piątek, 12 września 2014

210 zł premii za założenie konta 1|2|3 czyli BZ WBK zniża ostro loty


Na grouponie ruszyła kolejna promocja konta w BZ WBK, tym razem nie chodzi jednak o konto godne polecenia, a konto 1|2|3. Premia już niestety nie jest tak duża jak w roku ubiegłym, ale 210 zł też niejednemu się przyda.

Kto zatem może skorzystać. Jak zwykle ważne jest ile trwa odsiadka dla byłych klientów banku. W przypadku Banku Zachodniego przywykliśmy już do tego, że okres absencji musi wynosić 12 miesięcy i nie inaczej jest tym razem.

Sama promocja będzie jeszcze trwać bardzo długo bo aż do końca lutego! Ale kupon widoczny na grouponie jest ważny do końca września, chociaż widzimy tutaj hasło oferta limitowana, bowiem dostępnych jest jedynie 500 kuponów.
Ale warunki tym razem są absurdalne Źródło: gruper.pl


Jeśli jednak zajrzymy do regulaminu, zobaczymy zapis, że organizator zastrzega sobie prawo do zwiększenia ilości kuponów promocyjnych.  Zatem hasło oferta limitowana jest tylko bacikiem na nowych klientów by zakładali konto jak najszybciej, skoro widoczny jest licznik zgłoszeń.

Przejdźmy jednak do szczegółów, bowiem tym razem premia jest nieoc inna do tych do jakich przywykliśmy. Już sam fakt dziwnej kwoty 210 zł premii każe podejrzewać, że warunki będą dość zakręcone.

1. Nagroda 40 zł
Na pierwszą nagrodę trzeba jedynie do końca października zawrzeć umowę o pakiet konta, a następnie zrobić zakupy kartą za... 500 zł. To dużo jak na taki mały cashback. Wymagane jest przy tym co najmniej pięć płatności kartą na dowolne kwoty. Ważne by suma wynosiła 500 zł.

Co więcej czasu wcale nie jest dużo. Mamy na to tylko miesiąc a hakiem. Co to oznacza? Hak to dni jakie zostały do końca miesiąca w którym zawarliśmy umowę, do tego trzeba doliczyć dodatkowy miesiąc. Jeśli przykładowo zawarliśmy umowę 20 września, to mamy czas do końca października na wydanie 500 zł.

2 Nagroda 150 zł
Ta nagroda nosi nazwę Podwojony zwrot za rachunki. Podzielona jest ona na trzy miesiące, z czego wniosek, że co miesiąc maksymalnie można otrzymać 50 zł. Ale tak jest tylko w teorii.

W praktyce bowiem mało kto dostanie owe 50 zł. Nagroda jest bowiem przyznawana jako podwojenie, ale zwrotów za płatności za rachunki. Ważne jest tutaj słowo 'zwrotów'. Jak pamiętamy z artykułu o koncie 1|2|3 mamy prawo do zwrotu 1% za gaz, 2% za prąd i 3% za usługi telekomunikacyjne.

Zwroty będą raczej niewielkie. Dla rachunku za gaz na 100 zł dostaniemy przecież tylko 1 zł. Za prąd za 100 zł dostaniemy 2 zł, zaś za telekomunikację za 100 zł dostaniemy 3 zł. Razem daje to tylko 6 zł, a jeśli to podwoimy dostaniemy raptem tylko 12 zł zwrotu. Daleko do 50 zł. Ten punkt zatem należy uznać za mało ciekawy.

Na domiar złego warunkiem otrzymania tego podwojenia jest dokonywanie co miesiąc płatności kartą na 500 zł. Te zakręcone warunki powodują, że cała oferta staje się bardzo mało atrakcyjna.

3 Nagroda 20 zł
Dwa pierwsze punkty dają bonus w wysokości 190 zł. Pozostałe 20 zł nie będzie jednak nagrodą pieniężną, a jedynie voucherem do salonów empik. Kto chciałby go otrzymać, musi dodatkowo do końca października ściągnąć aplikację 24BZWBKMobile na telefon lub tablet.

To jednak nie wszystko. Za pomocą tej aplikacji trzeba dodatkowo zrobić przelew albo dokonać płatności, albo doładować telefon lub otworzyć lokatę mobilną. Istne marnotrawstwo jeśli przypomnimy sobie o nagrodzie pieniężnej 30 zł za zrobienie przelewu.

Słowem po raz pierwszy od dłuższego czasu dostajemy bardzo mało ciekawą ofertę od banku, który przyzwyczaił do dobrych promocji. Nie wróży to dobrze przyszłym promocjom. Czyżby bank testował naiwność klientów i badał rynek ilu da się nabrać na tę ofertę?

Na koniec zwyczajowo regulamin dla zainteresowanych.

5 komentarzy:

 1. Widać BZ-WBK-KB-Santander idzie kierunku wytyczonym przez raiffaisena...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo teraz idzie pora odzyskiwania podarowanych kwot. Czas zabrać zabawki i papa

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowana większość rodaków nie rusza się ze swojego banku i trwa w swoim bagienku lata całe.
  Dobry przykład to oba pko, które lokaty i konta mają marne, a ludzie się tam garną drzwiami i oknami.
  BZWBK już i tak trochę klientów zebrał poprzednią edycją tegoż i podwójna kgp. Pewnie już nie mają takiego parcia na nowe dusze.

  OdpowiedzUsuń
 4. trzeba się trochę nagimnastykować żeby zgarnąć tą kasę.

  OdpowiedzUsuń
 5. jak dla mnie to troszkę dużo roboty aby coś otrzymać :/ jak zwykle musi być jakiś haczyk

  OdpowiedzUsuń