piątek, 24 stycznia 2014

Dni Konta z Premia w BGŻ już są policzone


Od dobrych kilku dni podpytujecie co się dzieje z kontem z premią w BGŻ? W komentarzach już kilka dni temu pojawiła się informacja o zakończeniu jednej z najlepszych promocji bankowych, która jest oferowana nieprzerwanie od kilku lat.

Nie ukrywam, że dla mnie BGŻ to początek wyzwolenia z wieloletnich okowów ING, który praktycznie nic nie dawał swoim wieloletnim klientom. I byli bardzo zdziwieni do tego stopnia przy przenosinach konta do BGŻ, że konsultanci posuwali się do zdań typu, tylko u nas Pańskie pieniądze są bezpieczne.

Musimy sobie wyjaśnić od razu jedną rzecz: co prawda na stronie głównej BGŻ wciąż można zobaczyć wiewiórki tulące worek z orzechami warty 600zł, który symbolizuje maksymalny roczny dochód z tytułu premii za wynagrodzenie, to wkrótce bank wycofa z oferty konto, które w mojej opinii jest od kilku lat niekwestionowanym liderem.


Co ciekawe, konto zostanie zamknięte dla nowych, ale będzie dalej w obsłudze dla starych użytkowników! Coś na kształt wołomińskiego protekcjonizmu. Nie wpadałbym jednak w zachwyt, gdyż prawdopodobnie idylla będzie trwała tylko o kilka miesięcy dłużej. Większość komentujących obstawia, że BGŻ wykosi starych użytkowników konta już w połowie roku.

Prawdziwe utrapienie konta Źródło: bgz

Zapowiedziano także zmiany w postaci wypłat. Do tej pory można było wypłacać kasę kartą do woli gdzie się chciało i kiedy się chciało. Niebawem bezpłatne będą tylko 4 wypłaty. Rzecz raczej nieistotna. Sam nigdy nie dokonuje wypłat, a karta służy tylko i wyłącznie do jednorazowego przelewu za rachunek Sprytnym Billem na kwotę 500 zł. Poza tym karta jest bezużyteczna, skoro nie posiada żadnego cashbacku.

Podobno legendarne Konto z premią, które będziemy jeszcze długo wspominać, ma zastąpić konto nr 1 Banku BGŻ. Obstawiam, że jego użyteczność będzie porównywalna z Lokatą nr 1 w Idea bank, gdzie od dłuższego czasu mamy 3,40% czyli innymi słowy lokatę niewartą funta kłaków.

Już sam fakt, że będziemy mieć tutaj obowiązkową płatność za kartę w wysokości 9 zł skreśla to konto na start, mimo że można jej uniknąć płacąc kartą za 300 zł. Być może dalej będą honorowane przelewy Sprytnym Billem, ale jednak jest to koszt rzędu 0,97 zł i jeśli nie będzie jakiegoś dodatkowego bonusu, to nie warto będzie zamieniać Konta z premią na Konto nr 1. 

Gdy nowe konto pojawi się w ofercie weźmiemy je pod lupę. Mimo to już warto zacząć się rozglądać za przeniesieniem wynagrodzenia do innego banku. W chwili obecnej wygrywa Eurobank, ale warunki opłacalności konta zmieniają się obecnie z taką częstotliwością, że trzeba to będzie sprawdzić w momencie kiedy BGŻ oficjalnie ogłosi, że wiewiórki pójdą pod gilotynę.

Posiadaczom konta i tym co wciąż chcą się jeszcze zapisać na kończącą się premię polecam dzisiejszy wpis o nieoczekiwanej opłacie jaką BGŻ nakłada na swoich klientów. Jest ona zarazem pretekstem do anulowania premii. Warto więc o tym wiedzieć zawczasu.

Ciąg dalszy: Koniec konta z premią czyli gdzie przenieść konto główne

11 komentarzy:

 1. proszę o wyjaśnienie tekstu "karta służy tylko i wyłącznie do jednorazowego przelewu za rachunek Sprytnym Billem na kwotę 500 zł."
  używam Sprytnego Billa ale nie mam pojęcia gdzie można przelać 500 zł i odzyskać?
  i czy bz wbk Konto Godne Polecenia też uznaje Sprytnego Billa ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/07/sprytny-bill-jako-alternatywa-do-zabek.html

   Ja po prostu płacę za rachunek na kwotę 600 zł i po sprawie. A czy w to wlicza KGP to pytanie do posiadaczy tego konta.

   Usuń
 2. ja mam gożej zapłacę 3 rachunki zo około 50- 70 zł prowizij zapłacę 3* 0,97 i wydam tylko 170zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pogadaj z kimś kto ma duże rachunki. Ja nie ma rachunków na taką kwotę, więc płacę osobie trzeciej. Jeśli uchodzisz za solidną osobę, inni ci zaufają, a na dodatek nie będą musieli się kłopotać zapłatą za rachunki, jedynie kasę przekażą tobie.

   To jeden z powodów posiadania konta w PKO. Wpłata za rachunek od takich osób odbywa się z reguły do ręki, gdyż takie osoby najczęściej płacą na poczcie. Ty im oszczędzasz w ten sposób fatygi.

   Gdybym brał pod uwagę swoje wydatki też musiałbym płacić 3x:)

   Usuń
 3. Dostałem informację Konto Plus tylko do 27.03.2014. Niestety później nie uzyskamy już premii...Trzeba chyba zamknąć konto.

  diego

  OdpowiedzUsuń
 4. Jednak dla obecnych klientów zostaje Konto Plus - informacja jaką uzyskałem na infolinii. Poprzedni wpis to informacja jaką dostałem na rachunek elektroniczny, z której wynikało, że nastąpi likwidacja w/w konta.

  diego

  OdpowiedzUsuń
 5. No to się nazywa pech...
  Założyłem konto w BGŻ, złożyłem podanie o przelewanie premii, minęły dwa miesiące a odzewu nie było więc interweniowałem w banku gdzie poinformowano mnie, że dodatkowo muszę sam zgłosić zmianę konta u pracodawcy. Tak też zrobiłem i w tym miesiącu po raz pierwszy dostałem wypłatę na konto BGŻ - a tu taka informacja...

  OdpowiedzUsuń
 6. "Mimo to już warto zacząć się rozglądać za przeniesieniem wynagrodzenia do innego banku. W chwili obecnej wygrywa Eurobank..." - tzn ?? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co miales na mysli pisząc w artykule o tym Eurobanku?

   Usuń
  2. Po prostu fakt, że powoli przychodzi czas na zamykanie wszystkich kont po tym co się teraz zaczyna wyrabiać w bankach. O pierwszej takiej absurdalnej sytuacji napisałem dziś
   http://polakcandwa.blogspot.com/2014/02/sprzeczne-informacje-w-bz-wbk-czyli.html

   A reszta promocji powoli się kończy, w lutym np. mBank oraz ING. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw wychodzi, że najbardziej bezproblemowy ze wszystkich banków jest Eurobank i tutaj mam zamiar przenieść wynagrodzenie, gdy niebawem skończy się promocja w BGŻ.

   A korzyści? Obok praktycznie jedynej na naszym rynku wyższej kultury bankowości chociażby limit w koncie...

   Usuń
 7. Dzisiaj otwarłem swój rachunek i zobaczyłem informację o zaniechaniu wypłacania premii. Prawdę mówiąc spodziewałem się tego biorąc pod uwagę iz prezesem został J. Wanzer, były BPH-u, jednego z najdroższych banków w Polsce. Też się zastanawiam gdzie przenieść rachunek. Może do BZ WBK. Tam też swego czasu oferowano premie.

  OdpowiedzUsuń