środa, 17 września 2014

Lokata z gwarantowaną premią 50 zł czyli trzy sposoby na podkręcanie zysku


Jak wspomniałem we wczorajszej aktualizacji rankingu lokat bez wątpienia wydarzeniem miesiąca nie jest lokata w Wołominie lecz w Idea banku. Teoretycznie jest to lokata przeznaczona dla nowych użytkowników, nie oznacza to jednak, że inni nie mogą na tym skorzystać w większym czy mniejszym stopniu.

Mamy tutaj kilka możliwości. Pomysły jak zwykle rodzą się z tego co robimy. Czytelnicy bloga wiedzą, że od pewnego czasu zajmuję się bliżej tematyką venture capital oraz start upów. Czy da się to jakoś przekuć na grunt lokaty z gwarantowaną premią.

Niżej podaje najbardziej oczywiste sposoby, które narzucają się same. W końcu nowi klienci to start-upy, i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ludzie nie wchodzą w takie lokaty bo nie mają na nie pieniędzy dokładnie tak samo jak start upy. Co z tego wynika?

Większość osób które odwiedzą dedykowaną stronę są zawiedzione, bowiem albo nie są nowym klientem banku, albo akurat nie mają kasy na założenie lokaty, albo po prostu boją się takich akcji. Czytelnicy bloga nie boją się takich akcji, brali bowiem już udział w niejednej, mogą więc teraz pomóc tak niedowiarkom jak nowicjuszom.

Źródło: lokata.zpremia.pl


1 Wersja light - podkręcenie zysku
Ponieważ lokata sama w sobie jest dobrze oprocentowana, stoi bowiem wyżej od konkurencyjnych lokat, pojawia się furtka dla zwolenników oszczędzania. Z przeprowadzonych wywiadów z osobami, które nie miały dotąd kontaktu z Idea bankiem (a zdarzyły się takie, które nawet nic o nim nie słyszały) okazało się, że oferta jest dla nich bardzo ciekawa, ale ludzie zwykle akurat nie mają wolnych środków.

I tutaj jest trick dla podkręcających zysk. W wersji light zgadzamy się przelać drugiej osobie dozwoloną kwotę: babci, wujkowi lub innej zainteresowanej premią 50 zł. Możemy odstąpić danej osobie owe 50 zł, które de facto jej się należą, ale w zamian mamy podkręcony zysk do 5%, którego nie ma obecnie na żadnym koncie oszczędnościowym. 2 Wersja druga
Pierwsza wersja wydaje się uczciwa,  nowy klient zarabia praktycznie za nic 50 zł, a my mamy lepszy zysk. Szybko jednak znajdą się zapewne osoby, które zmodyfikują powyższy punkt i będą wolały zachęcić pary, obiecując im podział zysków w stosunku fifty fifty.

Taki układ jest trochę nie fair. Osoba która zainwestuje zyskuje bowiem podwójnie, na podkręceniu zysku do 5% oraz 50 zł na jednej z osób. Stwarza to jednak problem zakładania osobnych kont, bowiem każda lokata musi zostać opłacona z innego maila i innego konta (sprawdzał to ktoś?). Dlatego lepszym rozwiązaniem wydaje się trzeci, bardziej uczciwy sposób.


3 Wersja hardcore
Dla zachęty łączymy dwie promocje. Dziś na FpG opisuję kolejną VII edycję Mam Inteligo, w której polecony może zarobić dodatkowe 100 zł. Polecający zarobi tylko 50 zł. W obecnej edycji mogę już być polecającym, więc zainteresowani mogą pisać na mojego maila. Bank jednak trochę nieuczciwie traktuje obie strony, więc tutaj mamy większe pole manewru.

Dzięki temu możemy zagwarantować jednej osobie przykładowo nie tylko 50 zł, ale do  150 zł! 50 zł za założenie lokaty w Idea bank, oraz 75-100 zł za założenie konta w Inteligo. Tutaj modyfikacje wydaja się uczciwe: skoro Inteligo robi nierówny podział, zaproponowanie podziału fifty fifty wydaje się jak najbardziej fair.

To tylko trzy możliwe propozycje. Można oczywiście robić inne kombinacje, które wytrawnym wisienkowcom nasuwają się same. Mechanizm jest jednak podobny. Pomagamy 'osobom startupom', które maja ciągle opory i same bez naszej pomocy nie założyłyby ani konta ani lokaty. 

Dzięki temu więcej osób ma okazje przekonać się do korzystania z różnych promocji czy poleceń w przyszłości. Najtrudniejszy jest zwykle pierwszy krok, potem sami będą szukać podobnych promocji i brać w nich aktywny udział.

Na koniec kilka słów dotyczących problemów technicznych. W pierwszym artykule na temat gwarantowanej lokaty wspomniałem o problemie przy zakładaniu lokaty dla drugiej osoby w wyniku której dostawaliśmy komunikat Brak uprawnień. Twoje konto jest nieaktywne. Rozwiązaniem było użycie innej przeglądarki.

Dalsze testy w sali w której było wiele komputerów wykazały jednak, że wystarczy przesiąść się do innego komputera w tej samej sieci posiadającego tę samą przeglądarkę, a wówczas system nie zgłosi zastrzeżeń do nowego adresu. Zatem problemów dla aktywnych być już nie powinno.

Dla ułatwienia podaję raz jeszcze link do dedykowanej strony, gdzie można założyć lokatę.

17 komentarzy:

 1. Lokaty z premią wydają się bardzo atrakcyjne, ale czy nie ma w nich więcej kruczków ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Próbowałem założyć tą lokatę: przekazany mi mailem login oraz sms-em hasło nie pozwoliły się zalogować. Kilkanaście razy próbowałem dodzwonić się do infolinii IdeaBanku - zawsze "czas oczekiwania ponad 5 minut". Odwiedziłem placówkę IdeaBanku, wysłano mi nowe hasło... i też nie działa.
  Dałem sobie spokój z tym bankiem. Bo jak im przelać pieniądze bez możliwości zdefiniowania konta do uch zwrotu po zakończeniu lokaty (do tego potrzebne zalogowanie się do ich strony).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłosiłem ten problem do organizatora, mam nadzieję że problem zostanie wyjaśniony a odpowiedni komentarz pojawi się niżej.
   Grzegorz jeśli możesz zostaw namiary na siebie na moim mailu.

   Usuń
 3. Moja rodzina i znajomi gardzą 50zł za cokolwiek z bankiem. Mają PKO i są heppy. Gdybym nalegał prędzej by mi dali 50zł za nic. Ja tam korzystam z czego się da.

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawe jak bedziecie tlumaczyc sie przed kontrola urzedu skarbowego z puszczania przelewow na wiele patoli na cudze konta (nawet kogos z rodziny)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osoba która zakłada lokatę i tak musi zrobić przelew z własnego konta. W przeciwnym wypadku, dostanie info o braku zgodności danych osobowych nawet jeśli to jest brat.

   Usuń
  2. To co polcan piszesz jest dobre gdy powierzasz kasę komuś kto mógłby taką mieć i robisz to w gotówce. Lecz ogólnie w przelewie powierzenie pieniędzy w określonym celu komukolwiek to ani darowizna ani pożyczka ani depozyt nieprawidłowy. Jeśli mógłby ktoś tym swobodnie dysponować to był by to depozyt nieprawidłowy i 2% lub później 20% podatku. W przypadku gdy kogoś tylko upoważniasz do zawarcia lokaty we własnym imieniu, lecz na twój rachunek to nie ma podatku od cc.

   Usuń
 5. Meritum daje też 5% i premie 110 zł. Szału bez.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla niewtajemniczonych: jest to kasa z systempartnerski.pl znanego serwisu bankier.pl. Regularnie placa kase za lokaty w różnych bankach i nie trzeba czekac na promocje. Często jest to lepsza kasa niż w promocjach. Oprócz wspomnianej mamy jeszcze 100 zl za lokate bezkarną bgzoptimy. Reszta poniżej. Jeżeli nie przeszakdza to Tobie polcan można sie rejestrowac z mojego leada: http://rachunki.produktyfinansowe.pl/e/lead/714/
  Bd

  OdpowiedzUsuń
 7. polcan, wymyśl coś lepszego, bo metoda na babcię to wydumka na poziomie gimnazjalisty :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, celowo w artykule podałem banalne przykłady, które mają na celu tylko dać początek do wykombinowania bardziej zaawansowanych kombinacji. Na przyszły raz użyję bardziej wyrafinowanego wyrażenia:)

   Usuń
 8. dwa pytania:
  1 - czy jeśli mam 2 konta bankowe mogę założyć 2 lokaty?
  2 - gdzie się ustawia numer konta "zwrotnego" już po założeniu lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwie odpowiedzi:
   1. nie możesz. Gdyby tak było to ci co mają 10 kont mogliby sobie założyć 10 lokat. To jest lokata tylko dla nowych klientów, a nie można być dwa razy nowym klientem i to w dodatku tego samego dnia:)
   2. Numer ustawisz po założeniu lokaty. Będzie tam taka opcja do zmiany numeru rachunku, który można zmienić podając kod sms. Standardowo Idea wpisuje tam numer z którego przyszedł przelew.

   Usuń
  2. dzięki:)
   ad2 - nie mogę co prawda tego znaleźć ale jeśli standardowo jest numer konta z którego przyszedł przelew to ok

   a może zapytam jeszcze - jak z kontem małżeńskim? we wniosku o lokatę powinni podać dane obu czy tylko jednego małżonka? tzn przejdzie jeśli wypełnione będzie na jednego ze współmałżonków?

   Usuń
  3. Tak było przynajmniej jak kiedyś masowo zakładałem lokaty w Idea banku. Ale ostatnią lokatę miałem na początku 2012, zanim przerzuciłem się na obligacje. Pamiętam jednak, że często zmieniałem numer konta do zwrotu, bo często zmieniałem banki, więc na pewno można to zrobić nawet dzień przed zakończeniem lokaty, potwierdzasz jedynie zmianę numeru smsem.

   Co do pytania o konto wspólne no toś chłopie zadał trudne pytanie:) skontaktowałem się w tej sprawie z organizatorem, odpowiedź mam dostać jutro rano, więc jutro udzielę ci na to odpowiedź.

   Usuń
 9. Założyłem lokatę żonie (nigdy nie była klientem) z innej przeglądarki opłaciłem z naszego wspólnego konta i nie przyjęli........niezgodność danych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jednak. Ja zakładałem siostrze konto w inteligo by mogla sobie założyć tę lokatę w idea bank. Miała już co prawda konto wspólne z małżonkiem, ale poradziłem jej by dla świętego spokoju zrobiła przelew ze swojego konta, a na dodatek zarobiła z mojego polecenia dodatkowe 100 zł o czym pisałem w poniższym artykule:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2014/09/100-z-dla-poleconego-i-50-dla.html

   Usuń