czwartek, 18 lipca 2013

Emulacja Androida na Virtual Box czyli w pogoni za Sprytnym Billem


Jak opisałem wczoraj pierwszy emulator Blue Stacks nie zdał testu, miał bowiem zbyt duże wymagania sprzętowe. Na szczęście drugi testowany emulator VirtualBox nie robi już takich problemów i według zapewnień działa na każdej wersji Windows XP

Instalacja nie należy do łatwych ale anonimowy podał w komentarzach szczegółową instrukcję obsługi. Ponieważ VirtualBoxa faktycznie częściowo udało się zainstalować bez problemów, niżej znajdziecie wskazówki co należy zrobić. Instalację umożliwia ten link.

Po pierwsze gwoli wstępu w Windows 7 instalacja przebiegła bezproblemowo. Tutaj skupię się na instalacji na Windows XP, który stary ale jary więc ma go większość użytkowników kompa, gdzie początkowo wystąpiły pewne problemy. Ostatecznie jednak wszystko przebiegło pomyślnie.


Pierwszym problemem po ściągnięciu i uruchomieniu programu było pojawienie się takiego komunikatu:

Jedyny na szczęście problem z instalacją

Nie należy się tym zniechęcać. Klikając kilkakrotnie w Mimo to kontynuuj jakaś n-ta próba pozwala przejść dalej.

Tutaj możemy wgrywać dowolny emulator

Zainstalowany program pozwala na wykorzystanie dowolnego emulatora. Nam jest potrzebny emulator Androida więc ściągamy sobie taki plik. Przy czym uwaga w przeciwieństwie do wszystkich innych przypadków ściągania nie powinna być zaznaczona opcja 'Zapisz plik' ale wyjątkowo 'Otwórz za pomocą' Oracle VM VirtualBox Manager. Widać to na poniższym obrazku:


Dzięki temu VirtualBox rozpozna program do otwarcia

Teraz trzeba się uzbroić w cierpliwość bowiem ściągany plik jest dość duży i download trochę potrwa. Ostatecznie w lewym okienku zobaczymy ów emulator androida androVM.


W lewym okienku pojawia się androVM

Podwójne kliknięcie na androVM otwiera kilka ekranów na którym wpisujemy swojego gmaila z hasłem i tak dalej, wybieramy język amerykański lub angielski i ostatecznie widzimy ekran główny emulatora

To jeszcze nie koniec

Teraz możemy pobawić się na androidzie. Ale to nie koniec bowiem nam chodziło o instalację Sprytnego Billa a więc o nim dziś dalej na FpG. 

Ciąg dalszy:Jak ściągnąć Sprytnego Bila na komputer czyli pożegnanie z żabkami


2 komentarze:

  1. Witam.
    W getin jest oferta lotaty na 4% z tym że trzeba pobrac aplikacje mobilna i przez nią można założyć. Czy można to zrobic za pomoca emulatora na PC? Z powodu braku odpowiedniego telefona.

    OdpowiedzUsuń
  2. Też jestem ciekaw. Poza tym można prościej - bez VirtualBoxa, tzn. nagrać sobie na pendrive obraz Androida x86 i wystartować z pendrive. Angry Birds tak działają, nie wiem jak inne aplikacje, ale Getin Mobile nie chce, chociaż np. aplikacja mBanku działa..

    OdpowiedzUsuń