poniedziałek, 15 września 2014

5% cashback i 720 zł do zgarnięcia w Programie Rodzina i Przyjaciele w Eurobanku


Nareszcie do programów poleceń włączył się bank, który można polecić z czystym sumieniem. Do tej pory w programie tego typu brały udział banki, do których można mieć wiele zastrzeżeń, ale od 8 września ruszył program w banku, do którego trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia. 

Alior czy ING nie mają w zasadzie nic ciekawego w ofercie. Zatem udział w promocji ogranicza się do założenia konta, spełnienia warunków, skasowania premii i jak najszybszego zamknięcia zbytecznego konta.

Eurobank należy do nielicznych wyjątków. To praktycznie jedyny bank, do którego, oprócz trudno dostępnego limitu w koncie, nie mam właściwie żadnych zastrzeżeń. Odkąd na początku 2012 Polbank wprowadził ograniczenia do swojej oferty, to właśnie Eurobank stał się moim głównym bankiem i jest nim do dziś.


Praktycznie w każdej sferze eurobank odstaje od reszty: to tu mamy najwyżej oprocentowany ror na rynku, tu jest cashback na wszystko, zaś obsługa zasługuje na miano Wyższej Kultury Bankowości. Nic dziwnego, że chwalą się na swojej stronie, że aż 96% poleciłoby ten bank. 

Kto może brać udział w programie? Posiadacze konta Online oraz Prestige. W bankowości internetowej, eurobank umożliwia zamówienie rozmowy we wskazanej godzinie. W rozmowie dowiedziałem się co zyskuje polecający oraz polecony.

1. Polecający:
Przez telefon nie da się zgłosić udziału w promocji, trzeba to zrobić w oddziale, gdzie dostaniemy Kod Polecającego. Ten kod można podać czterem osobom, przy czym premię otrzymamy za  jedna, pierwszą osobę.

Na początku posiadałem konto Online, szybko jednak zmieniłem je na Prestige, gdyż daje większy cashback. Dzięki programowi cashback mogą być jeszcze większy. Premią jest tutaj procent od sumy płatności kartą. Teraz zamiast Przy czym co ciekawe, nie ma znaczenia gdzie płacimy, premiowane są bowiem nie tylko płatności w Polsce ale i za granicą.

Pełna lista jest widoczna w tabeli poniżej.


Tutaj dostaniesz cashback 5% Źródło: regulamin


W powyższych punktach cashback wynosi aż 5%. To pięć razy więcej niż cashback dla posiadaczy konta Prestige (do tej pory 1,00%) i dziesięć razy więcej niż mają posiadacze konta Online (dotąd 0,50%). Szkoda tylko, że nie wliczają się tutaj podstawowe zakupy jak markety, gdzie chodzimy najczęściej.

Eurobank jest też bardziej hojny od innych banków w przypadku maksymalnej kwoty. Banki zwykle miesięcznie przyznają premię w wysokości do 50 zł, Eurobank pozwala na cashback w wysokości 60 zł, co w skali roku daje nam tytułowe 720 zł

Zastrzeżenie można mieć jedynie do zapisu, że naliczaniu premii nie podlegają transakcje kartami wydanymi dla pełnomocników. W pewnym sensie da się to jednak częściowo obejść, biorąc pod uwagę możliwość wyrobienia sobie karty bezimiennej. Taką kartę możemy dać innym, gdy my nie mamy możliwości zrobienia zakupów.

2. Polecony
Co na tym zyskuje polecony? Nie tylko dostanie 5% cashback, ale dodatkowo będzie zwolniony z wymogów konta. Innymi słowy dostanie konto za zero. Polecający dalej musi robić transakcje kartą na 200 zł by uzyskać zwolnienie z opłaty za konto, oraz robić przelew na 1000 zł (konto Online) lub 3000 zł (konto Prestige).

Warunki to jednak praktycznie żadne, skoro cashback jest opłacalny, więc warto używać karty. Zaś w przypadku drugiego wymogu, akceptowane są przelewy własne, nawet w ratach.

Dla zainteresowanych regulamin programu Rodzina i Przyjaciele

Dla posiadaczy n-pasmówki przypomnienie, że od października czekają nas zmiany w kilku bankach. O tym co się zmieni w Credit Agricole, dziś na FpG.

Ciąg dalszy: Jesienne Zmiany w bankach czyli co się zmieni w Credit Agricole od października

28 komentarzy:

 1. Oferta może i warta rozważenia, ale ten cashback dotyczy jedynie punktów z kategorii sport i rozrywka. Zwrotu 5% nie dostaniemy właśnie na stacji benzynowej, w sklepie spożywczym, czy w aptece. Ile osób skorzysta z cashbacku w wypożyczalni samochodów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin mówi o sklasyfikowaniu "do jednej z kategorii określonej w załączniku", czyli tabeli widocznej w artykule.

