czwartek, 25 września 2014

60 zł gwarantowanej premii za założenie lokaty na 5% w Meritum


Robi się fajna nowa moda na zakładanie lokat. Teraz najlepsze oprocentowanie na rynku to już za mało by zachęcić klienta do założenia lokaty, trzeba dołożyć jeszcze dodatkowy bonus. A tym bonusem jest to co lubimy najbardziej czyli premia pieniężna.

Najnowszą promocją jaka pojawiła się w mediach to propozycja Meritum banku. Bank ten obok Idea banku oferuje najwyżej oprocentowaną lokatę na 5%. Teoretycznie powinno wystarczyć by przyciągnąć zagorzałych fanów lokat. 

Ale skoro Idea do 5% dodaje cały czas bonus w postaci 50 zł, to Meritum też zdobył się na podobny gest ale by pobić konkurencję dodaje dodatkowo 5 zł więcej. Stąd widzimy na reklamie 5% + 55 zł.Kolejna fajna promocja Źródło:comperiabonus.pl


Jakby w obawie że 5 zł to zbyt symboliczna kwota, Meritum proponuje dodatkowe 5 zł za skorzystanie z aplikacji Metitum Bank Mobilny. W sumie zatem mamy 60 zł dodatkowego bonusu do i tak atrakcyjnej lokaty.

Pytanie podstawowe to kto nie może skorzystać z tej oferty? Wykluczone są osoby, które miały ror w Meritum po 1 października 2013, a więc regulamin jest dość restrykcyjny, bowiem całe drugie półrocze wiele osób miało tu konto ze względu na gwarantowane 4%.

Kolejny raz ważna jest dedykowana strona dostępna tutaj. Czasu na zapisy jest dość sporo bowiem aż do końca października. Założyć zaś możemy lokatę tak jak w Idea banku do 10.000 zł, tyle że okres jest krótszy o miesiąc i trwa tyko 2 miesiące.

Mamy tutaj warunek, by do 3 grudnia utrzymać saldo w wysokości 1000 zł. Nieważne czy saldo będzie dotyczyć samej Lokaty Start, Prostego konta osobistego czy innego konta czyli oszczędnościowego. Ważne by było minimum tysiąc złotych.

O przyznaniu premii zostaniemy poinformowani do dnia 10 grudnia. W tym celu zostaniemy o tym poinformowani drogą mailową,a więc będzie się to odbywało tak jak w przypadku wiosennej promocji w Optimie.

Tutaj aktywujesz bardzo dobrą lokatę w Meritum bank z premią do 60 zł

Dla zainteresowanych do wglądu regulamin promocji.

15 komentarzy:

 1. Oferta jest nielimitowana? Znaczy dla nieograniczonej liczby osób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta jest limitowana, co widać na reklamie, więc warto nie czekać na ostatnią chwilę. W regulaminie widnieje zresztą zapis, że organizator zastrzega sobie prawo do skrócenia czasu trwania promocji

   Usuń
 2. Czy jeśli założę lokatę (powiedzmy na 5tys.) i przez czas trwania lokaty nie będę ruszać tych pieniędzy to spełnię warunek o saldzie 1000zł? Chodzi mi o to, czy nie będę musiała przelewać tego tysiąca na konto osobiste w Meritum?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znalazłem takiego wymogu w regulaminie. Ale zawsze dla świętego spokoju można przelać te środki na konto w meritum, a potem do swojego banku. W koncu przelewy są darmowe i długo nie trwają.

   Usuń
 3. Czy zakładając konto z lokatą w tej promocji można zrezygnować z zamawiania karty do konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie powyżej i dodatkowo jeszcze dwa inne:
   1. Procedura zakładania lokaty promocyjnej rozpoczyna się po założeniu i potwierdzeniu konta?
   2. Czy udział w tej promocji wyklucza się w jakikolwiek sposób z tą promocją:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2014/09/4-na-lokacie-extra-w-meritum-oraz.html

   Usuń
  2. Po to podaję każdorazowo link do regulaminu, aby każdy mógł sobie to sprawdzić na własną rękę. Nie ma tam zapisu o konieczności posiadania karty, a jedynie o potrzebie posiadania salda na dany dzień, o czym wspomniałem w artykule.
   Promocje się wykluczają, można wziąć udział w obu, tyle, że powyższa ma ograniczenia co do nowego klienta, a druga co do nowych środków.

   Usuń
 4. Jeśli posiadałem konto przed 1 października 2013 r. to mogę skorzystać z tej promocji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Polcan, nie doszukałem się, czy jest możliwość skorzystania z lokaty i programu poleceń. Chcę założyć lokatę z bonusem (najchętniej z polecenia), a następnie polecić partnerce konto i lokatę. Jest szansa zgarnąć 70 zł z polecenia i 50 zł za lokatę? Znalazłeś może jakiś sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie tak. Zobacz, premię bonusową zdobywasz za podanie maila na dedykowanej stronie. Potem na maila przychodzi link do wniosku na stronę meritum.
   Jeśli na wniosku będzie miejsce na wpisanie kodu polecającego to wszystko powinno zadziałać.
   Nie testowałem, gdyż nikt nie ma konta w Meritum, by go polecać, sam go zlikwidowałem na początku tego roku.

   Usuń
 6. ile realnie może wynosić czas od rejestracji w promocji do założenia i zasilenia lokaty? pytam gdyż będę miał wolne środki dopiero 12 października

  OdpowiedzUsuń
 7. Przy okazji próby powiązania promocji: Premia za lokatę z Programem poleceń trafiłem na zapis w regulaminie dotyczący opodatkowania (http://static.meritumbank.pl/asset/R/e/g/Regulamin_Przejdz_do_Meritum_druga_edycja_1618.pdf)

  Z jednej strony bank informuje, że:
  "a) Bank przekaże Uczestnikowi oraz właściwemu Urzędowi Skarbowemu według miejsca zamieszkania Uczestnika,
  informacje o wysokości przychodów (PIT-8C) z tytułu otrzymanej Nagrody/Nagród w Programie"
  b) Uczestnik ma obowiązek odprowadzić do właściwego Urzędu Skarbowego podatek z tytułu otrzymanych Nagród w Programie według odpowiedniej skali podatkowej

  Z drugiej str. bank informuje o odprowadzeniu już przez siebie podatku:
  "c) Z tytułu otrzymanych przez Uczestnika Nagród w Konkursie Bank pobierze i odprowadzi do właściwego Urzędu Skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10 % wartości nagrody"

  Umie ktoś policzyć ile faktycznie dostaniemy z tych reklamowanych 70zł za polecenie? Trzeba coś dopłacać do US ponad te 10% odprowadzone przez bank?
  MD

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaki jest czas na założenie lokaty po aktywowaniu konta ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie zrozumiałam zapisu w regulaminie: czy należy wpłacić na lokatę minimum 1000zł i dodatkowo na koncie utrzymywać kolejne 1000zł? Czy też to minimum 1000zł oprocentowane przez 2 mieś. 5% wystarczy, aby spełnić warunek i dostać premię? Czy ktoś to rozgryzł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wpłaciłam pieniądze na lokatę i nie trzymam na koncie dodatkowej kasy.

   Usuń