środa, 31 lipca 2013

Promocja złotówka na co dzień czyli klient nasz Pan


Kliencie jesteś dla nas cenny niczym złoto. Nie odchodź, nie rezygnuj z naszych usług a za każdy dzień pobytu z nami nagrodzimy Cię premią. Fajny scenariusz, nic tylko pomarzyć. Tymczasem okazuje się, że wcale nie taki nierealny.

Do tej pory zamknąłem w ciągu roku ponad 10 kont bankowych i w zdecydowanej ilości były to rutynowe czynności: neoBANK, Optima, Toyota, Meritum czy Paribas zamykały bez zmrużenia oka. Deutsche bank, ING, mBank, Polbank czy oba Aliory zadawały tylko pytania dlaczego i na tym się kończyło.

W każdym przypadku miało się wrażenie: jeden klient mniej czy jeden więcej, żadna różnica. W przypadku BZ WBK jest jednak podobno nieco inaczej. Bank ten nie tylko rozdaje na prawo i lewo kasę ale dodatkowo... płaci złotówkę za każdy dzień zatrzymania klienta.


Nowa promocja nazywa się: Złotówka na co dzień ekstra. I warunki do jej przystąpienia są banalnie proste: wystarczy jeden przelew na konto zrealizowany w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Czyli jak widać kolejny raz adresatami są posiadacze konta w tym banku.

Jak zwykle chodzi o płatności Źródło: bzwbk


Przesadziłem może mówiąc wyżej 'złotówka za każdy dzień zatrzymania klienta'. Ściślej jest to 'złotówka za każdy dzień w którym płacimy kartą'. Ten warunek też jest banalnie prosty, więc praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by codziennie robić zakupy kartą i zgarniać za to premie.

30 zł dodatkowo w miesiącu praktycznie za nic, to trzeba przyznać jedna z najciekawszych promocji w tym roku. Dla wyciskaczy wisieniek jest możliwość podrasowania zarobku. Kupując jednorazowo za 500 zł dodatkowo otrzymujemy 10 zł więc w sumie do zgarnięcia jest 40 zł miesięcznie.

Pomysł trzeba przyznać doskonały i fajnie by było gdyby się przyjął także w innych bankach. Jak widać do tej pory zamykałem konta w niewłaściwych miejscach;) Niestety oferta, jak większość dobrych ofert u Norrisa, jest dość tajna i nie ma o niej wzmianki na stronie banku a szkoda.

Promocja ważna tylko do końca września.

16 komentarzy:

 1. Skoro Promocja jest tajna, to jak do niej przystapic. Mam odwiedzic oddzial i pokazac Twoj post ?? :)
  Napisz cos wiecej o warunkach. Mam dokonac 30 platnosci/jedna dziennie np za bulki 1,50 Pln, zeby otrzymac 30 Pln premii ? O co chodzi z tym przelewem raz na 4 miesiace ?
  Rozszerz swoja wypowiedz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chodzi o przelew raz na 4 miesiące, ale o fakt zaksięgowania chociażby jednego przelewu w ciągu ostatnich miesięcy. Co do tajności to przypuszczam, że odbywa się to na podobnej zasadzie jak ostatnie promocje o których pisałem z płatnościami przez internet (20 zł do dziś) czy Płać i zarabiaj (500 zł do końca sierpnia). Wówczas adresował je do wybranych klientów za pomocą sms i wewnętrznej skrzynki mailowej

   Nie wiem czy jako klient Kredyt Banku będziesz miał możliwość skorzystania z tej promocji. Ja niestety nie mam możliwości udania się do oddziału, gdyż od dobrych kilku dni mam mobilność ograniczoną do maksimum, a nie ukrywam, że chętnie wybadałbym sprawę.

   A co do płatności to pewnie tak to właśnie wygląda. Tam gdzie liczy się ilość płatności a nie wartość można kupić chociażby bułki w Lidlu.

   Usuń
 2. Ja aktywowałem na KGP. Jeżeli użyjesz karty 5 razy na m-c dostaniesz 5zł. 13 razy to 13zł itd. Dodatkowe 10zł jest ekstra za sumę większą niż 500 a nie za jednorazową płatność większą niż 500. Ja poszedłem z regulaminem wydrukowanym. Nic o tym nie wiedzieli, ale znaleźli. Aby aktywować wymagana jest akceptacja dyrektora placówki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dajcie linke do regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 4. dzwoniłem na infolinie WBK . By skorzystac z promocji złotówka na co dzień należy iśc do banku . W banku poinformowac pracownika ,że chciałoby się zamknąc rachunek. Tym sposobem pracownik banku by nie tracic klienta ma za zadanie zaoferowac klientowi złotówke na co dzień by ten nie zamykal rachunku.

