zakupu.

   Usuń
  3. No nie do końca masz rację anonimowy z 17:42. Nie wiem jak czytasz te księgi ale ja nie znalazłem żądnego wpisu o zabezpieczeniu obligacji serii B w KW LE1L/00095340/3. Moim zdaniem jest ewidentny błąd we wpisie Działu IV gdzie jest napisane "ZABEZPIECZENIE OBECNYCH I PRZYSZŁYCH ROSZCZEŃ WIERZYCIELI - OBLIGATARIUSZY, Z TYTUŁU EMISJI 108 OBLIGACJI ZWYKŁYCH NA OKAZICIELA SERII A O WARTOŚCI NOMINALNEJ 10.000ZŁ KAŻDA Z NICH O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI NOMINALNEJ 750.000ZŁ, O NUMERACH OD 001 DO 075" Przez co są dokonane dwa razy zabezpieczenia obligacji serii A. Nie zgadza się ilość obligacji wynosząca 108 z ich numeracją 001 - 075 bo 108 nie jest równe 75 ani kwota 108 x 10 000 zł nigdy nie da wyniku 750 000 zł. Prawidłowa treść tego wpisu powinna brzmieć "ZABEZPIECZENIE OBECNYCH I PRZYSZŁYCH ROSZCZEŃ WIERZYCIELI - OBLIGATARIUSZY, Z TYTUŁU EMISJI 75 OBLIGACJI ZWYKŁYCH NA OKAZICIELA SERII B O WARTOŚCI NOMINALNEJ 10.000ZŁ KAŻDA Z NICH O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI NOMINALNEJ 750.000ZŁ, O NUMERACH OD 001 DO 075". Pytanie czy wersja papierowa też ma taki błąd? To chyba powinien wyjaśnić Administrator Hipoteki.

   Usuń
  4. Wygląda na to, że jest błąd pisarski i Administrator Hipoteki powinien wystąoic o jego sprostowanie. Z pozostałych 3 ksiąg wieczystych wynika że seria B ma wartośc 750 tysięcy toteż jest to ewidentnie błąd pisarski.

   Usuń
 8. Jeżeli zarząd TK Invest czyta komentarze na tym blogu to uprzejmie informuję, że jeżeli pieniądze za obligacje nie zostaną zwrócone to powiadomię prokuraturę, która mam nadzieję prześwietli te wszystkie dziwne transakcje jakie miały ostatnio miejsce a które spowodowały, że nie ma pieniędzy dla wierzycieli spółki. Za dużo tu podejrzanych działań które nie są w interesie obligatariuszy a wręcz są to działania moim zdaniem na ich szkodę.
  Obecnie jest dobry klimat polityczny do tropienia różnych afer (zwłaszcza gdy poszkodowanym jest drobny ciułacz) i sądzę, że prokuratorzy będą chcieli się teraz wykazać przed nowym szefem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw aby powiadomić prokuraturę trzeba wysłać pisma o zwrot zapłaty kapitału z odsetkami , jak to nie pomoże można i do CBA

   Usuń
  2. Spokojnie pismo o zwrot kapitału wysłane. Mam już to przećwiczone na innej spółce z pozytywną reakcją ze strony prokuratury. Jak prokurator zacznie grzebać w papierach spółki to kto wie czy nie doszuka się ciekawych wątków niekoniecznie związanych z łamaniem zobowiązań spółki względem obligatariuszy.

   Usuń
  3. Skoro masz już przećwiczoną całą procedurę to z chęcią bym zapytał o więcej szczegółów (jeśli nie chcesz tutaj, może być mailowo). Mianowicie od czego zacząć, w jaki sposób i którą prokuraturę należy poinformować, co należy zawrzeć w takim zawiadomieniu, jaka dalsza procedura itd.
   Dla mnie będzie to pierwszy raz a też nie mam ochoty zarówno rozstawać się ze swoją gotówką, jak również zostawić spółkę która jawnie się na mnie wypięła chętnie pożyczając wcześniej moją gotówkę.

