wtorek, 13 maja 2014

100 lub 200 zł cashback na karcie kredytowej w Citi Handlowym


Dziś na FpG ranking kart kredytowych. Na PP1 zaś prezentuję dwóch liderów przedstawionego tam rankingu procentowego, którzy oferują po 5% cashback. Tutaj zaś przypominam lidera rankingu kwotowego, który wciąż jest w ofercie. 

Prezentowałem ją już do tej pory kilkakrotnie:  za wydanie zaledwie 300 zł bank oferuje zwrot aż 200, zł. W przeliczeniu na procenty to oznacza cashback w wysokości 66,67%, niestety jest to tylko jednorazowy bonus. I niestety kto raz z tego skorzystał, niestety nie może po raz drugi.

Do tej pory wyszukiwaliśmy tej oferty na grouponie, nie jest to już konieczne. Bank wprowadził ja na dobre swojej stronie po szyldem Wyjątkowa oferta. I trzeba przyznać, że akurat w tym przypadku Citi nie przesadza, żaden bowiem inny bank nie oferuje tak dobrego cashback za kredytówkę.


Oferta jest ważna od 17 czerwca ubiegłego roku i trwa nieprzerwanie do dziś. Niestety jak w każdym innym przypadku z promocji są wyłączeni klienci, którzy posiadali tutaj jakąkolwiek kartę po 1 stycznia 2012 r. W dalszym ciągu mamy do wyboru opcje:

200 zł cashback przysługuje za karty:
 • Citibank Visa Silver/Gold/Platinum
 • Citibank MasterCard SIlver/Gold/Platinum
Ukośnik '/' należy odczytywać jako 'albo'. Mamy zatem do wyboru albo kartę srebrną, złotą lub platynową od obu operatorów Visa lub Mastercard. Wybór nie jest łatwy, gdyż ostatnio spotykam się coraz częściej z brakiem akceptacji kart Visa czy Mastercard

Warto nabrać nawyku pytania czy akceptujecie tutaj MasterCard. Nie od dziś wiadomo, że banki na MasterCard zarabiają więcej, więc chętniej starają się nam wcisnąć właśnie tego operatora. Dla sklepu czy usługodawcy to droższa transakcja więc preferuje się Visa. Bez względu jednak na operatora pierwszy rok użytkowania karty jest gratis.

Nie trzeba czekać na groupon Źródło: onlinecitibank.pl

100 zł cashback przysługuje za karty:
 • Citibank World Mastercard 
 • Citibank WizzAir World Mastercar
 • Citibank LOT World Visa Silver/Gold/Platinum
 • Citibank LOT World Mastercard Silver/Gold/Platinum
 • Citibank-Elle
 • Citibank BP Payback
Bez względu na to czy wybieramy opcję 200 czy 100 zł, każdorazowo warunkiem otrzymania premii jest wydanie 300 zł przynajmniej trzema transakcjami. Warunek banalny a cashback na poziomie... 66,67:) To już znamy z poprzednich edycji, kto tego jeszcze nie zna, może zapoznać się tutaj

Plus 10% rabatu Źródło: onlinecitibank.pl
Na stronie głównej Citi reklamuje ostatnia kartę czyli Citibank BP Payback. Daje ona 3000 punktów payback na powitanie. Dodatkowo w przypadku zakupu 15 litrów paliwa na stacji BP za pomocą tej karty pozwala na 10% rabat w myjni BP Car Wash.

Mała uwaga na koniec. Karty kredytowe Citi prezentowałem już niejednokrotnie, sam zresztą skorzystałem z jednej z nich. I chociaż oczekiwanie na jej wydanie może być mocno upierdliwe, warto poczekać. Opieszałość konsultantów Citi bije wszelkie rekordy, trzeba po prostu nastawić się na czekanie do miesiąca od złożenia wniosku. Trzeba jednak przyznać, że po kontakcie wszystko rusza jak należy.

Do plusów należy zaliczyć także możliwość dokonywania darmowych płatności za rachunki z karty. Wcześniej należy zgłosić telefonicznie numery rachunków czy to za prąd, gaz czy czynsz. Niestety od tego roku w placówkach Citi zlikwidowano usługę CitiPhone i nie da się tego zamówić na koszt banku.

Regulamin promocji do wglądu tutaj. Dodatkowo program dotyczący karty BP do wglądu w tym miejscu. Ponieważ zaś kart do wyboru jest dużo warto będzie zerknąć na tabelę opłat i prowizji by dokładnie porównać czym się różnią.

7 komentarzy:

 1. trochę odrzewany kotlet ... kartę w Citi to nawet moja babcia już miała ;)

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 2. po jakim czasie można zrezygnować z kary, czy są jakieś konsekwencje, analizowałeś to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie analizowałem, gdyż spodobały mi się darmowe przelewy za rachunki. Ale przymierzam się do zamknięcia karty, zaciekawiła mnie bowiem getinowska oferta, którą opisywałem w ubiegłym tygodniu.

   Usuń
 3. Czy Klienci którzy zakładali od listopada 2013 kartę kredytową Citi na grouponie w promocji z tabletem, mogą spełnić jakieś warunki, by załapać się na 200 zł, czy też ich to już nie dotyczy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Starałem się 2 razy o kartę w Citi, za każdym razem miałem ok 2200 netto dochodu m-c i nic. Citi olała mnie i karty nie dali. Nie wiem ile to trzeba zarabiać, aby ja otrzymać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również starałem się o kartę Citi. Nawet dwukrotnie. Pierwszy raz w oddziale o kartę z najmniejszym limitem (chyba 1700). Decyzja odmowna. Potem w kinie było stoisko banku i ponownie złożyłem wniosek. Nie spodziewałem się niczego i praktycznie o nim zapomniałem. A tu po miesiącu przyszła karta z limitem 3600 zł. Dochody podobne (2,3k) i między dwoma wnioskami doszło mi jeszcze jedno zobowiązanie.

   Usuń
 5. Banksterskie macki sięgają wszędzie. Sprzedaliście kraj a teraz sprzedajecie siebię. Gówniarskie pokolenie internetu.

  OdpowiedzUsuń