wtorek, 23 września 2014

Limit w koncie w Eurobanku przyznany czyli jak otrzymać dodatkowa kasę


O zaletach darmowego limitu w koncie pisałem na blogu już wielokrotnie. Mamy za darmo kasę z banku z którą możemy robić się nam podoba przez określoną liczbę dni. Wystarczy aż nadto by spełnić nawet najbardziej wygórowane warunki nawet kilku kont z wyższej półki typu prestige czy premium.

Millennium przyznaje taki limit praktycznie dla każdego. Wystarczy przenieść limit z innego banku by za darmo cieszyć się darmową kasą dodatkową przez 7 dni w miesiącu. Eurobank stawia wyżej warunki i wielu czytelników uznało że dostanie limitu jest niemożliwe.

Moje pierwsze podejście które opisałem w artykule Test limitu w koncie w Eurobanku zakończyło się faktycznie fiaskiem. Wczoraj zrobiłem jednak kolejne podejście i... udało się. Co trzeba było zrobić by dostać ów limit?

Jak pamiętamy od kwietnia BGŻ nie przyznaje już premii za wynagrodzenie. Przeniosłem je zatem do Eurobanku, który za to przyznaje darmowo limit w koncie. Posiadanie stabilnych dochodów nie gwarantuje jednak przyznania limitu, jeśli posiadamy dużo zobowiązań kredytowych.


Można go dostać Źródło: eurobank.pl


W moim przypadku była to karta kredytowa, pożyczka w BGŻ oraz dwa limity w koncie w dwóch różnych bankach. Skoro te zobowiązania okazały się przeszkodą, trzeba było coś zmienić, żeby ponowna weryfikacja miała sens.

Bez przelewu dochodów prowizja za przyznanie wynosi aż 200 zł


Zmieniłem tyko dwie rzeczy: zlikwidowałem kartę kredytową, gdzie limit wynosił 10.000 zł, oraz przedstawiłem nowe źródło dochodu z tytułu umowy zlecenia. W tym drugim przypadku Eurobank odrzucił łączną kwotę dochodu za ostatni rok, trzeba przedstawić raport dochodów za ostatni rok miesiąc po miesiącu.

Wystarczyło. Tym razem Weryfikacja okazała się pozytywna. Co więcej podobno podwyższanie limitu jest bezpłatne. Millennium od tego roku pobiera opłaty za zwiększenie limitu, w Eurobanku póki co tego jeszcze nie ma. 

Za przyznanie pobierana jest opłata, ale jest zwracana...

W ubiegłym tygodniu w artykule o programie Rodzina i przyjaciele napisałem, że jedynym mankamentem w eurobanku jest ów limit. Ten problem jest już rozwiązany i jeśli czegoś można się jeszcze przyczepić, to może brak dostępu wpłatomatów poza godzinami urzędowania. Ale to już szukanie dziury w całym, generalnie bowiem wszystko działa bez zarzutu.

... na zwrot czeka się jak widać jeden dzień


Limit w koncie nie jest na pewno dla każdego. Tutaj trzeba być mocno zdyscyplinowanym finansowo i pamiętać o terminie zwrotu. Oferuje jednak w zamian doskonałe darmowe wsparcie finansowe, które dla wisienkowców może być dodatkowym źródłem aktywnego cashflow.

Z pochwałą limitu należy się jednak jeszcze wstrzymać. Limit w Millennium jest na pewno godny polecenia, teraz czas na testowanie limitu w Eurobanku. Umowa zawiera kilka niepokojących punktów i dopiero praktyka pokaże czy nie ma tu jakichś ukrytych, a niemiłych kruczków. Jeśli takowe będą, rzecz jasna zostaną opisane na blogu, ku przestrodze innym.

Pełna listę dokumentów znajdziecie tutaj.

Ciąg dalszy: Darmowy limit przez 365 dni w roku czyli kiedy miły absurd ma swoje granice

13 komentarzy:

 1. Witam, o jakich pieniądzach mówimy? Nie wchodząc w szczegóły moje pytanie brzmi czy kwota przyznanego limitu w eurobanku jest podobna do 2 pozostałych ? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwota zawsze zależy od twoich dochodów i zobowiązań, więc dla każdego będzie inna. W moim przypadku jest mała, ale gdy wyłączę aktualne limity w millennium oraz credit agricole powinna skoczyć w górę. Pytanie czy faktycznie zmiany będą darmowe...

   Usuń
  2. Ja za pierwszym razem jak poszedłem do eurobanku także nie dostałem limitu (musiałem założyć konto aby się o niego starać). Postanowiłem jednak jeszcze raz zawalczyć za jakiś czas i konto pozostało. Po 3 miesiącach spróbowałem drugi raz.... i co ... i limit przyznany, mało ale liczę na niedalekiej przyszłości na więcej. W międzyczasie nic się nie zmieniło w moich zobowiązaniach kredytowych, postanowiłem jednak porobić trochę operacji na koncie. I poskutkowało. Teraz czekam, aż zamknę kartę kredytową i limit w koncie Millennium. Potem będę się starał o podwyższenie. Podwyższenie nie jest darmowe, bank pobiera prowizję, jednak jeżeli wynagrodzenie wpływa na konto to zarówno za przyznanie jak i podwyższenie bank w 100% zwraca pobraną prowizję. Co ciekawe opcję podwyższenia mają od niedawna, prędzej aby tego dokonać trzeba było zamknąć limit i go jeszcze raz otworzyć.

   Usuń
 2. Które jeszcze banki przyznają obecnie limit w koncie za darmo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W eurobanku jeśli przelewasz, tu wynagrodzenie. Jeśli już masz tutaj, możesz sobie przenieść je za darmo do Millennium.
   Z innych banków być może jeszcze ma Credit Agricole. Tutaj zakładałem w ubiegłym roku, był jeszcze w Kredyt Banku, ale ten już niestety nie istnieje.

   Usuń
 3. W ubiegłym tygodniu otwierałem konto w Eurobanku i limit był dostępny od razu, nadmieniam, że miałem limit w innym banku oraz kartę kredytową. Proponowano mi sumę 3 razy większą niż wnioskowałem. Tak wiec z uzyskaniem limitu chyba tak strasznie nie jest.
  Opłatę za uruchomienie pobierają, ale podobno zwracają wraz z wpływem wynagrodzenia, ciekawe jak to w praktyce będzie wyglądało.
  Zastanawia mnie, które punkty umowy wzbudzają Twoje wątpliwości? Jeżeli możesz to napisz.

  P.S. Dziękuje Basi czytelniczce tego bloga za polecenie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpliwości wzbudza na przykład zapis w umowie:
   Koszty, które zobowiązany będzie Pan ponieść w związku z umową o kredyt.
   Widnieje tu kwota 21 zł o której w banku nikt mnie nie poinformował. Czy to jest jakaś dodatkowa opłata? Mamy dwa tygodnie na odstąpienie od umowy całkowicie za darmo, więc warto działać od razu by nie było potem problemów. Możesz napisać jak to z tym jest.

   Eurobank ma jednak pierwsze miejsce w kulturze obsługi klienta. Wystarczy zamówić rozmowę na dowolną godzinę w bankowości internetowej i trzeba przyznać są bardzo słowni czego o innych bankach nie da się powiedzieć. Gdy przykładowo zamówiłem Inteligo, nie było kontaktu.

   Usuń
  2. Skorzystał z Cz@tu bankowego i wyjaśniło się, iż jest to standardowa opłata za rachunek Prestige: "Opłata za prowadzenie konta w wysokości 21 PLN, pobierana jest zawsze, chyba że został spełniony przynajmniej jeden z poniższych warunków: - suma wpływów (wpłat gotówkowych i przelewów przychodzących) na konto (rachunek bieżący oraz rachunki oszczędnościowe) w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym pobranie opłaty wyniosła min. 3000 PLN,
   - średnie saldo konta (z uwzględnieniem lokat oraz rachunku oszczędnościowego) w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym pobranie opłaty jest w wysokości min. 50000 PLN"
   Jak spełniasz warunek wpływu lub salda to opłaty nie ma, ewentualnie jak jesteś polecony z programu Rodzina i przyjaciele.
   Co do kultury obsługi na swoim blogu porównałem obsługę poprze Cz@at trzech banków i faktycznie eurobank, najbardziej rzetelna obsługa, w placówka też brak kolejek albo są krótkie, konsekwencja tego, iż jest to średniej wielkości bank. Na razie odpukać, aby tak dalej, aby bardzo nie mieszali w warunkach jakie teraz proponują.

   Usuń
  3. Ja jestem po zamówionej rozmowie telefonicznej z konsultantem, wystarczy wpisać zamawiam rozmowę dziś i podać wybraną przez siebie godzinę. Zaznaczyłem między 11:00 - 12.00

   Już o 11:13 był telefon. Rozmowa trwała 20 minut bo wątpliwości miałem bardzo dużo, ale przeczytasz o tym w jutrzejszym artykule. To jedyny bank oprócz inteligo, gdzie rozmowa można zaliczyć do przyjemnych.

   Usuń
 4. Czasem trafią się takie natarczywe mendy ;d

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem bardzo niezadowolony z obslugi zgloszen reklamacyjnych. Odpowiedzi sa dosc niemile i nie zalatwiaja sprawy. Moje prywatne zdanie jest takie ze jakosc obslugi jest dosc niska, poza milymi pracownikami punktow stacjonarnych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Banki niby wszystko za darmo a jak się okazało na moim nie uzywanym koncie nie w tym banku o którym piszesz... ale w innym miałem debet bo do jasnej ciasnej pobierali mi opłaty za karte, za coś tam ubezpieczenie i zrobiło się ponad 100 zł debetu !!! ZA DARMO - do **py z takimi za darmo 0 zł ....:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie chodzi o Millennium. Dwa razy się na to nadziałem. Za darmo jest tylko pierwszy miesiąc dla uśpienia czujności, za każdy następny miesiąc płacimy 2,99 zł. Trzeba po prostu zawsze na bieżąco kontrolować

   Usuń