wtorek, 27 maja 2014

Konto Wyższej Jakości w Alior bank czyli przez 5 lat konto za darmo


Banki zaczynają znów batalie na konta. Millennium zaprezentowało konto 360% z dobrymi bonusami, mBank prezentowane wczoraj konto mobilne ze słabymi bonusami. Teraz do akcji wkracza Alior, który zaprezentował według swojej modły Konto Wyższej Jakości.

Już sama nazwa każe podchodzić ostrożnie pamiętamy bowiem jak daleko aliorowi do Wyższej Kultury Bankowości, której powinien się uczyć od innych banków. Kultura owszem jest, ale nazwanie jest przymiotnikiem wyższa jest wielkim eufemizmem.

Przejdźmy jednak do konkretów czyli co tak naprawdę jest tutaj wyższego? Zdaniem aliora dostajemy jedyne konto bez cennika i to z 5-letnią gwarancją. Innymi słowy do roku 2019 bank gwarantuje brak wprowadzania jakichkolwiek opłat.

Źródło: aliorbank.pl


Hasło konto za absolutnie 0 zł jakie widzimy na powyższej reklamie, jest jak zwykle aliorowską ściemą. Bank informuje dalej, że będzie za darmo jeśli, a słowo jeśli jak wiemy wprowadza jakiś warunek, który trzeba spełnić. Tym warunkiem jest albo wpływ w wysokości 2500 zł albo zakupy kartą na kwotę 700 zł.

Warunki są dziwnie skrajnie. Pierwszy co tu dużo mówić jest banalny, drugi dość trudny. na szczęście skoro wystarczy spełnienie tylko jednego z nich, konto przechodzi pierwszą próbę i można przymknąć oko na rzekomą darmowość. 

Dla aktywnych ale aktywność nie jest nagradzana


Dokonać przelewu na niewygórowaną kwotę jest łatwo jeśli nie jest wymagany wpływ od pracodawcy a takiego wymogu tutaj nie mamy. Za to jak ktoś zapomni o tym przelewie to konto wcale darmowe nie będzie. Alior po prostu zabierze sobie 12 zł i żadne reklamacje nie pomogą. Nawet powoływanie się na reklamę z hasłem "konto za absolutne 0 zł".

A więc mamy konto za darmo i co dalej? Problem w tym, że jak to Alior za bardzo tutaj nie ma nic ekstra. Jest tylko i wyłącznie darmowość, a to za mało by skusić klienta. Jak dotąd Aliorowi udało się tylko raz nakłonić mnie do założenia konta przy okazji lokat na 6.20%, które można było zakładać hurtowo i zrywać w dowolnym momencie. Od tamtej pory nie było tutaj praktycznie nic ciekawego.

Warto tutaj przypomnieć konto 360 stopni w Millennium. Niedawno pojawiło się również jako darmowe, oferując na start nieco więcej niż Alior, klienci dostali bowiem darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie. Nie omawiałem jednak tego konta na blogu, gdyż konto za zero, to konto godne zero uwagi.

Nieco później Millennium dołożył do konta lokatę mobilną na 4,50% a nawet konto oszczędnościowe na 4%, co spowodowało, że konto zaczęło się wyróżniać. mBank oferuje bonus tylko do kwoty 3.000 zł, mały ale zawsze bonus. 

W Alior na chwilę obecną brak jakichkolwiek bonusów. Być może wzorem Millennium dołoży coś ekstra, nie sądzę jednak by było to możliwe patrząc z perspektywy ostatnich ofert nie tylko aliorowskich ale i T-mobile Usługi Bankowe który zastąpił niedawno Alior Sync.

TOiP kont w Aliorze zawierające także omawiane dziś KWJ do wglądu tutaj.

21 komentarzy:

 1. Konto może nie ma bonusów ale wszystkie usługi faktycznie za 0zł, chociażby natychmiastowe przelewy, monity sms itp. Szkoda że za nabywanie funduszy pobierają prowizję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy gdziekolwiek indziej przelew zagraniczny jest za 0 zł?

  OdpowiedzUsuń
 3. przelew on line i zagraniczny za free i to bez limitow ilosciowych. skusze sie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Żaden rarytas. To konto jest NIEOPROCENTOWANE! Na tym właśnie polega ta Wyższa Jakość nabierania frajerów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dociekliwy, a gdzie masz ROR oprocentowany obecnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chociażby w Eurobanku

   Usuń
  2. W Skokach, bankach spółdzielczych, w Reiffeisenbank, Paris Bank, Noble Bank i jeszcze kilkudziesięciu innych. Polecam rankingi kont i lokat chociażby w Bankier.pl. Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Dociekliwy BNP Paribas nie ma oprocentowanego ror, tak wiec nie wprowadzaj w błąd. Noble Bank to oferta Private Banking, a aliorowskie konto to oferta dla "zwykłego" Polaka.

   Usuń
 6. A co to jest abonament miesięczny w wysokości 7 zł (ostatnia pozycja w tabeli Inne opłaty i pozycje)???


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, co to oznacza?

   Usuń
  2. To jest usługa dotycząca możliwości negocjowania kursów walut. Nie jest włączana z automatu

   Usuń
 7. Oprocentowany ROR, dobre! Ite tego oprocentowania masz: 0.1%, 0,2% rocznie? Jak to nazywacie oprocentowaniem ROR to dalszy komentarsz jest zbedny.

