poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Ranking kont osobistych kwiecień 2015


Jeszcze niedawno zapowiadałem zakończenie publikacji rankingów kont osobistych, które kiedyś publikowałem mniej więcej raz na kwartał. Powód był prosty, w ubiegłym roku zlikwidowałem większość kont bankowych, ze względu na zaostrzanie wymogów i opłat.

W tym roku spodziewaliśmy się dalszego zacieśniania warunków i zniewalania klienta przez wymogi banksterów. Na szczęście zamiast kontynuacji trendu zamykania kont, pojawiła się możliwość zarabiania na kolejnych kontach.

A to oznacza, że warto znów założyć konto chociażby na kilka miesięcy i zgarnąć liczne ostatnio bonusy. TO właśnie one przede wszystkim powodują, że sporządzenie rankingu kont ma znów sens i może przydać się wyjadaczom wisienek.

Ponieważ jak zwykle ranking służyć ma wyjadaczom wisienek, przy sporządzaniu rankingu brałem pod uwagę łatwość zgarniania bonusów. Z tego powodu miejsca na podium zajęły obecne promocje w trzech bankach, gdzie premia gwarantowana jest za samą chęć założenia konta

Na dalszych pozycjach znalazły się banki, które nie każą czekać klientom, którzy właśnie zamknęli swoje konto, tylko pozwalają im od razu wrócić po nowy bonus. Tak jest w BZ WBK oraz mBanku, a więc tam gdzie warto często otwierać i zamykać konto. Pozostałe banki każą czekać od 3 do 15 miesięcy, lub jak Getin wymagają by klient posiadał konto aż przez 2 lata, czyli 4x dłużej niż trwa promocja, co już jest dużą wadą propozycji.

1 Raiffeisen bank - Konto Wymarzone: bonus 65 zł z lokatą 4%
Za założenie darmowego konta dostajemy 55 zł + 10 zł dodatkowo za lokatę na 4%. Pierwszy raz od czasu przejęcia Polbanku, austriacy zasługują na pochwałę. Tym bardziej, że samo konto osobiste jest oprocentowane. Co prawa niewiele, ale zawsze coś.

Tutaj założysz konto w Raiffeisen z bonusem do 15 kwietnia.


2 Millennium - Konto 360 stopni: bonus 55 zł
Millennium od lat praktycznie nie spada z podium. Banalne warunki darmowości konta, najprostszy do zdobycia darmowy limit z dużym saldem oraz częste promocje konta oszczędnościowego czynią konto bardzo wygodnym. Dodatkowo za założenie można dostać 55 zł. 

Tutaj założysz konto w bonusem w Millennium do 17 kwietnia.


3 Toyota Bank - Konto Jedyne: bonus 60 zł + lokata 3,50% do 49.000 zł
Podium zamyka trzeci bonus, który jest teoretycznie najmniej atrakcyjny ze względu na opłatę za konto w wysokości 2,50 zł. Ale za to mamy możliwość założenia nawet 7 lokat na 3,50% i to do 49 tys złotych. Do tego samo konto pozwala na do 10% cashback za paliwo. 

Tutaj założysz konto z bonusem w Toyota bank do 21 kwietnia.


4 BPH - Konto Lubie To: do 600 zł za cashback 3% i 50 zł za darmowy limit
Debiutant w rankingu zaskoczył cashbackiem na wszystko. Nawet gdy kilka lat temu Millennium oferował 3% na Dobrym Koncie, zwrot za zakupy nie dotyczył wszystkiego. Tutaj tak mamy + darmowy limit do 500 zł, który może się przydać:) Bank daje jednak zastrzeżenie, tylko klienci którzy nie posiadali konta w tym roku czyli od 1 stycznia 2015. Mógłby to być powód by obniżyć pozycję w rankingu, ale BPH to bank w którym mało kto ma konto a ostatnia okazja dla wisienkowców była w... 2012 roku.

Tutaj założysz lubię to konto z 3% cashback na wszystko.


5 Credit Agricole - Konto Premium: 1000 zł w programie Jesteśmy gotowi
Kolejny raz wraca popularna promocja w CA, gdzie do zgarnięcia jest nawet 1000 zł w czterech pakietach. Promocja ta wraca dość często, ale tym razem jest nieco zmienione w porównaniu z poprzednimi edycjami. Konto jest omówione dziś na FpG.

Tutaj założysz konto w Credit Agricole z promocji Jesteś Gotowy na 1000 zł.6 Eurobank - Konto Prestige: 4% na koncie + 5% cashback na wybrane branże
Gdyby robić ranking za całokształt, Eurobank byłby bezsprzecznym liderem. Kultura i bezproblemowość na pewno wyróżniają bank na tle banksterskich zagrywek konkurencji. A na dodatek mamy teraz 4% do kwoty 3000 zł oraz 5% na kina, restauracje i zabawę. Warto też przypomnieć o możliwości darmowego limitu w koncie przez 10 dni.


7 BZ WBK - Konto Godne Polecenia: 120 zł
Po dłuższej przerwie bonus jest także do zgarnięcia w BZ WBK i to przy bardzo banalnych warunkach. Tyle że wadą promocji jest fakt, że premię dostajemy nie w postaci przelewu na nasze konto ,lecz w postaci karty prepaid oraz vouchera. Na plus trzeba zapisać brak odsiadki dla klientów:)

Tutaj założysz konto w Banku Zachodnim w promocji 120 zł.


8 mBank - Konto mobilne: 2% cashback na koncie mobilnym
mBank może pretendować do miana najbardziej problemowego banku z jakim się zetknąłem. Ostatnim razem wygrał ranking, bo obiecywał 100 zł, ale bez reklamacji nie oddał. Teraz płaci 2% cashback, na szczęście dla osób bez odsiadki.


Tutaj założysz konto w mBanku z 2% cashback.


9 Getin bank - Konto Aktywna Karta: bonus 100 zł + 300 zł
Bonus co prawda jest, ale na zakupy na grouponie, tutaj bowiem jest ta promocja. Dodatkowo mamy stare znane paczkowanie 50 zł * 6 miesięcy. Niestety wadą konta jest... konieczność trzymania go przez 2 lata. Dlatego też jest tak nisko w rankingu.

Tutaj założysz konto w Getin z bonusem 100 zł + 300 zł.


10 ING - Konto Direct: 100 zł za powrót
Ta promocja jest tak częsta, że konto powinno nosić nazwę konto bumerang. Warunki łatwe, bo za wydanie 1000 zł, dostajemy 10% zwrotu. Niestety długa jest odsiadka dla osób, które skorzystały już z tej promocji. Nie dotyczy bowiem ona osób, które miały tutaj konto po 1 stycznia 2014, przez należy się miejsce dopiero w ogonie rankingu.

Tutaj założysz konto w Banku Śląskim z 100 zł cashback.


Spośród wszystkich promocji niemal wszystkie konta są chwilówkami, czyli takimi, które warto założyć tylko po to by zgarnąć premię. Jedynie Eurobank oferuje konto, które warto posiadać dłużej, tym bardziej że 4% jest gwarantowane do końca tego roku.

9 komentarzy:

 1. Raiffeisen bank lokatę mobilną na 4% do 10k można mieć dwie. Jedna zakładana z konta głównego, druga z konta oszczędnościowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czy to drugie nazywa się lokacyjne? Jedną lokatę założyłem przez komórkę, dziś przelałem 10 K właśnie na lokacyjne. Jutro chcę założyć tą drugą lokatę, jak ją się zakłada ? Bo główne konto wymarzone mam puste.

   Usuń
  2. tak lokacyjne.

   Usuń
  3. Z ciekawości zajrzałem na swoje konto lokacyjne i jakoś nie mogę znaleźć owej lokaty na 4%. Można znaleźć co najwyżej internetową lokatę specjalną. A ta prawdopodobnie wynosi 2,20%.

   Usuń
 2. No właśnie jak się zakłada drugą lokatę na 4 %? Anonimowy 8:07 podpowiedz nam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już odpowiadam
  Lokaty mobilne czyli zakładane przez aplikację mobilna banku Raiffeisen przez smartfonia. Tak jak zakładamy lokatę mobilną z konta "Wymarzone konto osobiste"(konto główne ROR), to przy następnej lokacie wybieramy w smartfonie konto: "Wymarzone konto lokacyjne"(Konto Oszczędnościowe) i pojawia się, lokata mobilna, nie na samym górze tylko pośrodku na ekranie smartfona.

  U was tego nie ma? Ja na ROR i K.O. jak zakładałem miałem kasę na kontach i zakładałem tego samego dnia.

  Potwierdzenie założenia lokat:
  http://www.iv.pl/images/54803960969615154473.jpg

  Także na forum mbanku można poczytać że osoby zakładają takie 2 lokaty mobilne. (2 post od dołu)
  http://www.mbank.pl/forum/watek,998685,2.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie dziś po miesiącu założyłem drugą mobilną.U mnie procedura wyglądała tak. Wczoraj oczywiście przelałem na lokacyjne 10K.Dziś z telefonu po zalogowaniu otworzyłem menu główne(po lewej stronie- rozwijane) wybrałem lokaty->nowa lokata-> wyskoczyła lista proponowanych lokat,gdzieś po środku jest lokata mobilna, kliknąłem na nią i później WAŻNE trzeba przestawić ptaszek na konto lokacyjne, bo domyślnie jest główne. Wniosek przyjęty,sprawdziłem na PC-ecie i są już trzy lokaty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Konto w Millenium - pojawił się ciekawy groupon, który oprócz 55zł daje również dodatkowe 75 zł do wykorzystania na grouponie, poniżej link: http://www.groupon.pl/oferty/warszawa/agora-s-a/60721115 Uwaga - oferta trwa tylko 8 dni.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam....po jakim czasie od złożenia wniosku muszę przelać środki na lokatę mobilną.Pytam bo chciałbym założyć 2 a środki będę miał dopiero za 6 dni?

  OdpowiedzUsuń