   Usuń
  2. co nam daje to sklasyfikowanie "do jednej z kategorii określonej w załączniku" skoro w tabeli widocznej w artykule jest właśnie tylko kategoria sport i rozrywka?

   Usuń
  3. Listę kategorii stworzono wybierając transakcje związane z rozrywką, sportem i rekreacją, w tym także z podróżami. Bazujemy na przekazie, że dobrze jest robić coś wspólnie z innymi, a czas spędzony z bliskimi nie dość, że jest przyjemny, to może przynieść określone zwroty wydatków. Lista kategorii objęła m.in. hotele i ośrodki wypoczynkowe, biura podróży, bary, restauracje, kina, teatry, sklepy sportowe, campingi czy szkoły tańca. Dostępna jest na: http://www.eurobank.pl/produkty,konta-osobiste,konto-prestige,95,9.html#tabs5

   Usuń
 2. Myślałem o przeniesieniu konta to Eurobanku, m.in. po lekturze Twoich wcześniejszych wpisów. Na jednym z blogów w komentarzach czytałem,że bank od nowego roku ma wycofać się z oferty kupujesz-zyskujesz(0,5 lub 1% zwrotu) ciekaw ile w tym prawdy?
  Chętnie bym skorzystał z polecenia innej osoby:-) na konto prestige, jeśli ktoś ma ochotę podaję e-mail finanseokiemhumanisty@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy pytałem w rozmowie konsultantki jak długo będzie trwać ta promocja, odpowiedziała, że nie jest znany termin trwania i nic jej nie wiadomo, by szybko miała się zakończyć.

   Z drugiej strony czytelnicy wytknęli mi już (zresztą słusznie) kilka niedociągnięć w artykule, który napisałem bezpośrednio po rozmowie. I sprawdza się stara zasada, regulamin ponad przekaz słowny.

   Usuń
  2. Do końca roku oba programy będą funkcjonować równolegle. Każdy klient eurobanku będzie mógł przystąpić do programu „Rodzina i Przyjaciele” i wciąż równocześnie w okresie przejściowym korzystać z „Kupujesz-Zyskujesz”. Docelowo, od 1 stycznia program „Rodzina i Przyjaciele” zastąpi program „Kupujesz-Zyskujesz”.

   Usuń
 3. Ja też bym chętnie skorzystał z polecenia na konto Prestige. Podaje email do kontaktu dla zainteresowanych: grafality@yahoo.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Oferta raczej dla osób rozrywkowych. 1200zł trzeba przerobić aby 60zł zyskać. Oferta z rodziny wabik.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Innymi słowy dostanie konto za zero. Polecający dalej musi robić transakcje kartą na 200 zł by uzyskać zwolniony z opłaty za konto..."

  Już miałem ochotę zostać Poleconym, ale zweryfikowałem powyższe słowa i odechciało mi się.
  Konto faktycznie jest za zero, ale karta już nie.
  Polecony też musi wydawać nią 200 zł miesięcznie, by była darmowa.
  Cytat ze strony eurobanku:

  "Ty i każda z osób, którym polecisz konto, będzie mogła korzystać z przywilejów, które daje konto w eurobanku:
  - zwrot opłaty za posiadanie karty (pod warunkiem zaksięgowania transakcji bezgotówkowych wykonanych kartami wydanymi Klientowi do danego rachunku na łączną kwotę min. 200 zł miesięcznie)"

  OdpowiedzUsuń
 6. Cytat z Polcana:

  "Ilość dostępnych transakcji kartą skalą biją na głowę wszystkie banki. Nie ma tutaj ograniczeń do marketów, restauracji czy stacji benzynowych. Możemy robić zakupy na lotnisku, w biurach podróży, w parku wodnym i gdzie dusza zapragnie. Pełna lista jest widoczna w tabeli poniżej".

  Otóż też miałem wątpliwości i zadzwoniłem do Eurobanku. Lista obejmuje tylko sport, rozrywkę i rekreację, restauracje dorzucono ot tak sobie. Żadne markety, sklepy spożywcze, stacje benzynowe, usługi lekarskie czy choćby apteki. Kody z tabeli są matactwem, bo niby jak: idę do sklepu, nawet sportowego, gdzie jest również mydło i powidło i co, spytam się sprzedawcy jaki ten sklep ma kod???!!! Albo będę najpierw sprawdzał kody wszystkich sklepów, w których kupuję? A potem liczył, czy już wydałem te dwieście złotych, czy nie i do tego pamiętał o obowiązkowych przelewach. Więcej to kosztuje zachodu, niż to warto. Ale jak ktoś pochodzi z Małopolski, albo Wielkopolski ...
  A oba te konta są "wysoko oprocentowane" - 1,25%!!!
  Tak więc nie będę bił na głowę innych banków tam gdzie dusza zapragnie i tę rewelację sobie daruję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę pokornie wykasować podany cytat, gdyż niestety masz rację. 5% jest tylko na to co podaje tabela, zaś nawet jak zapytasz o kody, co robiłem nieraz, nie dowiesz się jakie. Sprzedający robią zwykle wielkie oczy i wzruszają ramionami.

   Konta nie są wysoko oprocentowane, ale najwyżej na rynku. Ror zwykle ma albo 0% albo 0,10%, i przegrywa tylko z Idea bank, gdzie sztucznie można samemu ror zawyżyć do 4%.

   Usuń
  2. Mam dawne konto w Polbanku na 2,6%. Pierwszy przelew internetowy bezpłatny, następne po 10 zł. Obecnie jest u nich konto na 3%, ale trzeba przelewać dochody. Dalszych utrudnień nie pamiętam.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Bank identyfikuje Transakcje bezgotówkowe objęte sprzedażą premiową poprzez Kody kategorii Akceptanta (tzw. kod MCC - Merchant Category Code) określone przez Organizacje płatnicze i nadawane przez Agenta rozliczeniowego na podstawie klasyfikacji działalności gospodarczej Akceptanta. Wobec tego wszystkie punkty z danej kategorii, która jest objęta programem, posiadające możliwość realizowania transakcji gotówkowych, mają przypisany kod przez organizację płatniczą. Na tej podstawie bank rozpoznaje transakcje, które będzie premiować.

   Usuń
 7. Swego czasu głośno się zrobiło odnośnie podatku do skarbówki z tytułu cashbacku. Straszono że nie zgłoszenie tego wiąże się z karą (nie małą) Ja osobiście z tego powodu odpuściłem sobie to coś. Zmieniło się już tudzież wyjaśniło się jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe czy Paribas.da tablety.wszystkim ktorzy spelnia warunki.do konca miesiaca. Lepiej zeby nie bo z miłą chęcią pozbył bym sie tego rachunku i nie bawil sie.w te przelewy i zakupy karta.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja się już wyleczyłem z takich.zabaw. Wydac 1200 czy 1000 aby dostac 30 czy 50. To lepiej kupic co niezbedne i wydac 800 czy 500.

  OdpowiedzUsuń
 10. ..."Ten kod można podać czterem osobom, przy czym premię otrzymamy za jedna, pierwszą osobę".. ??? Jaką premię? Co za pierwszą osobę? O czym ty w ogóle piszesz, gdzie to wyczytujesz? Ja nikomu nie polecę tego rachunku, bo i po co?

  Air

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Premią dla polecającego jest podniesienie do 5% cashback za jeden z punktów podanych w tabeli,m bez tego masz ciągle 0,5% lub 1% w zależności od posiadanego konta.
   Drugie polecenie i kolejne nie daje już żadnego bonusu.

   Usuń
  2. Polecającym jesteś również z zerową liczbą poleconych, a nawet z ujemną. Nie ma to związku z procentami. Taki jest regulamin.

   Polecający – osoba fizyczna, z którą Bank zawarł umowę o prowadzenie Konta w Pakiecie Online lub Prestige, która przystąpiła do Programu;

   Air

   Usuń
 11. Air, Niczego przecież sie nie dostaje za polecanie, oprócz wdzięczności poleconego, to jest jasne po pierwszym czytaniu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Do anonimowy w sprawie skarbówki:

  http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/811141,cashback-premie-wyplacane-przez-bank-zwolnione-z-podatku.html

  OdpowiedzUsuń
 13. Starzy klienci mogą wejść tylko przez wizytę w oddziale - jakieś gadki sprzedażowe?
  Przy okazji - dobrze zrozumiałem, że ten cashback można dostać zapisując się do programu i nikogo nie polecając?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka jest moja wersja, wg regulaminu. Masz konto i przystępujesz do programu. Od tego momentu masz już 5% . Chcesz możesz polecać, wolna wola. Jak ktoś wejdzie ma darmowy rachunek (nie wiem jak długo) Byłem w placówce, trafiłem na kompetentnego pracownika, nie było zbędnych tekstów. Ale zawsze mogę się mylić. Każdy działa na własne ryzyko.

   Air

   Usuń
  2. Tak, już samo przystąpienie do programu powoduje, że jesteśmy objęci 5 % money backiem na określone typy transakcji.

   Usuń
 14. Chętnie polecę kogoś w programie.
  polecanie@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy mógłby ktoś z kontem Prestige podzielić się ze mną nieużywanym Kodem Polecającym? Odwdzięczę się dwoma kodami polecającymi jak tylko sam założę konto :)
  Kontakt: room(at)strona.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam jeśli jest chętna osoba na konto darmowe active w Eurobanku podzielę sie kodem zainteresowanym pisać na dzesiino@gmail.com

  OdpowiedzUsuń