wtorek, 14 stycznia 2014

Inwestycja na 7% z bardzo krótkim okresem trwania


Planowany na ten tydzień cykl artykułów o kredytach musi zostać chwilowo przerwany, ze względu na dość niecodzienną okazję inwestycyjną. Okazje mają zaś to do siebie że nie lubią czekać i rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i nie inaczej pewnie będzie tym razem.

Okazja inwestycyjna tym razem dotyczy branży gier komputerowych. Branża dość dochodowa i z dużym potencjałem. Spółka zaś chce uzyskać środki finansowe na rozwój i szuka w tym celu inwestorów.

Zainteresowanie inwestycją jest bardzo duże. Na tyle duże, że zdecydowana większość planowanych środków zostało już pozyskanych a należy do kategorii inwestycji bezpieczniejszych, wchodzi bowiem w zakres dużej oraz prężnej grupy kapitałowej.

Źródło: t-bull

Inwestycja gwarantuje oprocentowanie stałe w wysokości 7% w skali roku. Dziś 7% to dość dużo patrząc na to co dzieje się z depozytami. Możemy liczyć na tyle tylko w przypadku połączenia depozytu z funduszem, tyle że najczęściej wychodzi się na tym ze stratą o czym pisałem w artykule Nietrafione rady Optimy czyli jak wypadł test lokaty z funduszem.

Omawiana dziś inwestycja ma potrwać jedynie przez rok czasu, ale z informacji jakie uzyskałem, najprawdopodobniej potrwa nieco krócej, gdyż spółka będzie chciała wcześniej zwrócić inwestorom zainwestowane środki.

Inwestycja będzie w pełni zabezpieczona. Dla osób szukających w miarę bezpiecznych inwestycji oferta wygląda to dość atrakcyjnie.

7 komentarzy:

 1. No ale chwila, to przecież niżej od typowych obligacji korporacyjnych, a nawet w kategorii bezpiecznych często się takie obligacje na około 7% pojawiają... Więc skąd okazja? Przez to, że tylko na rok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ po pierwsze to nie są obligacje gdyż kwota jaką chce zebrać firma jest zbyt mała by je uznać za obligacje, a po drugie oferta jest zarezerwowana tylko dla małej liczby osób i miała nie ukazać się na blogu. Dostałem jednak zgodę od firmy na publikację tego artykułu i zaangażowanie dosłownie kilku inwestorów.

   W przypadku obligacji może zakupić ofertę do 149. Tutaj jest bardzo mała pula, na bardzo krótki okres, stąd jest to okazja o jakich nigdy nie piszę. Najprawdopodobniej potrwa to tylko kilka miesięcy a nie cały rok.

   Usuń
 2. Jak było do przewidzenia oferta sprzedała się na pniu i zapisy nie są już przyjmowane.

  OdpowiedzUsuń
 3. A co tu takiego niezwyklego w tej ofercie? kredyt jak bierzemy to duzo wieksze oprocentowanie placimy i napewno wieej jak 7%.........

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To daj namiary na 7% na kilka miesięcy, przy praktycznie zerowym ryzyku.

   Usuń
  2. Tutaj mamy 9%
   http://afortiholding.pl/index.php/obligacje_aforti_holding_s-a/

   Usuń
 4. zerowe ryzyko? a to umowa-cywilno prawna z wekslem czy jak?

  OdpowiedzUsuń