  OdpowiedzUsuń
 5. witaj polcan, możesz napisać jakich sformułowań użyć przy "zamykaniu" kont? Czy zamknięcie głównego rachunku ROR jest jednoznaczne z wypowiedzeniem umowy ramowej? Czy może udają, że zamknęliśmy rachunek a umowy nadal nas wiążą a opłaty za nieaktywną kartę gdzieś się kumulują na rachunku technicznym? Przydał by się jakiś wpis skoro masz taką praktykę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem artykuły o tym. Gwoli przypomnienia:
   neoBANK, Polbank, ING
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/09/jak-zamknac-konto-w-neobanku-polbanku.html

   mBank, Idea
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/11/jak-zamknac-konto-w-mbanku-oraz-idei.html

   Alior Sync
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/11/jak-zamknac-konto-w-alior-sync.html

   BNP Paribas, Meritum
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/09/jak-zlikwidowac-konto-w-bnp-paribas.html

   To nie wszystkie wpisy. Nie opisywałem zamykania konta w Toyocie, Optimie, Deutsche. Postaram się napisać coś takiego w przyszłym tygodniu.

   Usuń
 6. Czyli wychodzi na to, że trzeba się upominać o to...

  OdpowiedzUsuń
 7. Hm, jak mam KGP z premią 50 zł/ mies to się pewnie nie zakwalifikuję. Blef że chcę zamknąć konto będzie grubymi nićmi szyty...

  OdpowiedzUsuń
 8. http://imageshack.us/a/img14/739/qp83.jpg
  http://imageshack.us/a/img823/8568/yu07.jpg
  Regulamin tajnej promocji :) Czyli wchodzisz i mówisz, że chcesz skorzystać z tej promocji i pokazujesz na telefonie zdjęcia regulaminu, pani mówi, ze to tylko dla rezygnujących i jako przyczyne podajesz: brak mozliwosci skorzystania z promocji: złotówka na co dzien :)
  Pani juz ma mokro i przyjmuje wniosek zamkniecia konta, na koniec pytamy: Czy na 100% nie chce nam zaproponować tej oferty? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy ten regulamin. Zastanawia mnie tylko w jaki dzień tygodnia przypada w tym roku 31 września... ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Byłem w BZWBK w tej sprawie. Niestety złożenie oświadczenia o woli zamknięcia rachunku wyłącza prawo do korzystania z promocji "5 dych za wpływ 1000 zł co miesiąc". Sprawdzone. Wolę dostawać te 5 dych za tauzena wypłaty (nakazałem mojemu i żony - ma osobny rachunek - chlebodawcy wpłacać do WBK po 1000 zł a resztę do BGŻ - tam też mamy promocję 1% od wypłaty ekstra). Daje nam to średnio po stówce na łeb za free. Tak owszem, zarabiamy oboje lekko więcej niż średnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy możesz napisać o co chodzi z "5 dych za wpływ 1000 zł co miesiąc" ?

   Usuń
  2. Nic takiego w regulaminie żadnej promocji nie ma. BDW aby aktywować złotówkę nie trzeba składać oświadczenia o zamknięciu rachunku. U mnie pracownica sama zaproponowała - przyjmuję iż chce Pan zamknąć konto i to wystarczyło.

   Usuń
  3. Nie wiem na podstawie którego punktu regulaminu uwierzyłeś w te bajki, wg mnie to mega ściema aby pozbyć się problemowego klienta.

   Usuń
 11. Czytam ten regulamin i tam nie ma zwrotu precyzującego, że 10zł otrzymam jak zrealizuję jedną transakcję danego dnia czy też w sumie w ciągu kilku dni. "Oprócz tego, jezeli suma transakcji bezgotowkowych wyniesie min 500zł klient otrzyma dodatkowo 10zl" - równie dobrze, mogę napisać odwołanie, że sumowałem płatności z końca i początku miesiąca i w sumie wyszło 500zł. Regulamin nie jest precyzyjny i pozostawia sporą możliwość błędnej interpretacji i w trosce o dobre imie banku jak i samego klienta wnoszę o przyznanie mi gratifikacji w kwocie 10zł od każdej 500tki która się zsumowała w trakcie trwania promocji.

  OdpowiedzUsuń