   Usuń
  4. Dobrze, że jest więcej osób, które myślą podobnie jak ja i czując się oszukane chcą powiadomić organy ścigania o całej tej sprawie, co nie przeszkadza równolegle prowadzić działania związane z odzyskiwaniem swoich wierzytelności. Im więcej osób pokrzywdzonych zgłosi sprawę do prokuratury tym większa szansa na wszczęcie śledztwa.
   Zawiadomienie można złożyć osobiście lub wysłać listem poleconym do dowolnej prokuratury, ale najwygodniej jest złożyć w prokuraturze najbliższej miejsca zamieszkania. Oczywiście mogę podać tu na forum informacje jak sporządzić takie pismo (w internecie też można znaleźć wzory), które może przydać się nie tylko w tej sprawie, bo to nie jest wiedza tajemna a na nic nie przyda się zarządowi TK Invest jeżeli czyta te komentarze. Nie będę jednak podawał istotnych szczegółów o co osoba (osoby) powiązane z tą spółką są wg mnie podejrzewane ani uzasadnienia.
   Układ pisma jest podobny jak do zwykłego urzędowego tj. w prawym górnym rogu, miejscowość, data, po lewej stronie należy wpisać wyraz: Pokrzywdzony i dalej swoje dane imię i nazwisko, adres zamieszkania, na środku do kogo kierowane pismo, czyli: Prokuratura Rejonowa (lub Okręgowa w zależności od miejsca zamieszkania), jej dane adresowe (można znaleźć w internecie) a na środku należy wpisać nagłówek ZAWIADOMIENIE O PODEJRZENIU POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA. Pod spodem rozpoczynamy standardowo treść pisma: Zawiadamiam o uzasadnionym podejrzeniu przestępstwa, o jakich mowa w art. ...par. ... KK popełnionego przez ............ w imieniu i na rzecz spółki ..... KRS ......z siedzibą we ...., (podajemy stanowisko pełnione przez osobę podejrzaną o popełnienie przestępstwa w spółce obecne lub byłe jeżeli już ta osoba nie pracuje w spółce), PESEL (osoby podejrzewanej o popełnienie przestępstwa do znalezienia w dokumentach spółki). Następnie w nagłówku piszemy wyraz UZASADNIENIE i piszemy w oparciu o jakie zaistniałe znane nam fakty podejrzewamy, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa, podajemy jakie mamy na to dowody (będące załącznikiem do pisma a którym mogą być dokumenty dotyczące spółki, pisma otrzymane ze spółki, komunikaty prasowe, giełdowe) czyli wszystko to co może przekonać prokuratora o zasadnym naszym podejrzeniu i konieczności wszczęcia śledztwa w tej sprawie, które potwierdzi bądź nie nasze podejrzenia. Na koniec pisma piszemy formułkę: Mając na uwadze powyższe składam niniejsze zawiadomienie z wnioskiem o ściganie a na końcu nasz podpis. Załączamy do pisma oprócz dowodów wspomnianych w treści zawiadomienia także aktualny KRS spółki.
   Dodatkowe szczegóły na temat składania takich zawiadomień można znaleźć na stronach internetowych prokuratur np. tu:
   http://prokuratura.ostroleka.pl/prokuratura/index.php?page=jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przestepstwie

   Usuń
 9. Anonimowy8 marca 2016 17:01 - najlepszy sposób zabezpieczenia to nie inwestować w korporaty - tak na przyszłość - nie będziesz musiał wywalać dodatkowej kasy na prawników (pogłębiając stratę) itp. nie mówiąc już o straconym czasie i zszarganych nerwach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale kto tu mówi o prawnikach? Jeżeli w wyniku powiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa prokuratura stwierdzi, że jest ono zasadne to zostanie wszczęte śledztwo. Jeżeli w trakcie tego śledztwa stwierdzi, że na podstawie zebranych dowodów rzeczywiście zostało złamane prawo to następuje sporządzenie aktu oskarżenia i skierowanie sprawy do sądu.
   No chyba, że masz na myśli prawnika, którego zatrudnia i opłaca strona na którym ciążą zarzuty.

   Usuń
  2. Zapewne chodziło o prawnika do reprezentacji na drodze procesu cywilnego. A jak chcesz poinformować prokuraturę bo podejrzewasz że popełniono przestępstwo np. w dokumentach emisyjnych podano nieprawdziwe dane czy wydano kasę z obligacji niezgodnie z celem emisji, czy wobec grożącej niewypłacalności spłacono selektywnie niektórych tylko(niekoniecznie tych których papiery zapadały wcześniej), wyprowadzono majątek ze spółki itp i itd to koszt to koperta+znaczek+kartka papieru

   Usuń
  3. Właśnie o to chodzi co napisałeś anonimowy z 21:07. Kosztowało mnie to dokładnie tyle ile wymieniłeś + jedna wizyta w komisariacie Policji w moim miejscu zamieszkania celem złożenia wyjaśnień do złożonego zawiadomienia. Śledztwo jest w toku i z tego co wiem jest rozwojowe.

   Usuń
  4. Możesz podesłać wzór takiego pisma? Jak rozumiem jest to zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W naszym wypadku chodziłoby zapewne o przestępstwo oszustwa. Ale to moje gdybanie; piszesz że w poprzedniej Twojej sprawie prokurator wszczął śledztwo. Czy w tamtym wniosku też chodziło o przestępstwo oszustwa? Jakbyś podał wzór takiego pisma na maila to na pewno sporo osób tez by to zgłosiło.
   FX

   Usuń
  5. Wzór pisma podałem w jednym z powyższych postów. Teraz do ciebie należy decyzja do jakiego w twojej ocenie doszło przestępstwa i takie też wpisujesz w zawiadomieniu do prokuratury wraz z uzasadnieniem. Tak jak piałem wcześniej nie będę podawał ani tu na forum, ani na emaila (nie mam żadnej pewności iż nie trafi to do najbardziej zainteresowanych osób) konkretnego art. KK i dowodów bo moim zdaniem nie ułatwiłoby to ewentualnego śledztwa prokuratury.

   Usuń
 10. Czy moze ktos wrzucić wzór pisma o zwrot kapitału jaki należy wysłać do TK invest?

  OdpowiedzUsuń
 11. witam , polcan w jaki sposob moge sie z toba skontaktowac , poniewaz przeszukalem kilka twoich wpisow ale niemoge nigdzie znalesc maila , pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak myślisz do czego służy zakładka kontakt na każdej stronie internetowej?

   Usuń
 12. Już jakiś czas temu pod jednym z wpisów sugerowałem że moim zdaniem dobrym rozwiązaniem będzie założenie zamkniętej grupy (mailowej) na której będą podejmowane wspólnie ustalenia co do dalszych działań w celu walki o nasze pieniądze, jednak zostało to zanegowane w myśl zasady że pisząc na widoku zmotywuje się prezesa do działania na naszą korzyść, bo skoro działamy to będzie mu dużo trudniej nas zignorować.

  W tej chwili ponawiam pomysł (co zresztą zawarte zostało już w artykule), niemniej brakuje mi tu jakiejś naszej wewnętrznej komunikacji, bo w tej chwili wygląda to wszystko dość enigmatycznie. Teoretycznie dostajemy informacje, propozycję, jednak ciężko tu mówić o informacji zwrotnej i sprawczości. Dostaliśmy od Polcana (za co po raz kolejny dzięki) maila z propozycjami, niemniej osobiście do dziś dnia nie wiem ile osób liczy grupa, ile osób się zdecydowało na finansowanie, czy nawet ile osób wybrało którą opcje a jednocześnie dostaję również wiadomość od AH w którym oczekiwane jest wyrażenie zgody na reprezentację mojej osoby w w/w sporze (domyślam się że nie za darmo, natomiast jednocześnie nie wiem nawet czy ta opcja została wybrana, jak również z jakimi kosztami jest to związane, czy koszty te zostaną zwrócone po wygraniu sprawy itd.)
  Chodzi mi po prostu o konkretne informacje + możliwość wzajemnej konsultacji (typu mailowa lista dyskusyjna) + oczywiście jak najszybsze działanie, bo z tego co z dnia na dzień coraz bardziej wychodzi na jaw nie ma na co czekać.
  Jeśli większość myśli podobnie prosiłbym kogoś kto posiada zbiór naszych maili o zainicjowanie takiej konwersacji, lub też o ile wybieramy usługi AH i ich lista dyskusyjna umożliwi takie działania to z niej skorzystajmy.

  Pozdrawiam,
  Obligatariusz TK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że nawet tym postem już przekazałeś zarządowi spółki sporo przydatnych informacji...

   Usuń
  2. Nie napisałem nic nowego czego nie dało sie wyczytać z poprzednich wiadomości i wpisów na blogu.

   Jeżeli jednak faktycznie sprawę ułatwia zebranie tego w jednym miejscu to proszę o usunięcie mojego poprzedniego komentarza.

   Usuń
 13. Jeśli ktoś z Was ma kontakt do prezesa TK Invest (obecnego lub poprzedniego) to proszę o podesłanie go na marabut83@gmail.com. Bardzo nie lubię być robiony w wała i chciałbym o tym porozmawiać z Panem Prezesem.

  Z góry dziękuję,

  OdpowiedzUsuń
 14. Proszę o kontakt osoby posiadające obligacje serii F TK Invest na e-mail aboche@op.pl. Ta emisja to oszustwo i kradzież, trzeba działać szybko i najlepiej razem. Polcan nie jest zainteresowany tą serią, bo jej nie kupił, czekam na kontakt.

  OdpowiedzUsuń
 15. Krzysztof (udany odzysk kasy z Polfy)9 marca 2016 15:04

  Jak ktoś posiada jeszcze jakieś obligi to pchać to w rynek jak najszybciej bo mozna stracić oszczędnosci życia. Obligi to śmieci i nikt mnie nie przekona do zmiany zdania. Za dużo tu straciłem aby dalej w tym tkwić. Lokata na 3% i spokojny sen. 3 lata nerwów,stresów i oczekiwań czy wykupią czy nie mi osobiscie wystarczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie wszystkie są notowane na Catalyst aby pchać w rynek czyli otwarcie rzecz ujmując sprzedać je jakiemuś nieszczęsnemu jeleniowi po okazyjnej (dla tego jelenia )cenie. Większość opisywanych tu przypadków to obligacje nienotowane toteż zbyć je można ( o ile są zbywalne)tylko na podstawie umowy cywilno-prawnej.Anielka

   Usuń
 16. Krzysztof (udany odzysk kasy z Polfy)9 marca 2016 15:04 - popieram ale te nienotowane to możesz co najwyżej upchać w worku, notowane mają tą przewagę że można to pchnąć w rynek jak ktoś bystry - nawet ze stratą - trzeba być cały czujnym i nie ufać nikomu.

  OdpowiedzUsuń
 17. Krzysztof,
  czy mogę prosić namiar do Pani komornik, która pomogła Ci odzyskać kasę z Polfy?

  OdpowiedzUsuń