  Darmowe przelewy zagraniczne, wyplaty z bankomatow na calym swiecie i przelewy natychmiastowe, jednym slowem 0zl w calej tabeli oplat i prowizji to wg autora "brak jakichkolwiek bonusów".
  Artykul bardzo stronniczy, sponsorowany ewidentnie przez bank Millenium!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pudło, to moja prywatna opinia. Oferta Millennium jest bardzo dobra, Alior banku nijaka i tyle.

   To co opisujesz jest potrzebne tylko niektórym. Ja przykładowo nie robię przelewów zagranicznych, gdyż nie mam takiej potrzeby, bankomaty na całym świecie są w innych bankach, więc dublować oferty nie ma potrzeby. A zero to za mało by się skusić. W efekcie mamy zbyteczne konto, które nie daje praktycznych korzyści.

   Co innego z kontem maklerskim w Alior banku, te jest całkiem ok. Ale nazwanie oferty wyższą jakością jest na pewno Wyższą Przesadą.

   Usuń
 8. zapomnieliście, że aby przejść na w/w plan opłat, bank pobierze jednorazową opłatę 100,00 pln (utrzymanie konta będzie kosztowało 1,67 pln miesięcznie), do tego std. opłaty za debet w rachunku, jego przyznanie i odnowienie, bo jest to produkt "przy" koncie, a nie "w" koncie. Transakcje 700 pln muszą być rozliczone kartą debetową, a nie kredytową. Tak więc jeżeli ktoś nie robi przelewów zagranicznych w wersji kosztowej OUR, to konto wyższej jakości jak dla mnie jest jedną wielką ściemą i zostaję (jeszcze) przy planie std.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi się to konto wydaje całkiem w porządku ale z tego względu, że szukamy z narzeczoną oferty konta, które mogłoby nam służyć do codziennych wydatków. Nie chcemy tam przelewać wynagrodzenia a płacić tylko za spożywke itp. Wykonanie 1 przelewu na 2500 zł nie jest problemem. Rozumem ze pozniej po kilku dniach moge z powrotem odprowadzic te pieniadze? Czy oferta konta w Millenium lub Mbanku mobilnego jest równie atrakcyjna (tzn nie ma tam żadnych kruczkow które spowodowałyby ,że konta darmowe w praktyce nei będą?) . BTW . Przygotowanie wpisu na blogu z porównaniem kont dla narzeczonyc, małżeństw byłoby moim zdaniem strzałem w dziesiątkę. Szukałem trochę i neistety niczego takiego nie ma a zapotrzebowanie jest raczej spore. Pozdrawiam JR

  OdpowiedzUsuń
 10. Bylem w spóldzielczaku masakra opłaty za wszystko przelew 0.70 PLN kody do przelewów na kartce , przelew docierał po dwóch trzech dniach. Wydanie karty 30 PLN zmiana pinu płatna powiadomienia SMS płatne ogólnie wszystko płatne. Teraz jestem w Alior KWJ obrót o 180 stopni bankowość internetowa super mobilna też. Zero opłat warunek wpływ na konto jednorazowo 2500 PLN albo łącznie z kart (max 10 kart) czy z karty 700 PLN na rachunku. Konto opłaca się mieć wspólnie z małżonkiem. Przelewy expresowe są bezpłatne ALE jest prowizja od 1000PLN złotówka. Ja zrobiłem krok milowy przenosząc się do Alior'a. Dla mnie to jest wyższa jakość 21-szy wiek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To potestuj inne banki, bo alior wcale do takich super banków nie należy. Może się dużo nauczyć od konkurencji...
   W rankingu kont osobistych na lato 2015 zajął w końcu ostatnie miejsce:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2015/07/ranking-kont-osobistych-lato-2015.html

   Usuń
  2. Oczywiście subiektywny ranking przygotowany też przez Ciebie...

   Usuń
  3. Może i zrobiłeś krok milowy ale Bank powinien ci płacić za to że masz u nich konto Alior niestety nie rozdaje kasy. Widzę że jesteś dopiero na początku drogi ku bankowym promocją

   Usuń
  4. Nie ja jestem autorem wpisu o przechodzeniu z BS do Aliora i nie jestem na początku drogi bankowości elektronicznej. Nie bronię i nie zachwalam rachunku Aliora, powyżej odniosłem się jedynie do obiektywności wpisu. A odnosząc się do Twojego wpisu to w dzisiejszych czasach chyba żaden bank nie będzie dawał stałych bonusów nie pobierając za to czy za tamto jakiejś prowizji. Skończyły się czasy kilkuprocentowego oprocentowania ROR czy kilkunastoprocentowego lokat. Nie mam zamiaru jak Ty być "łowcą promocji" i przeskakiwać z banku do banku bo w danej chwili gdzieś indziej jest lepsza promocja. Zależy mi na stabilnym, niedrogim i wygodnym rozwiązaniu.

   Usuń
 11. To generalnie konto dla zarabiających ponad 2500zł i chcących tam tą kasę trzymać, bo z jakichś względów są im natychmiastowe potrzebne.
  Nie widzę innego racjonalnego powodu zakładania tego konta.
  Ani cashback ani oprocentowanego ror/KO
  A nie trzymać tam kasy, to po co zakładać?

  OdpowiedzUsuń