czwartek, 16 stycznia 2014

Kolejne obniżki na lokatach rentierskich w Wołominie


Jak wynika z pierwszej analizy drugiej obniżki lokat w Wołominie przedstawionej dziś na FpG, tym razem bardziej oberwało się stałym klientom Kasy aniżeli nowym członkom, którzy wstąpili tutaj w miesiącu gdy pieczę nad Kasami objął BFG.

To było jednak do przewidzenia. Bezkonkurencyjny do niedawna SKOK przeżył istne oblężenie nowych członków głodnych lepszych i do tego gwarantowanych ofert. Jednocześnie  z końcem ubiegłego roku Wołomin mocno zaczął lansować kredyty zamiast lokat. Witają nas one przy każdym wejściu na stronę.

Od nowego roku nową twarzą Wołomina jest odmieniony Wiśniewski. Powstały nawet dedykowane strony jak widoczna tutaj. Nie sądzę by był to powód do krytyki, po prostu w finansach musi być dobry bilans o który trudno w przypadku, gdy wszyscy chcą zakładać dobre lokaty, a tylko nieliczni chcą się skusić na pożyczki.

Jak zatem na chwilę obecną wygląda oferta dla rentierów? Niestety o wiele gorzej aniżeli jeszcze do niedawna.I Oferta dla członków sprzed listopada 2013

7 Lokata RENTIERSKA PEWNA 2014
Największy zawód sprawiła ta właśnie lokata. Jakkolwiek źle nie było do tej pory wszystko było do zaakceptowania ze względu na lokaty rentierskie w Wołominie, gdzie mogliśmy zawsze liczyć na minimum 6%. Ale wszystko niestety trwa do czasu. Spójrzmy co nowego przygotowała dla nas popularna Kasa:

Źródło: skok.wołomin.pl


Jak widzimy po dawnych szóstkach ani śladu. Mamy tutaj solidne spadki i to aż o... 0,80 pp. Nie, to nie jest pomyłka, sam musiałem dwa razy to sprawdzić. Stało się to jednak faktem.                                        II Oferta dla członków od listopada 2013


8 Lokata RENTIERSKA JEDYNA 2014
Ostatnia oferta lokat rentierskich dotyczy nowych klientów. Ci zostali potraktowani o wiele bardziej łagodnie od starej klienteli. Oto najnowsze stawki
Porównując z ostatnim artykułem o obniżkach dostępnym tutaj widzimy, że obniżki są dokładnie o połowę mniejsze bowiem o 0,40 pp. Tym razem więc nowicjusze mają mniejsze powody do narzekań.

Czy to już nareszcie koniec obniżek? Nie jestem tego taki pewien. Fakt faktem do tej pory zawsze udało mi się założyć lokaty tuż przed wprowadzeniem obniżek. Ale wszystko ma swój kres i tym razem sytuacja jest dokładnie odwrotna. Tym razem obniżki i to podwójne pojawiły się najpierw.

Czy zatem warto wychodzić? Wydaje się że członkiem warto być w dalszym ciągu, nigdy bowiem nie wiadomo co przyniesie przyszłość, a w przypadku SKOKów jakoś nie chce mi się wierzyć, że będą bonusy na start do jakich zdążyły nas przyzwyczaić banki.

Ciąg dalszy: Pierwsze cięcia oprocentowania trwających lokat w SKOK Wołomin

11 komentarzy:

 1. Ech, jutro konczy mi się u nich lokata na 6mc i kolejna mialabyc rentierska na 12 ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy planujesz jakiś wpis o promocji Toyota Bank na Groupon?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta promocja trwa do końca stycznia, więc planuję ją na poniedziałek.

   Usuń
  2. Już nie musisz o niej pisac, oferta wyprzedana

   Usuń
  3. To już stary trick, który stali czytelnicy bloga znają czyli innymi słowy powtórka rozrywki:)
   Tak jak pisałem artykuł będzie w poniedziałek, wówczas pewnie znów będzie w ofercie.

   Usuń
 3. Alior Sync i 5% zwrotu za zakupy internetowe.
  Do tej pory AS zwracał 5% za zakupy internetowe o ile wpłynęła pensja od pracodawcy. Tak naprawdę wystarczyło przelać 1000 czy 1500 zł z innego banku i premia była liczona.
  Niestety w styczniu (wczoraj) taka premia już się nie pojawiła.
  Konsultant zapytał czy była wpłata od pracodawcy (lub ZUS, stypendium inne?) jak powiedziałem, że nie to poinformował mnie, że nie ma nawet podstaw do reklamacji w takim wypadku.

  Wiem, że nie ma podstaw i nie zgłaszam pretensji do banku. Po prostu informuje, że bank nie uznaje już najwyższej wpłaty z innego banku. Musi być to wpłata jak w regulaminie. Niestety.

  A może tylko mi tak nie uznają bo może w grudniu byłaby za duża kwot do zwrotu? A jak u was dostaliście 5% zwrotu wczoraj za grudzień?

  A i na 100% nie przekroczyłem do tej pory 200 czy 300 zł max. zwrotu w ciągu roku. Ponieważ miałem zwroty do tej pory raptem po 1-2 zł. Dopiero w grudniu były większe zakupy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przełamano dotychczasową zasadę panującą w SKOKu Wołomin; drastyczne obniżki dotknęły również lokat rentierskich zakładanych w 2013 roku... http://skok.wolomin.pl/Aktualnosci/138

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co widzę to jesli ktoś załozył "LOKATA RENTIERSKA PEWNA 2014" to miał w d niach 1-16stycznia 6% a dziś obniżono mu do 5,7% to i tak wyżej niż dla tych co założą dopiero tę lokatę: 5,40 %

   Usuń
  2. Ja tego nie widzę.
   Z tego co wiem wydaje mi się, że na tą chwilę obniżeniu uległy lokaty rentierskie z 2013, np. dla starych członków lokaty z wypłatą odsetek co 3 miesiące spadły:
   z 6,7 na 6,2 ("Rentierska 2013")
   z 6,2 na 5,7 ("Rentierska Pewna")
   MD

   Usuń
 5. Polcan, również mam obawy, że to jeszcze nie koniec spadków, a kierunek i cel (przynajmniej na tą chwilę) wyznaczają chyba poziomy % dla nowych członków. Przypuszczam, że z czasem wszyscy zostaną zrównani... niestety nie widać raczej szans na równanie w górę...
  MD

  OdpowiedzUsuń
 6. Jako członkowie SKOK powinniśmy im napisać co myślimy o takich obniżkach i ja im napisalem stosownego emaila. Zachęcam też innych.

  OdpowiedzUsuń