czwartek, 17 grudnia 2015

Promocje kont firmowych - 300 zł za założenie takiego konta w ING


Konta firmowe nie cieszą się może dużą popularnością, ale jednak niektórzy czytelnicy zadają pytania także o konta dla przedsiębiorców. A trzeba przyznać, że od czasu do czasu pojawiają się tutaj fajne promocje.

Ostatnio omawialiśmy konto firmowe z oprocentowaniem 4% w BIZ banku. Stawka fajna, ale niestety bez bonusu jaki cały czas daje np. Idea bank (900 zł) czy od czasu do czasu mBank (600 zł). Tym razem do grona banków z dobrym kontem firmowym dołącza ING.

Niedawno bank ten przypomniał się przy okazji promocji 100 zł za otwarcie konta dla klientów indywidualnych. Od tego tygodnia bank zdecydował się także dać bonus dla przedsiębiorców i to trzy razy większy.Niestety w obu przypadkach bank pozostaje nieugięty jeśli chodzi o adresatów ofert. Mogą być nimi znów osoby, które nie miały tutaj konta od 1 stycznia ubiegłego roku, czyli od blisko dwóch lat.

Co trzeba zrobić by zgarnąć owe 300 zł, poza oczywiście założeniem konta Direct dla firmy wraz z kartą? W końcu atrakcyjność oferty sprawdza się patrząc na warunki jakie należy spełnić.

Nie są one duże. Wystarczy jedynie 6 płatności do ZUS w różnych miesiącach, czyli mamy zwrot na poziomie 50 zł/m-c. Pamiętać jednak należy, że miesiąc w ING nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym. Tutaj zaczyna się on bodaj 28 danego miesiąca, a kończy 27 dnia kolejnego miesiąca.

Premia zostanie wypłacona do 30 września, a więc do tego dnia trzeba posiadać tak kartę jak i aktywne konto. Trochę nieczyste zagranie, mając na uwadze fakt, że jest to już miesiąc kolejny...

Czy konto jest darmowe? Niby tak, ale warunkowo:
  • Prowadzenie konta - jest darmowe, jeśli będziemy robić przelewy do ZUS lub US, lub przelewali na konto 2000 zł. W przeciwnym razie opłata = 9 zł. Na szczęście konto premiowanie bonusem zawiera warunek płatności do ZUS, więc jest ok.
  • Karta - gorzej jest z kartą. Jest darmowa, jeśli będziemy płacić nią na kwotę 300 zł i dodatkowo pamiętać o dziwnym miesiącu. W przeciwnym razie opłata wyniesie 7 zł, a to już nie jest takie fajne.
  • Przelewy - są darmowe do ZUS i US, natomiast zwykłe przelewy krajowe są darmowe, jeśli klient jest aktywny. Jeśli nie, to zapłaci 0,90 zł za przelew

ALTERNATYWY:
1. Idea bank - 900 zł
Na koniec przypominam, że całkiem ciekawa promocja konta trwa wciąż w Idea bank, gdzie można zdobyć nawet 900 zł. Omówiłem to w artykule 900 zł do zgarnięcia w promocji premiowanie za bankowanie. Oferta ważna do końca roku.

Tutaj założysz konto firmowe w Idea bank z 900 zł za Konto To Ja

2. BIZ bank - 4,00%
Do rozważenie jest także  w BIZnes konto active w BIZ banku, gdzie reklamowane jest konto za totalne zero i to z oprocentowaniem 4% w określonych przedziałach. Omawiałem je w artykule 4% na BIZnes konto active darmowym na zawsze.


 Tutaj założysz darmowe na zawsze BIZnes konto active z oprocentowaniem 4%

Regulamin promocji 300 zł za otwarcie konta i przelewy do ZUS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz