środa, 10 września 2014

200 zł dla polecającego i poleconego w nowym Programie Lendico


Przedstawione w ostatnich artykułach trzy oferty obligacji są na pewno warte polecenia, ale obligacje nie powinny być jedyną formą inwestowania naszych środków. Częste odsetki jakie dostajemy praktycznie co miesiąc już przy trzech obligacjach, warto jakoś reinwestować.

Zwykle jest to kilkaset złotych w zależności od minimalnej kwoty zapisu. Część tej kwoty z pewnością warto zainwestować, chociażby testowo, w pożyczki społecznościowe. I to najlepiej takie, które pozwalają zarabiać więcej od innych

Niedawno na blogu opisywaliśmy ciekawą ofertę 100 zł premii dla inwestorów korzystających z platformy Lendico. Okazuje się, że to nie jedyna niespodzianka jaka czeka zwolenników lepszych zysków od tych, jakich możemy się spodziewać z lokat bankowych.


Dla poszukiwaczy lepszych zysków od depozytów, Lendico przygotowała nową promocję. Sierpniowa promocja była przeznaczona dla zarejestrowanych członków. Najnowsza, wrześniowa promocja skierowana jest nie tylko dla zarejestrowanych, ale także dla nowych inwestorów i pożyczkobiorców.

W programie tym zarabia tak polecający jak i polecony. Mamy zatem coś na wzór bankowych programów, tyle że tutaj zarobić można więcej. Jak pamiętamy Alior dawał tylko 50 zł dla polecającego konto i 40 zł dla poleconego.
 
100 jest dla obu stron:) Źródło: lendico.pl


Lendico jest znacznie bardziej hojne. Tutaj zarówno polecony i polecający mogą zgarnąć po 100 zł. Warunkiem przyznania premii jest brak rejestracji w ciągu ostatnich 12 miesięcy. A więc znacznie łagodniej niż w niejednym banku.

Jak to działa? To zależy czy jesteś inwestorem czy pożyczającym. W skrócie warunki dla obu stron wyglądają następująco:

1. Warunki dla nowych inwestorów
Obie strony czyli polecający i polecony otrzymają po 100 zł, jeśli inwestor zainwestuje zaledwie 100 zł w dowolny projekt pożyczkowy. Projekt ten musi zostać następnie sfinansowany w ciągu 6 miesięcy od daty rejestracji.

Po długim wahaniu w końcu zdecydowałem się na wzięcie udziału w tej akcji. Osoby które chciałyby się zarejestrować i zgarnąć 100 zł na start, mogą skorzystać z poniższego linku.
Link do rejestracji dla inwestorów

2. Warunki dla nowych pożyczkobiorców
Obie strony otrzymają bonus po 100 zł, jeśli
  • projekt pożyczkowy zostanie pozytywnie zweryfikowany przez zespół ekspertów Lendico
  • opublikowany na platformie Lendico w ciągu 6 miesięcy od rejestracji, 
  • pożyczka zostanie wypłacona 
  • pożyczkobiorca nie odstąpi od umowy pożyczki.
Jak widać warunki nie są jakoś szczególnie trudne. Osoby zainteresowane pożyczaniem, a zarazem zgarnięciem dodatkowej premii za zapisanie się do programu, mają niżej osobny link.
Link do inwestycji dla  pożyczkobiorców

Po spełnieniu wymienionych wyżej warunków, premia wypłacana jest na konto bankowe polecającego oraz nowego użytkownika. Jak widać Lendico robi silną konkurencję dla kokosa, a z informacji jakie dostałem to nie ostatnie promocje jakie czekać będą korzystających z tej platformy.

4 komentarze:

  1. Sprawdzałem w kalkulatorze na stronie lendico i nijak nie chcą się mi zgodzić podane procenty z przewidywanymi wpływami. Np pożyczka na 1 rok na 6.79%, kwota inwestycji 1000zł, przewidywany Zwrot z kapitału 4.9% (po uwzględnieniu opłat manipulacyjnych) a przewidywane wpływy to tylko 1026.72 co nijak ma się do oprocentowania. Moim zdaniem po odliczeniu podatku powinno być 1039.69. Proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Suma zysków inwestora jest obliczana od kwoty pozostałej do spłaty. Proszę pamiętać, że pożczykobiorca co miesiąc spłaca ratę, składającą się z części odsetkowej i kapitałowej. Jeżeli użytkownik platformy Lendico otrzymał pożyczkę wysokości 3 tys. zł przy oprocentowaniu 6,79% to oprocentowanie to jest naliczane właśnie od malejącego kapitału pozostającego do spłaty. W uproszczeniu wygląda to następująco: po pierwszym miesiącu od wzięcia pożyczki i spłacie raty wysokości 259 zł pożyczkobiorca płaci odsetki już od kwoty 2741zł (a nie 3000zł). Tak samo zysk inwestora obliczany jest w zależności od kwoty pozostałej do spłaty. W obliczeniach uwzględnia się również czas pozostały do spłaty pożyczki.

    OdpowiedzUsuń