wtorek, 21 kwietnia 2015

Jak można podkręcić zysk z konta o 2,20% na wiosennej promocji


Millennium można spokojnie zaliczyć do nielicznych banków, na których można polegać. Staje się coraz bardziej przewidywalny, a co za tym idzie, można dzięki temu planować odpowiedni cashflow, pozwalający z banku wyciągnąć jak najwięcej.

Poprzednia promocja konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 3,10% kończyła się w sobotę 18 kwietnia. Można więc było przypuszczać, że albo zniknie ona z rynku całkowicie, albo zostanie zastąpiona przez nową.

Millennium wybrał drugą wersję. Od 19 kwietnia mamy tutaj nową stawkę na koncie oszczędnościowym, niewiele mniejszą od poprzedniej bo tylko o 0,10%. Mowa rzecz jasna o klientach, którzy mają konto 360 stopni, gwarantujące darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Wystarczyło wycofać środki i wrócić:)

Od roku Millennium ostro lansuje swoje konto 360 stopni, dając jego posiadaczom lepsze oprocentowanie czy to na lokatach czy to na koncie. Widać to także po najnowszej tabeli z której wynika, że posiadanie konta 360 stopni daje o 0,20pp więcej niż dla pozostałych kont.


Warto wycofać środki w dacie granicznej

Cieszy także fakt, że konto jest oprocentowane regresywnie, a więc im mniej mamy tym wyżej oprocentowanie nasze środki:) Warto pamiętać, że standardowo konto oszczędnościowe w Millennium jest oprocentowane progresywnie i co tu dużo mówić wygląda to bardzo kiepsko:
0,80% - do kwoty 50.000 zł
0,90% - od kwoty 50.000 zł
1,20% - od kwoty 100.000 zł

Wniosek z tego prosty: warto wycofać środki tuż przed terminem końca trwania promocji. Moje obecne 3,30% mam gwarantowane do początku maja, wiedziałem jednak, że od daty granicznej oprocentowanie środków spadnie do... 0.80%, a więc aż o 2,50 punktów procentowych. Powoduje konieczność szukania nowego banku, gdzie warto przenieść nasze środki. I tak zresztą robiliśmy dotąd.


Przetestowałem jednak możliwość zerowania salda i dzięki temu podkręcenia zysku z konta o 2,20pp. Wycofałem więc w ubiegły czwartek oraz piątek środki z Millennium. Dzięki temu do początku maja mam dalej gwarantowane 3,30% natomiast po tym terminie środki mają być oprocentowane na 3,00% skoro bank jako nowe środki bierze stan z 19 kwietnia.

Co ciekawe przy okazji odkryłem nową funkcjonalność, gdyż konsultowałem tę informację telefonicznie. Zwykle jak dzwonimy do banku, jest to często bezcelowa czynność, gdyż jak wiadomo wszyscy konsultanci są zawsze zajęci. W Millennium jest możliwość naciśnięcia na 1 by konsultant oddzwonił. I faktycznie oddzwania po kilku minutach:) Kolejna rzecz na plus.

Tym razem datą graniczną nowej promocji jest 30 maja. Warto o niej pamiętać.

Mało tego, dla nowych klientów wciąż trwa akcja z bonusem, w której za otwarcie konta w Millennium można zgarnąć dodatkowo 55 zł bonusu. Pierwotnie akcja miała trwać do 17 kwietnia, ale dodatkowo wydłużono zapisy  o jeden tydzień i można to zrobić jeszcze do czwartku 24 kwietnia.

Link do założenia konta w Millennium z bonusem 55 zł.

Na koniec ważna przestroga dla Was. Z niezrozumiałych dla mnie powodów na konto oszczędnościowe w Millennium nie można przelewać pieniędzy bezpośrednio z innego banku. Taki przelew nie zostanie zrealizowany, lecz wróci na konto z którego nadaliśmy przelew. Kto zatem zrobi taki przelew w piątek straci niepotrzebnie aż 3 dni.

Dlatego moja porada to przelać na konto 360 stopni, a następnie zrobić przelew wewnętrzny. To oznacza konieczność pamiętania o dokonaniu dwóch przelewów. Ale tak to już jest, że każdy bank ma swoje wymagania, do nas zaś należy nauka tricków by obejść wszelakie ograniczenia i wyciągnąć jak najwięcej.

14 komentarzy:

 1. W poprzednich promocjach na koncie oszczędnościowym nie mogłem doliczyć się odsetek. Okazało się, że przy ustalaniu salda progowego i stanu środków na każdy dzień promocyjnego oprocentowania brali pod uwagę zadłużenie na kk. Tym razem się nie skuszę, bo wolę wybrać kasę z karty kredytowej Millennium i wrzucić ją na ko lub lokatę w innym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemożliwe. Na karcie kredytowej jest chyba normalne że ma się zadłużenie, więc powinno ono ewentualnie pomniejszać saldo innych rachunków. No chyba że ktoś nadpłacił i ma na karcie saldo dodatnio, ale nie wierzę aby jakikolwiek czytelnik tego bloga tak zrobił!

   Usuń
  2. Masz rację - pomyliłem produkty. Do salda progowego brali limit w koncie, a nie kartę kredytową. Zresztą w mBanku przy którejś promocji na depozyty z nowych środków w tamtym roku też liczyli limit, ale chociaż wyraźnie podawali kwotę salda początkowego. A w Millennium licz człowieku sam, a może ci się uda trafić w to co Bank ma na myśli.

   Usuń
 2. moj przelew przeszedl z Lions na konto oszczednosciowe w Millennium

  OdpowiedzUsuń
 3. @Anonimowy 7:30
  Jak wyciągasz kasę z karty kredytowej?

  OdpowiedzUsuń
 4. Może są leniwi śmiałkowie, którzy robią przelew z rachunku karty. Ja chodzę po kasę do bankomatu :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Normalnie działa przelew zasilający z innego banku bezpośrednio na konto oszcz. w BM. Przetestowane wiele razy.

  OdpowiedzUsuń
 6. a wie ktoś może gdzie sprawdzić aktualne oprocentowanie swojego konta oszczędnościowego po zalogowaniu się w bankowości internetowej? bo jakoś nie mogę tego znaleźć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiej możliwości. Przerabiałem to dawno i każdorazowo trzeba się było udać do placówki by potwierdzili że mam 4% (wtedy to testowałem)

   Od tej pory sprawdzam zawsze datę wpływu środków, dodaję do tego 92 dni licząc długość trwania promocji. A szczegółów oferty szukam w swoich artykułach.

   Usuń
 7. Do anonimowy 7: 30

  W jaki sposób można wybrać kasę z karty kredytowej Millenium ?
  [cytuję: i wrzucić ja na ko lub lokatę w innym banku?] To się opłaca?
  Nie rozumiem tego. Anonimowy 7:30 jeżeli możesz to odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z Cennika kart kredytowych Millennium "Okres wolny od odsetek ma zastosowanie do transakcji bezgotówkowych oraz gotówkowych." Czyli wypłata gotówki, a następnie spłata zadłużenia w ciągu max. 50 dni nie powoduje naliczenia odsetek. Standardowa opłata za transakcje gotówkowe (w tym przelew z rachunku karty) wynosi 3,99% transakcji. Jednak w lutym Millennium wprowadziło półroczną promocję, dzięki której za wypłatę z niektórych bankomatów nie jest pobierana opłata.

   Usuń
 8. "... wydłużono zapisy o jeden tydzień i można to zrobić jeszcze do czwartku 24 kwietnia."

  24 kwietnia - to ... PIĄTEK.

  OdpowiedzUsuń