wtorek, 1 grudnia 2015

Ranking lokat grudzień 2015 - pierwsza liga


Jeszcze rok temu, w rankingu na grudzień 2015, zestawienie zdominowane był przez dwie wołomińskie instytucje. Łącznie te dwie instytucje finansowe zebrały ponad 5 miliardów zł. Dziś nie ma już żadnej z nich. I ranking przez to wygląda już zupełnie inaczej.

Zakończyły się też bardzo dobre promocyjne stawki w Eurobanku, które obowiązywały tylko do końca listopada. Dziś zostały nam tylko dwie bardzo fajne akcje specjalne z bonusami na łączną kwotę 105 zł.

Niżej przypominam zasady kwalifikacji lokat do pierwszej ligi:
1 Minimalne oprocentowanie: 3,30% brutto (2,70% netto)
2 Link na całej długości oznacza możliwość założenia lokaty bezpośrednio z rankingu
3 Link w nazwie lokaty przekierowuje na opis lokaty w osobnym artykule
4 Maksymalna długość w przypadku lokat 13 miesięcy
5 Jeżeli oferowane są takie same stawki, wyżej w rankingu stoi ten bank, który wymaga mniejszej minimalnej wpłaty. W przypadku SKOKów każdorazowo Kasa stoi niżej w rankingu ze względu na koszty na wejściu
6 W przypadku SKOKów podających różne oprocentowanie w zależności od ilości udziałów do miejsca w rankingu biorę pod uwagę stawkę dla jednego udziału.
7 Tam gdzie nie podano minimalnej kwoty wynosi ona standardowo 1000 zł
8 Jeżeli bank został oznaczony kolorem czerwonym oznacza to, że lokata jest oferowana tylko dla nowych klientów
9 W rankingu nie są brane pod uwagę lokaty, które wchodzą do obiegu w terminie późniejszym aniżeli data publikacji. Można umieszczać informacje o nich w komentarzach, lub zajrzeć na blog FpG w celu poznawania istotnych nowości.

Oferty Specjalne
1 Alior Bank - Lokata na 2 miesiące 4,00% + 55 zł premii max 10.000
2 BGŻOptima - Lokata bezkarna 3,20% + 50 zł premii max 100.000
3 Toyota bank - Lokata na 80 dni 2,75% + 50 zł premii max 49.000


Lokaty 1-miesięczne
Bank Smart - SMART Lokata na Powitanie 4,00% (3,24%) max 10.000 
   Bank Smart - Lokata na powitanie 4,00 % + ror max. 10.000  
3 Eurobank - LOGujesz-LOKujesz 3,50% do 10.000  
   SKOK Powszechna - Lokata promocyjna 3,50% min. 30.001 

Lokaty 2-miesięczne:
Deutsche Bank - db Lok@ta 5,00% (4,05%) do 10.000 zł z ror  
3 FM Bank PBP S.A. - SMART Lokata na Powitanie 3,50% max 10.000
   Bank Smart - Lokata na powitanie 3,50% + ror max 10.000
   Getin online - Lokata mobilna 3,50%  do 10.000
   Getin Bank - Lokata mobilna 3,50% do 10.000
   SKOK Powszechna - Lokata promocyjna 3,50% min. 30.001

Lokaty 3-miesięczne:
   FM Bank PBP S.A. - SMART Lokata na Powitanie 3,50% max 10.000   
   Bank SMART - Lokata na powitanie  3,50%  max 10.000 + ror
   SKOK Powszechna - Lokata promocyjna 3,50% min. 30.001
   SKOK Arka - Pieniądze na start 3,50%  do 30.000  
8 SKOK Kujawiak - Lokata powitalna 3,30% (2,70%) zmienne max 20.000 

Lokaty 6-miesięczne:
2 SKOK Powszechna - e-lokata 3,50% max 50.000 

Lokaty 11-miesięczne
1 Zachodniopomorska SKOK - Lokata Promocyjna 3,40% (2,75%) do 50.000 
   wymagany minimum jeden ponadobowiązkowy udział na każde 10.000 zł

Lokaty 12-miesięczne
1 Kasa Nike -  Lokata diamentowa 4,50%* (3,64%) 
   *wymagany wykup ponadobowiązkowych udziałów w wysokości równej kwocie zawieranej lokaty
2 SKOK Powszechna - e-lokata 4,00% (3,24%) max. 50.000 
3 SKOK Wyszyńskiego - Bardzo dobra lokata 3,50% (2,80%) nowe środki 

Lokaty 13-miesięczne
1 Kasa Unii Lubelskiej - Lokata udziałowa 4,05% (3,28%) 250 zł udziałów  
2 Kasa Stefczyka - Lokata Udziałowa 3,70% (3,00) 500 zł udziałów 

Ciąg dalszy: Ranking lokat grudzień 2015 - druga liga

20 komentarzy:

 1. Kasa Unii Lubelskiej - Lokata udziałowa 4,05%:

  Członek Kasy może założyć dowolną ilość Lokat Udziałowych, jednak maksymalna kwota jednej Lokaty Udziałowej lub łączna wartość Lokat Udziałowych jednego Członka Kasy nie może przekroczyć 15-krotności posiadanych ponadobowiązkowych udziałów w Kasie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gwarantomat Expandera nie funkcjonuje od dawna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam ja mam zapytanie z innej beczki tzn. mam w ing polecenie zapłaty jednak tym razem jak doszło do sytuacji, że na koncie w dniu poboru opłaty brakowało funduszy i polecenie nie zostało zrealizowane - zostałem o tym powiadomiony mailowo na skrzynke w bankowości internetowej. Następnie po kilku dniach listownie otrzymałem też taką informację. Dla mnie temat był zakończony gdyż dokonałem już płatności z innego konta i uregulowałem tamte zobowiązania. Jednak po kolejnych 3 dniach otrzymałem 2 list z ING i po sprawdzeniu skrzynki na ING online (mam tam już 3 powiadomienia, że nie zostało zrealizowane polecenie zapłaty) więc czekam na 3 list. Za każdy taki list jestem obciążany w kwocie 5 zł na chwile obecną zabrali mi z konta 10 zł zabiorą jeszcze na pewno 5 no chyba, że wyślą więcej listów to będą zabierać więcej. Po rozmowach na infolinii i mailach wymienianych w banku nikt nie jest w stanie powiedzieć mi ile takich pism do mnie przyjdzie jest tylko informacja, że przeważnie przychodzą 3 pisma.
  Ja dokopałem się do takiego punktu regulaminu:
  paragraf 41 dotyczący polecenia zapłaty pkt 13 mówi:
  Bank odmawia wykonania autoryzowanej transakcji płatniczej w ramach polecenia zapłaty w przypadku, gdy nie zostanie spełniony którykolwiek z warunków określonych w ust. 12, a także w przypadkach określonych w § 29 ust. 1 pkt 1) - 7) i powiadamia o tym płatnika. W przypadku, gdy płatnik jest użytkownikiem systemu bankowości elektronicznej Bank powiadamia go o odmowie wykonania autoryzowanej transakcji płatniczej w ramach polecenia zapłaty w formie elektronicznej. W przypadku, gdy płatnik nie jest użytkownikiem systemu bankowości elektronicznej, Bank powiadamia go o odmowie wykonania autoryzowanej transakcji płatniczej w ramach polecenia zapłaty w uzgodniony z nim sposób. Niezależnie od wskazanych wyżej sposobów Bank ma prawo powiadomić o odmowie wykonania autoryzowanej transakcji płatniczej w ramach polecenia zapłaty poprzez wiadomość SMS wysłaną na numer telefonu komórkowego wskazany przez płatnika do kontaktu w Banku

  z tego punktu jasno wynika, że nie mieli prawa wysyłać do mnie listów bo nie przewidują takiej możliwości dla bankowości elektronicznej - gdy im to powiedziałem stwierdzono, że jak podpisywałem polecenie zapłaty to wybrałem tam forme listownie

  i tu moje pytania: czy jeżeli ich regulamin nie przewiduje formy listownej to mogę się z nimi kłócić??? Czy muszą mi okazać moje zgłoszenie zlecenia i udowodnić że taką formę wybrałem ?? Jak sądzicie mam jakieś szanse by mi oddali tą kasę?? Nigdzie w regulaminie nie ma ile takich listów przyjdzie i nie zostałem o tym powiadomiony więc to może też jakiś argument??

  OdpowiedzUsuń
 4. Getin Bank - Lokata mobilna 3,50% - brak info, że tylko do 10 000zł

  OdpowiedzUsuń
 5. Do Anonimowy 1 grudnia 2015r. 19:56
  To jasne, że ING chce na Tobie zarobić. Napisz do nich reklamacje. Powołaj się na regulamin. Postrasz zamknięciem konta ale przede wszystkim pisz skargę do KNF-u lub ZBP. Możesz poprosić o pomoc miejskiego/ powiatowego rzecznika konsumentów. Powodzenia. Nie daj się banksterom. A jak wygrasz i oddadzą Ci kasę to zrezygnuj i napisz im, że rezygnujesz bo ............/j.w./. Pismo informujące o przyczynach rezygnacji z usług ING obowiązkowo zaadresuj imiennie do kogoś z kierownictwa/ imienny skład masz na ich stronie/.
  Ja tak zrobiłem więc po miesiącu przysłali mi pismo przepraszające a później dzwoniła Pani aby zachęcić do ich usług. Nie skorzystałem.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm, niedawno na infolinii Skok Powszechna odnośnie e-lokat wspomniano ze max. kwota to 50k per lokata, ale lokat moze być wiecej. Ogolnie do zweryfikowania, ale moze komus sie przyda. Ja już się do nich nie przeprowadzam, jedno bankructwo mojego banku już mi wystarczy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. SKOK powszechna nie ma limitu na ilośc e-lokat i można założyć dowolną liczbę. Akurat się do nich przeprowadziłem. Owszem mają komisarza ale może nie padną - zresztą wypłaty z BFG mam już przećwiczone - Wypłata środków gwarantowanych to właściwie zwykły przelew realizowany w w ciągu jednego dnia.
   FX

   Usuń
  2. Jakie tam są koszta na wejściu?
   Koniec Raifa już niebawem...

   Usuń
  3. Całość 83zł
   wpisowe: 20zł
   udziały: 50zł
   wkłady: 1zł
   opłata na stowarzyszenie: 12zł

   Dodatkowy warunek to wpływ 15zł/mc na konto. Konto jest oprocentowane na 2,5% więc i tak warto tam trzymać bieżące środki. Tak więc czy upadną czy nie upadną warto się tam przeprowadzić. Oczywiście z większą kwotą tak aby opłaty wejściowe były nieistotne w porównaniu z odsetkami z e-lokat.

   FX

   Usuń
  4. Dzięki za info. Odwiedzę niebawem oddział bo jest w moim mieście. A warunek wpływu 15 zł na miesiąc to żaden warunek. Opłaty podobne do wołomina, więc są do przejścia:)

   Usuń
 7. Nie działają linki do lokat w Banku Smart.

  OdpowiedzUsuń
 8. Skok powszechna wyrzuca 12 miesięczną lokatę na 4 % od 8 grudnia

  OdpowiedzUsuń
 9. Pewnie nastąpił "atak" wisienkowiczów na Powszechną. Potwierdza się smutna teza, że jak tylko coś godnego uwagi pojawi się na blogu to natychmiast następuje cięcie :(

  FX

  OdpowiedzUsuń
 10. Do korekty w następnym zestawieniu... Lokata DB w Deutsche Banku nie jest lokatą na 2 miesiące. Bank stosuje sprytny trick. Do czasu otwarcia konta związanego z lokatą, a możliwe jest to tylko za pośrednictwem kuriera (wysyłka , podpisanie, odesłanie uruchomienie rachunku) oprocentowanie DB Lokaty wynosi nie 5% a 2,5%. Ponieważ zgodnie z regulaminem trwa to 2 tygodnie wpłacając środki natychmiast po złożeniu wniosku o depozyt mamy realne oprocentowanie w okresie 2 miesięcy na poziomie 4,375%. Wniosek o lokatę jest ważny tylko 5 dni kalendarzowych więc optymalizator płacąc ostatniego dnia "wyciągnie" oprocentowanie do 4,625%. Tym samym "bijące" w oczy 5% jest wirtualne. Bank udaje, że nic się nie dzieje ale w takiej sytuacji warto to uwzględnić w zestawieniu, gdyż takie oprocentowanie (5%) jest niemożliwe do osiągnięcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc co sugerujesz? Którą stawkę podać i jak to ująć w jednym zdaniu?

   Usuń
 11. SKOK RAFINERIA- Lokata udziałowiec (z wykupem udziałów) oprocentowanie 5,6% (efektywne 4,55) okres 12 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń