piątek, 23 maja 2014

Test limitu w koncie w Eurobanku czyli jak sprawdzić dostępność usługi


W końcu udało mi się przetestować limit w koncie w Eurobanku o którym pisałem niedawno. Wiadomo, że konto z premią w BGŻ już nie przyznaje premii, więc nie ma najmniejszego sensu przelewać tutaj wynagrodzenia od pracodawcy.

W artykule Następca konta z premią wskazałem na Eurobank. Powód był prosty, za przelewanie od pracodawcy wynagrodzenia bank ten oferuje nam zwrot kosztów przyznania limitu w koncie. Co więcej taki limit jest darmowy aż przez 10 dni, a nie 7 jak w Millennium.

Z przeprowadzonego wczoraj testu wynika jeden pozytywny dla czytelników wniosek. Każdy może sobie sprawdzić czy zostanie mu przyznany limit w koncie i nie trzeba wcale zlecać księgowej przelewanie wynagrodzenia do Eurobanku. Jak to zrobić?

Wystarczy przynieść do banku Pit od pracodawcy. Jeżeli macie umowę zlecenie, lub dowolną inną umowę np. o dzieło to ważne jest aby była ciągłość i umowa taka trwała przez minimum 12 miesięcy. Jeśli warunek ten jest spełniony. wówczas taki Pit11 będzie brany pod uwagę, co rzecz jasna zwiększy waszą wiarygodność kredytową.

Konto jest ok ale limit niemożliwy Źródło: eurobank


Pit 36 czy też Pit 37, który składamy do US na którym dochody są zwykle większe, nie jest niestety brany pod uwagę. Powód jest prosty tutaj mamy przecież wszystkie dochody zebrane razem. A do nich wliczają się także krótkoterminowe umowy, które nie trwają okrągły rok, a te jak już wiemy odpadają z marszu.

Co ciekawe aby poddać się testowi zdolności kredytowej, a ściślej możliwości przyznania limitu w koncie, nie musi być odnotowany na koncie w Eurobanku wpływ od pracodawcy! Wystarczy powiedzieć, że taki wpływ będzie w najbliższym miesiącu. 

Dlaczego? Chodzi o to, że bank i tak pobierze opłatę za przyznanie limitu. Jeżeli w ciągu 30 dni od przyznania limitu bank odnotuje wpływ od pracodawcy, wówczas opłata zostanie zwrócona, jeśli zaś go nie będzie, wówczas stracimy 2% od przyznanej wartości. I limit ważny będzie przez 12 miesięcy.


Podczas weryfikacji musimy podać wszystkie nasze spłacane kredyty, limity w koncie oraz karty kredytowe. Do tego nasze wykształcenie, stan cywilny, posiadanie samochodu itd. W międzyczasie na komórkę dostałem alert z BIK, że Eurobank zapytał o moje dane.

I faktycznie jak zgłaszali już czytelnicy taki limit w koncie dostać niezmiernie trudno. Chociaż mam 4 gwiazdki w BIK, bezbłędną historię kredytową, limit niestety nie został przyznany.

Jeszcze przed poddaniem się weryfikacji zgłosiłem konsultantce, że podobno bardzo trudno jest dostać w jej banku limit. Była przeciwnego zdania, ale po weryfikacji przyznała mi rację. Zdecydowaliśmy się zatem na zrobienie dodatkowego testu.

Test miał polegać na złagodzeniu moich zobowiązań. Powiedziałem, że kartę kredytową mogę w każdej chwili zamknąć, więc warto sprawdzić jaki będzie wynik weryfikacji w przypadku gdy wykluczy się kartę. Dane zostały wprowadzone ponownie tym razem bez kredytówki i wynik był ten sam - negatywny.

Tym razem już bez ogródek konsultantka przyznała mi rację, że przyznanie limitu w koncie w Eurobanku nie jest łatwą sprawą. Więc limit w Eurobanku idzie w odstawkę. Cóż pozostaje nam korzystać z okazji darmowych pożyczek o czym dziś więcej na FpG.


Ciąg dalszy: Limit w koncie w Eurobanku przyznany czyli jak otrzymać dodatkową kasę

8 komentarzy:

 1. dobry test, czy z limitem w millenium też będziesz próbował?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Millennium mam go od dawna i pisałem o testach wielokrotnie. Tutaj sytuacja jest diametralnie różna, o limit bardzo łatwo.
   Niestety od tego roku podwyższenie limitu już nie jest darmowe...

   Usuń
 2. Witaj polcan,
  nie do końca rozumiem jaką korzyść może nam przynieść darmowy 7- lub 10-dniowy limit w koncie. Przecież na karcie kredytowej limit jest nawet do ponad 50 dni, jest również darmowy (dla świadomych użytkowników) i w końcu jest dużo wyższy.
  Tylko nie mów proszę, że chodzi o inwestycję tego 1000 zł na 6 lub 9 dni (odpowiednio dla limitu 7 lub 10-dniowego), ponieważ np. dla ping-ponga przy 4% jest to zysk w kwocie od 48 do 72 groszy miesięcznie! To tak na poważnie?
  I tak przy okazji - do ilu może być maksymalnie powiększony ten limit? Wtedy wystarczy podane wyżej zyski pomnożyć przez wielokrotność 1000zł. Pytanie tylko czy to jest x2 czy x10?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  PS. Świetne blogi prowadzisz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli coś jest za darmo to bierzesz i już. A co z tym zrobisz to już zależy od twoich umiejętności. I nie ma tutaj tylko 7 czy 10 dni, ale 7*12 lub 10 * 12 dni, gdyż limit przyznawany jest na okres jednego roku.

   Co do maksymalnego limitu, to zależy to od banku. W ubiegłym roku miałem 40 tys limitu w Millennium. W tym mam prawie 20 tys i mogę wnioskować o podwyższenie, ale niestety od tego roku jest to płatne, więc tego nie robię.
   PS Dzięki:)

   Usuń
  2. @Anonimowy 23 maja 2014 10:25
   Piszesz o 6 dniach. Źle liczysz - to jest dokładnie 7 dni inwestycji, a 40 tys. na 7 dni na Ping Pongu na 4% daje 24,78 zł netto. Cała robota, to zrobienie 4 przelewów.
   Jeśli chodzi o Eurobank, to wniosek o limit w koncie złożyłem na początku tego roku i oczywiście też negatywna odpowiedź, choć w BIK-u mam 5 gwiazdek i niezłe dochody. Mam u nich kartę NFC i do czerwca zwrot 100 zł za miesiąc. W lipcu po otrzymaniu ostatniej premii, zamykam konto.

   Usuń
  3. Już rozumiem - efekt skali. Dla 7 dni i dla 1000zł limitu będzie to 56gr/mc czyli niecałe 7zł/rocznie, ale już dla 20 tys. limitu będzie to 12,39zł/mc czyli prawie 150zł rocznie. Zapoznałem się z tematem w starszych wpisach na blogu i widzę, że dosyć czasochłonne i ogólnie upierdliwe jest przeniesienie limitu, więc jak ktoś ma czas i blisko oddział banku, to czemu nie?
   PS. Gdzie się podziały te czasy, kiedy można było wykorzystać na max limit w karcie kredytowej...

   Usuń
 3. Ten limit w EUROBANK to kpina.
  To klasyczny przykład obiecanek bez pokrycia.
  Co gorsza bank jest niegrzeczny i na zapytanie dlaczego nie przyznano mi limitu - odpowiedzieli że nie maja obowiązku informowac mnie o podstawach swojej decyzji i mogą przyznawac limit komu chcą.
  Dodam że jest to mój bank główny na którym robie grube miesięczne obroty ...

  CHAMSTWO !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. możliwe, że konto premium Ci się nie opłaci, ale Raiffeisen daje również darmowy kredyt > 40000, choć nie wiem jak z otrzymaniem go

  "Oprocentowanie limitu zadłużenia w koncie dla kwoty do 1.000 zł oraz od 40.000,01 zł do 60.000 zł wynosi 0%, w pozostałym zakresie (od 1.000,01 zł do 40.000 zł) jedynie 14,99%"

  OdpowiedzUsuń