piątek, 24 lipca 2015

Lokata na 7% w Expander nie dla każdego


Wydawać by się mogło, że lokaty na 7,00% dziś są mijane szerokim łukiem. W końcu niejako z niepisanej definicji wiadomo, że dziś taki depozyt za darmo na pewno nie jest. Musi być jakiś kruczek, jakiś dodatek, który zrekompensuje firmie oferującej taką ofertę.

I tak oczywiście jest. Nie jest to tak dobra oferta jak rewelacyjna Lokata na Lato z 4,50% wciąż dostępna na dedykowanej stronie, ale czytelnicy tak w komentarzach jak w mailach proszą o analizę wszędobylskiej oferty.

W zasadzie sprawa jest bardzo podobna do poprzedniej oferty Szczęśliwej Lokaty na 7%, którą Expander oferował wiosną. Wówczas połączono ją ze strukturą Prestiżowa 30, teraz jest to aktywna czwórka. Cóż to takiego czy coś podobnego do piątek w Idea bank?


Niezupełnie. Idea bank lansuje swoją lokatę strukturyzowaną Kapitalny Rok. Tutaj obstawiane jest 5 firm od Facebooka po Toyotę. Równolegle mamy także strukturę Top Giganci, gdzie wybrano inne 5 spółek od Adidasa po Sony. A więc korporacje, których nikomu przedstawiać nie trzeba.

Expander tym razem reklamuje przede wszystkim lokatę na 7%, jest to bowiem ewidentny wabik. Lokata potrwa 2 miesiące i nie ma tutaj ustalonej kwoty jest natomiast znany podział inwestycji.

Podobnie jak w poprzedniej wiosennej edycji trzeba tutaj podzielić kapitał na 2 części, przy czym minimalna inwestycja wynosi tyle co lokata wabik czyli 10.000 zł:
  • 30% na lokatę na 7,00%
  • 70% na strukturę Aktywna Czwórka
Jak podaje Expander, można stosować inne kombinacje nawet skrajne typu tylko 1% na lokatę i aż 99% na strukturę. Jednak dla osób, które mimo wszystko zdecydują się wejść w tę inwestycję, wariantem optymalnym będzie z pewnością z 30% wkładem na lokatę.Expander nie stawia na renomowane spółki lecz na 4 fundusze:Carmignac Patrimoine, SLI GARS Fund, Ethna Active E oraz BNY Mellon Global Real Return. Nazwy dość enigmatyczne ale to o nie właśnie opiera się przedstawiany wykres BNP Paribas Flexible Stars Managers. To ten wykres Expander sobie upodobał i na swoje stronie reklamuje jako 23,7% historycznego za ostatnie 3,5 roku. Mogli oczywiście wybrać dłuższy okres, bowiem krzywa się ciągle wznosi, ale wybrano 3,5 bowiem tyle ma potrwać inwestycja w Aktywną czwórkę.

Co ciekawe poprzednie index Paribasa był już używany w innych 2,5 letnich strukturach o nazwach Euro Stars i przyniósł zysk w wysokości 20,74% a jego druga wersja Euro Stars II też się udał i zyskał 20,88%. Wydaje się więc być faktycznie lepszy od innych tego typu indexów.

Tutaj założysz lokatę na 7,00% wraz ze strukturą Aktywna Czwórka

Oferta jest ważna do 14 sierpnia 2014. W podanym wyżej linku nie dowiemy się szczegółów o tym czym jest owa Akywna Czwórka. Szczegółowe jej omówienie znajdziecie dziś w drugiej części artykułu na PP1.

Ciąg dalszy: Aktywna czwórka w Expander jako alternatywa do oszczędności czy to może się udać

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz